Kukuruz 2019

Kod mene prinos OS hibrida u rangu sa P9911 koji je u istoj parceli sa njima.O prinosu kasnije kada završim parcelu i saberem sve pa i sebe jer ne mogu da verujem.
 
To je malcer sa cekicima? Probao sam danas malcer (nemam snimak nazalost) u takvoj kukuruzovini kod komsije, samo desetak metara doduse i isao sam istom brzinom kao i na snimku (peta spora) i nisam primijetio da je traktoru teze a isto je sitni. Danas sam takodje usitnio i jedan strnjik od 0.4 hektara, izrastao muhar i sijerak metar u visinu. Opet silazu napravio od nje. Trebamo preci na temu o malcerima da ne idemo u off ovdje.
 
Danas vrsena parcela gde je 2/3 bilo KWS Kolumbaris i 1/3 DKC 4943. Nije mereno posebno ali se vidi da DKC bolje puni bunker.

Dkc 4943

irNiwjM.jpg


Uradjena je adaptacija secke za kukuruz pa nema vise tepiha iza kombajna. Ovako to izgleda gde je radjeno brzinom od 9 km/h. Masa je ravnomerno rasporedjena na celoj parceli.

xFCbJkL.jpg


E7czBJ2.jpg
 
Zavrsena zetva i zadnjih parcela, prinosi od 7t do 11t/ha (zanimljivo isti hibrid bio i najbolji i najgori). Neki zakljucak da Konfites moze da parira 9911 po prinosu i vlagi. Totalno luda godina od davljenja kukuruza po nekim njivama krajem maja i pocetkom juna do deficita vlage pred kraj jula u istim tim njivama koje su uzgred i podbacile. Plus malo ih led resetao pred metlicenje, zaista je bilo svega ove proizvodne sezone.
1d071cabc4da0ebe2345188945d43dff.jpg
62a40fa97d8454db831da0391c8363cf.jpg
17b69b49961e174a1749b6325392ca14.jpg
1fdd2158b39e97f35d1b945e47bba029.jpg


Послато са Moto G (5S) помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kod mene su Konsens i 9911 dali isto. Ja sam zadovoljan sa oba hibrida. Jedino ne znam kako se ponašaju kad nisu ovakve godine kad malo-malo ima kiše u vreme kad im baš treba.
 
Danas merio vlagu P9911, 20.1%, protein 6.8
A merio sam 14.9. Bila je vlaga oko 22%.
Komsija par njiva od mene zp427 vlaga 14.7%, u par dana razlike sejano.
Draginje, opstina Koceljeva, nekih 600m nv.
 
OS hibridi 398,Kulak i Tomasov na parceli uz Pioneer 9911 dali isti prinos uz nižu vlagu od Pioneera.OS imaju identične odlike kao DKC hibridi tj.lako se krune i plitko usađeno zrno.Sledeće godine OS ide u redovnu setvu i da napomenem s.j sa svim zaštitama duplo jeftinija od s.j Pioneer-a iz I grupe.
 
Toliko si ih ishvalio da moram probati. Nzm samo da li će biti kod nas semena u blizini.
 
Taj OS 398 smo imali još pre par godina i po meni nije ništa naročito.Ni po prinosu a ni po otpuštanju vlage,mnogo sporije otpušta vlagu od DKC-a.Ove druge što je Matić naveo nismo sejali.

Sent from my HTC U12 life using Tapatalk
 
Darko Konfites se dosta lakse krunio od 9911 a vlaga je bila ista. To bi mu bila mozda neka prednost, ali opet ne znam da li bi bio dobar u dosta stresnijim uslovima kao 9911 i na losijem zemljistu. Sad sam sejao najboljem zemljistu u blizini reke.
 
Nazad
Vrh