Kukuruz 2019

Jel prskao neko insekticidom zbog zlatice? Jedna parcela pokazala je znake zaraženosti, čuo sam da postoje insekticidi kojima se poprska oranje i odmah posle toga predje i obradu, u mom slučaju sa rotodrljačom i to kao djeluje da pobije zlaticu (diabrotica). Ako to funkcioniše planirao sam to uraditi na toj parceli (0,8ha) pošto ne mogu mijenjam usjev, pšenica je toliko jeftina u otkupu da ne može da pokrije troškove sjetve, soju i ječam niko ne otkupljuje, od nekih trava takodje nema ništa jer neću imati stoke a i to se ne može prodati. Jedino kukuruz još može nekako da se proda tako da mi je jedina opcija da trujem tu gamad ako je nekako moguće.
Probaj da upalis,vatra ce sve to resiti.
 
Koliko je peet bio kukao za kisom,ja sam imao utisak da je juzni banat u pustinji,po prinosima koji se pisu i nije nas tako.
Nije istina da sam mnogo kukao ove godine, mnogo sam vise kukao prosle i pretprosle godine.
Ove godine imali smo dobrih kisa u Maju, Junu i Julu ali zato od 1 Avgusta skoro pa i nista i to do dan danas.
Neka moja statistika kaze da nedostatak neke solidne kolicine padavine kod nas izmedju 10 i 20 Avgusta, nije se desilo bar zadnjih 15 godina.
Kukuruz je vec odradio svoje sa tim padavinama dok stvarno plasio sam se soje da nece biti dobro.
No, na kraju i sa njom je dobro ispalo, osim bolje cene.
 
Tu je paljenje najbolje rešenje, može neko da priča šta hoće.

Koliko je to pšenica kod vas kad ne može da pokrije troškove setve??? A imate manje cene zakupa, a uvek veće cene proizvoda.:unsure:
 
Ja zadovoljan...do sad se kretalo od 6.5t po kj do 7.5...0725i dalje i tatamata što se tiče prinosa...e sad ostalo mi još al tu očekujem dosta manje tako da ko zna kakav će biti pronos do kraja...i sva sreća pa sam našao kupca za izgoreli kukuruz,jbg na jutroi frtalj 8.5 t,pa nije mi za baciti,i to sa vlagom...ma kojom vlagom...
 
Ja zadovoljan...do sad se kretalo od 6.5t po kj do 7.5...0725i dalje i tatamata što se tiče prinosa...e sad ostalo mi još al tu očekujem dosta manje tako da ko zna kakav će biti pronos do kraja...i sva sreća pa sam našao kupca za izgoreli kukuruz,jbg na jutroi frtalj 8.5 t,pa nije mi za baciti,i to sa vlagom...ma kojom vlagom...

Slazem se za 0725,kakav je bio sa vlagom ove godine?
 
Juče i prekjuče vršen sa 14 vlage...ranijih dana kad god sam proveravao od 15 do 16 al uspeo je fa skine na jus..
 
Zavrsena vrsidba kukuruza ove godine, prinosi od 5200kg/kj pa do 6500kg/kj... Zp 427 ove godine najlosiji, zatim pako, pa pionir... Za ovu godinu sam prezadovoljan prinosom, ali cenom nikako...
 
Kod mene juče puk'o top.Prinos od 5800 do 7200 kg/k.j suvog zrna.DKC 4943 ispada iz igre zbog toga što je lak i nema gramažu, u 2 uzvršene zmajevke jedva 15 tona sa 14% vlage dok 4717 u istim prikolicama sa istom vlagom teži 16,5 tona.P9911 standardno par ekselans i naravno da opet ponovim OS hibridi koji su imali najnižu vlagu od svih gore pomenutih uz fantastičan prinos.Toliko od mene.
 
c10cbd2670dbcb74094e0c57bab3eff1.jpg


Ovako nesto ni kod onog crklog sto zasmrdi i komsijska dvorista nije bilo!!!



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh