Kukuruz 2019

I kod mene je ista situacije sa pokoricom...
Kod mene je palo preko 100l.
 
Imali smo malo kiše, i to neke slabe, i zaista ne znam pravi razlog pokorice. To je i za mene iznenađenje, možda je zbog sitne pripreme, možda zbog sastava zemljišta, možda zato što je još u toku setve palo prve dve litre (tu mislim na još ne osušenu brazdicu nakon seve je pala kiša, jeste možda glupo al' opet kad ne znam drugi razlog svega se hvatam)... :osmeh:

Sejao sam 10.04., noć na 11. je pala 1l kiše.
Setvu sam nastavio 11.04. i za vreme setve je palo 2l koje su me oterale sa seve. To je bilo pre podne. Do uveče je bilo suvo a onda je krenula natapača i palo je 11-12 l za celu noć.
Tokom 12.04. je ceo dan sipila neka jako slaba kišica, dodala je ukupno 4l za ceo dan. Tu je stala i nije padala do naredne noći 13. na 14. kada je dodala još 3l rosulje.

To je ukupno 1+2+12+4+3= 22l slabe kiše u nekoliko dana. I eto napravila je pokoricu, ali ne na svim njivama iako su sve u krugu 2km, što je ništa za taj oblačni sistem koji je tad bio, možda je bio neki mikro pljusak - nemam pojma...

Ova sadašnja kiša je donela 13-14 litara.
 
Kukuruz sejan 19.04 izašao skoro 90% ali ga uhvatila pokorica debljine 2 prsta.Po kišomeru palo je 22 litre ali se na njivi vidi da je ležala voda pa ko zna koliko je stvarno palo jer je zemlja prepljeskana.Idem da vidim stanje setve od 20 i 21.4 jer je u tim delovima atara bio potop.
 
Imam i raniju setvu gde već imaju 3 list ali nije se sve stiglo onda posejati.Najavljuju još kiše ove nedelje pa će biti dobro po pitanju pokorice.
 
Danasnji obilazak.Dkc 4943,setva 8.4
Poprilicno sam zadovoljan.
d7470172939b4f0f647d0a2bb52d6e7d.jpg
1b2ef0836680ac2dc681c0a200f8c7b5.jpg
87069125eb342a33459a1467aad03f14.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
drustvo bio sam danas u obilazak kukuruza, na jednoj parceli imam rastavic one jelkice cime to mogu da oprskam i unistim?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Ima istine,imao sam to na par krugova gde je najbolja zemlja.Nisam nikada uspeo da ga unistim ali uz svako klasicno prskanje ostalih korova i on je bio stopiran.Posle ga kukuruz preraste i nema problema.
 
pa to i ja mislim, kad ga oprskam i posle ima da ga spartam nesto ce da posece i to je to..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Ne diraj nista, rastavic ne nanosi stetu. Takvu informaciju sam dobio i na forumu pre par godina i licno sam se uverio. A i sam se susi u toku leta i u zetvi ga nema. Pretpostavljam da ga u tinji negde blizu Morave imas, bar je kod mene takav slucaj
 
Da li ce ovi kukuruzi koji su krenuli pa udarili u pokoricu, jos izbiti ili ne.
Kod nas neki kazu da ne diram nista, a neki da presevam. Fali jedno 20-30% sklopa. Sta da radim?
 
Nazad
Vrh