Kukuruz 2019

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
27.981
Kod mene prinos OS hibrida u rangu sa P9911 koji je u istoj parceli sa njima.O prinosu kasnije kada završim parcelu i saberem sve pa i sebe jer ne mogu da verujem.

zombie_666

Član
Učlanjen(a)
29 Apr 2010
Poruka
5.791
To je malcer sa cekicima? Probao sam danas malcer (nemam snimak nazalost) u takvoj kukuruzovini kod komsije, samo desetak metara doduse i isao sam istom brzinom kao i na snimku (peta spora) i nisam primijetio da je traktoru teze a isto je sitni. Danas sam takodje usitnio i jedan strnjik od 0.4 hektara, izrastao muhar i sijerak metar u visinu. Opet silazu napravio od nje. Trebamo preci na temu o malcerima da ne idemo u off ovdje.

IMT577dv

Član
Učlanjen(a)
19 Nov 2012
Poruka
2.574
Zavrsena zetva i zadnjih parcela, prinosi od 7t do 11t/ha (zanimljivo isti hibrid bio i najbolji i najgori). Neki zakljucak da Konfites moze da parira 9911 po prinosu i vlagi. Totalno luda godina od davljenja kukuruza po nekim njivama krajem maja i pocetkom juna do deficita vlage pred kraj jula u istim tim njivama koje su uzgred i podbacile. Plus malo ih led resetao pred metlicenje, zaista je bilo svega ove proizvodne sezone.

Послато са Moto G (5S) помоћу Тапатока

Poslednja izmena:

MIRBAN

Član
Učlanjen(a)
22 Avg 2016
Poruka
1.265
Kod mene su Konsens i 9911 dali isto. Ja sam zadovoljan sa oba hibrida. Jedino ne znam kako se ponašaju kad nisu ovakve godine kad malo-malo ima kiše u vreme kad im baš treba.

N_emanja

Član
Učlanjen(a)
30 Avg 2018
Poruka
61
Danas merio vlagu P9911, 20.1%, protein 6.8
A merio sam 14.9. Bila je vlaga oko 22%.
Komsija par njiva od mene zp427 vlaga 14.7%, u par dana razlike sejano.
Draginje, opstina Koceljeva, nekih 600m nv.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
27.981
OS hibridi 398,Kulak i Tomasov na parceli uz Pioneer 9911 dali isti prinos uz nižu vlagu od Pioneera.OS imaju identične odlike kao DKC hibridi tj.lako se krune i plitko usađeno zrno.Sledeće godine OS ide u redovnu setvu i da napomenem s.j sa svim zaštitama duplo jeftinija od s.j Pioneer-a iz I grupe.

mims

Član
Učlanjen(a)
23 Jul 2009
Poruka
5.768
Toliko si ih ishvalio da moram probati. Nzm samo da li će biti kod nas semena u blizini.

emigrant

Član
Učlanjen(a)
12 Jun 2013
Poruka
827
Taj OS 398 smo imali još pre par godina i po meni nije ništa naročito.Ni po prinosu a ni po otpuštanju vlage,mnogo sporije otpušta vlagu od DKC-a.Ove druge što je Matić naveo nismo sejali.

Sent from my HTC U12 life using Tapatalk

IMT577dv

Član
Učlanjen(a)
19 Nov 2012
Poruka
2.574
Darko Konfites se dosta lakse krunio od 9911 a vlaga je bila ista. To bi mu bila mozda neka prednost, ali opet ne znam da li bi bio dobar u dosta stresnijim uslovima kao 9911 i na losijem zemljistu. Sad sam sejao najboljem zemljistu u blizini reke.

Vrh