Kukuruz 2019

Učlanjen(a)
21 Avg 2013
Poruka
4.083
Ma znam,posejano je 40000 zrna po jutru,ja sam racunao 35000 klipova,ali ima vise,retko koja stabljika nema klip. Za desetak dana cu ponoviti postupak i izmeriti vlagu pa cemo videti koliko ce se razlikovati od stvarnog prinosa.

- - - - - - - - - -

Ne bi zamarao ni sebe ni druge ovim,nego mi se jedan clan foruma hvalio kako oni svake godine tako racunaju i pogode u 500kg/ha. Reko aj bas da probam i ja...:osmeh:

Petar 90

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
4.389
Tesko se to moze izracunati zzbog visr faktora.... Prvo kakva je parcela,da linima nagibe,uzvisenja,rupe,da li je pravougaona ili kvadratna,kakve sunuvrtine,da li komsija pored radi dodro i djubri,jer ako on ne radi kako treba odose dva reda dod njega u majcinu....to je bar moje misljenje

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока

mirmag

Član
Učlanjen(a)
29 Jul 2009
Poruka
3.927
Bas sam maločas prošao putem do Sava Kovačević ekonomije i nazad...Klipovi se oklembesili,kukurizi kao nekada u oktobru...Sutra idem do sela da vidim stanje,ali i tamo je verovatno situacija slična.

MIRBAN

Član
Učlanjen(a)
22 Avg 2016
Poruka
1.227
Juče sam gledap. Šareno stanje. od skroz suvih komuša do skroz zelenih. Ali zato dobrih klipova na svakoj biljci i dobro je to sve. Ja neću žuriti sa žetvom. Neka se dobro osuši jer ga prvi put tako radim i stavljam ga u čardak. KWS Kolumbaris 2 klipa izmerila 720g a 2 klipa 9911 su 680g. Gledajući po parceli veličina klipova je na celoj njivi identična. E sad videćemo kad prođe kombajn. Samo me interesuju iskustva drugih sa ova dva hibrida u žetvi. Da li hoće da se mnogo krune pa da to kombajn prospe po njivi ili će t da bude u nekoj granici normale sa standardnim rasturom.

Vrh