Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja verujem u crveno, vanzemaljce i svetsku zaveru. Nisam verovao da imam pšenicu Arlekin hektolitarske mase 64,8 pa sam imao . Posle kad sam imao pšenicu sa hektolitrom 88 takođe nisam verovao. Istina, nisu bile isto napunjene, ova sa 6580 kg je bila nešto punija... VERUJEM da taj hektolitar nema veze zašto se to desilo, verovatno su gremlini čačkali vagu dok sam merio...
Ili su ti tockovi bili van vage? Vagon zita u zmajevku? Bez obzira na hektolitar tesko.
 
Tovario sam ove godine nešto preko 18 tona pšenice u dve Zmajevke 485.Drugar ima fabričku 489 koja nosi 9 tona standardno, veći sanduk.
Inače prinosi kukuruza dosta šarenoliki, od očajnih do vrhunskih.
 
Eeej... Pa i mi danas krenuli malko.. Radimo miletovo , on ima debakl čini mi se 5075,vlaga je oko jusa pa aj da probamo... Moji pioniri su još oko 15 vlage pa će još da sačekaju koji dan... Prinos ne znam za sad, al žuti se u prikolici...
 
Krenuli danas kukuruz,9911 10 kj ,vlaga 14 ,1%,6900 kg po kj,potez titelski breg,pred usev uljana repica,100 kg 8 *15*15 i 100 kg urea po jutru
Gde na Titelskom bregu? Kod nas se kreće od 3t do 6 t/kj, a ceo breg prešli i uzduž i popreko, od Loka, Mošorina do Tise... slabo kukuruz curi, i to 6 tona samo jedna njiva... više ima ovih od 3, 4, 5t/kj...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh