Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Class se bas obrukao kad su mu doterali kombajn kod njega.
 
Imate Mike Mitchell kanal, mislim da on ima najjaču mehanizaciju što se tiče YouTubera poljoprivrednika. Često dobija nove mašine na probu, ali naravno ni prići našim Zmajevima :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Из овога што сам гледао ове године, кејсове могу да чачкају и поправљају неке кварове. Остали у фазону не дирај док тата не дође.
Има и онај лик што има само стару џондир механизацију. Трактори и комбајни 30-40 година стари.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Dok ne bude standard kao u Americi, evo za kolege koje nisu gledale na Youtubu video o žetvi onih pregustih kukuruza...
 
Какав сценарио може очекивати у случају тако густог склопа а да онако момачки засуши ? Да ли може директно густ склоп бити узрок не заметање клипа , или ако буде баш екстремно да неће боље проћи и они што су посејали ређе
 
Pitam jednog ozbiljnog promotera koliko kukuruzu znaci 2cm redji sklop u susnim godinama? Kaze puno. Sad je pitanje sta je to susna godina. Kod nas i kad je padala bilo je od tri do pet litara. Ja volim da kazem zalila ga folijarno.Susa je ostavila traga, ali bilo je i solidnih prinosa i suncokreta i kukuruza.
 
Колега Олалија нисам те питао онај дан збунила ме Кајсија :haha: ,дали имаш информацију колико би коштала она поправка на твом комбајну?И колико би се чекали делови обзиром да су скинули са другог адаптера ако сам добро схватио нису их имали на стању....
 
Какав сценарио може очекивати у случају тако густог склопа а да онако момачки засуши ? Да ли може директно густ склоп бити узрок не заметање клипа , или ако буде баш екстремно да неће боље проћи и они што су посејали ређе
Mislim da bi u ozbiljnoj suši bila katastrofa, 2012 i 2017 sam imao posejano na 19 cm 20,5 cm i nije ništa valjalo a bilo je i onih što se nisu odmetnuli a posejani na 25 cm. Te dve godine su solidni bili samo kukuruzi gde se loše obrađuje i gde ima malo đubrenja.
 
Колега Олалија нисам те питао онај дан збунила ме Кајсија :haha: ,дали имаш информацију колико би коштала она поправка на твом комбајну?И колико би се чекали делови обзиром да су скинули са другог адаптера ако сам добро схватио нису их имали на стању....
Zvao sam da pitam, čisto informativno. Delovi bi se čekali oko 7 dana. Cena je 260 evra + onaj lanac ako si video u klipu, njega sam uzeo za rezervu.
 
Poslednja izmena:
121677217_1110916152676260_6063826466066512225_n.jpg
Koji je bolji kod tebe 0105 ili 1021
 
Офтопичарите само тако...

Него, обзиром на временске прилике и њихову перспективу стабилизације, да ли је време да питам: има ли неко искуства вршидбе кукуруза по снегу? ;)
po mrazu nije problem ide kao i normalno ,
ali na kukuruzu nesme da bude snega ,nimalo jer zacepi sita .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh