Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U točak,kratki su markeri na ovoj sejalici,samo onu na 50cm teramo na sredinu! A i bio sam lenj,a hteo sam praviti hidro markere dugačke! Ili ću na zimu praviti i markere i remont ili obe idu na tender
 
Džaba vas bilo,pa vi ste sa kompletnom setvom svih kultura gotovi do bombardovanja.(06.04.).Ja planiram tek u nedelju prvo da glasam pa onda da idem da razbacam KAN i da povlačim,a 5-6 da posejem soju.A potom druga prihrana žita pa prskanje soje pa žita,
 
Ja smetnuo sa uma da ja imam 2 HA za sejanje a vi 302!

Dobrice,dobar ti ovaj 577 samo šteta što nemaš bar sejalicu sa 6 redi,ovako deluje mala i kusava pored ovakve ljudine od traktora.
 
Ja danas bacam ureu i krećem sa pripremom (otac radi sa IMT 539 i rasipačem, ja za njim sa Zetor 7045 i Falc rotodrljačom od 2.5m), ograničen sam sa vremenom jer radim do 15 časova pa ću raditi jednu parcelu dnevno, imam tri parcele od ukupno 2.1ha (0.8ha+0.7ha+0.6ha), taman od 14 časova da uradim jednu do mraka. U subotu sijem i u nedelju prskam, dani su jako topli, jutra nešto hladnija ali ne ide ispod minusa, trenutno je 4 stepena. Sijem Pioneer P9911 i P0216.
 
Kod mene juče puko top, završena berba kukuruza iz 2016. Malo se odužilo jer nisam imao dovoljno kapaciteta za smeštaj klipa pa sam ga ostavio da se dobro osuši na stabljici. Sada je suv kao barut pa može na ploču a da ne razmišljam o kvarenju. I da napomenem da je obran hektar ručno, jako lep brdovit teren, IMT558 ne može uz brdo prošle jeseni da izvuče prazan jednoredni berač.
 
Treba mi savet, uletela mi njiva nešto manje od kj,uzorana a gazda neće više da radi, ne znam kako , kad i dal je djubrena,soja je bila prošle godine a ja kontam neki Fao 300-400. Koji je dobar za nepoznate uslove.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Ja sam u slicnim takvim uslovima prosle godine (s tim sto sam znao da sigurno nije djubrena pred oranje i predusev je bio kukuruz) pred setvu razbacao 250kg/ha uree i posejao Rajfajzen Uliks i rodio je oko 8t/ha. S obzirom na susne uslove od 10 juna do 15 jula ja sam vise nego ne zadovoljan.
 
I ja ću ureu razbacati sutra,a rane hibride nisam sejao još pa reko da probam.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Ja u subotu još jedan prohod spremačem i u nedelju sejem. ZP 606 je pa idem ranije. A pošto nema kiše na vidiku onda ću čekati da izađe i bude oko 2-3 lista i onda idem sa adengom. A ureu oko 200 kg/ha idem zajedno sa setvom. Videćemo kako će ispasti.
 

Posejano 23marta, pred setvu radila samo drljaca ali jesenas tanjirano jednom,i pre mesec ipo baceno 300kg npk 200kg ureja i ponovo tanjiraca i ispalo je fino za setvu a trenutno su katastrofalni uslovi u mom kraju jer svi koji pripremaju setvu razbijaju povrsinsku vlagu, neka nam je bog u pomoc.

ako da bog za 7-8 dana ugledace svetlost dana.
 
Kod mene juče puko top, završena berba kukuruza iz 2016. Malo se odužilo jer nisam imao dovoljno kapaciteta za smeštaj klipa pa sam ga ostavio da se dobro osuši na stabljici. Sada je suv kao barut pa može na ploču a da ne razmišljam o kvarenju. I da napomenem da je obran hektar ručno, jako lep brdovit teren, IMT558 ne može uz brdo prošle jeseni da izvuče prazan jednoredni berač.
Ima li štete od miševa, ptica, poleganja i ostalih prijatelja naše muke?
 
Hahaha, ma iskreno bas me briga kako ce da ispadne na kraju ovo radim iz hobija jer od jednog hektara kukuruza ne zivim, na kraju ili zaradim 200eu ili izgubim toliko. Pratim vremensku prognozu svakodnevno svaki izlaz iz vise razloga tako da nisam slucajno doneo odluku za raniju setvu, posto sam imao vec unapred pripremnjenu parcelu za to nisam se ni malo dvoumio jer prosle godine setva je bila 21marata pa sam brao kukuruz kao i ranije.Posle setve su udarile kise svakog dana pa mraz krajem aprila i sve je preziveo sada je situcija idealna kod mene a kad se setim koliko ce gradonosnih oblaka proci u toku leta a to je mnogo opasnije od mraza jer sada ima vremena da se preseje sve do polovine maja a kada ga ocisti grad u julu onda moze samo plug da radi. Salim se malo ali otkcio sam taj deo posla jer nemam mnogo povrsine pod kukuruzom i radicu ga maksimalno koliko mogu ockujem dobro nicanje a sta ce biti kasnije to samo bog zna.Idemo samo jako pa kako bude.:osmeh:
 
Hahaha, ma iskreno bas me briga kako ce da ispadne na kraju ovo radim iz hobija jer od jednog hektara kukuruza ne zivim, na kraju ili zaradim 200eu ili izgubim toliko. Pratim vremensku prognozu svakodnevno svaki izlaz iz vise razloga tako da nisam slucajno doneo odluku za raniju setvu, posto sam imao vec unapred pripremnjenu parcelu za to nisam se ni malo dvoumio jer prosle godine setva je bila 21marata pa sam brao kukuruz kao i ranije.Posle setve su udarile kise svakog dana pa mraz krajem aprila i sve je preziveo sada je situcija idealna kod mene a kad se setim koliko ce gradonosnih oblaka proci u toku leta a to je mnogo opasnije od mraza jer sada ima vremena da se preseje sve do polovine maja a kada ga ocisti grad u julu onda moze samo plug da radi. Salim se malo ali otkcio sam taj deo posla jer nemam mnogo povrsine pod kukuruzom i radicu ga maksimalno koliko mogu ockujem dobro nicanje a sta ce biti kasnije to samo bog zna.Idemo samo jako pa kako bude.:osmeh:

Zanimljiv rezon. Bio sam pre par dana u tvom kraju. Poprilično teška zemlja za obradu. Svaka čast!
 
Ma ima razlicite zemlje na primer Rekovac ima odlicnu zemlju laganu i kvalitetnu ali zato mi u okolini muku mucimo zemlja je u vecini 4-5klasa samim tim trazi znanje i poseban nacin obrade,nemozes da ores sada i odmah da spremis za setvu jer je teska zemlja a na primer u Rekovcu moze sve za dan da se uradi.Kod mene je situcija malo teza pa odradim sve na vreme da olaksam sebi posao.Iskreno digao sam ruke od poljoprivrede ovo je mozda i zadnja godina da radim istu. Ali volim to, moje njive su uvek uradjene maksimalno kvalitetno onoliko kolko mogu da se ispruzim ali vise nemogu ni to. Nazalost nije ovo tema ali Drzava nas sitne polako sahranjuje tako da ovo radim zato sto volim bez obzira sto su male povrsine u pitanju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh