Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
DKC 5222, sejan 13.04., juce merena vlaga
2017-09-08-3.jpg
 
Dobar prinos :ppozdrav:
Imas li mozda neku sliku tog beraca?

Pa nemam, juce sam bio bas dobro uposlen i nisam stigao da se bavim fotografijom. Mada mi zao sto nisam slikao ljutu masinu u radu, to je za berac pojam. Prvo mi je brao dvoredni berac pa je prsko ko dinja posle 50 ari, a i lose (ajd nije lose bas, nego losije od ovog cetvororednog) je komusao, krunio... sta nije bilo, i na kraju ode tarup na sred njive... Kad je teo da izruci bunker prsne mu crevo od hidraulike... A kad je doso prica mi kako je ulozio u njega, ja mu inace prvo branje ove godine :D Sreca pa se pojavio u ataru taj Masan iz Dublja, i ja viknem njega i zavrsimo ocas posla.
 
Kod mene klipovi vise vec mesec dana a vlaga 20 i kusur u pitanju su pioniri do 370fao nisu neki klipovi vecinom su sitni ali se ne suse neznam sta cekaju.
 
kod mene zavrseno sa kukuruzom za ovu godinu
30.8 skinuto pola povrsina prinos je bio 2500 kg po kj sa vlagom 15.9 po ceni od 16.85 u pitanju su bili p9903, p9537 i dkc 4717.. skolop je bilo 100 % bez i jednog jalovog klipovi sitni, zemljiste 5-6 klasa teski rit sejano na podrivano strniste.. dkc je za nijansu bio bolji a evo i slike dkc slikane 13.8..
2z7j2tg.jpg

9plwk1.jpg


2vi1j82.jpg

danas skinut ostatak, pionir 9903 i dkc 4717 nije bilo razlike u ova dva hibrida, a prinos 2320 po kj vlaga 13.2 predato zadruzi, a cena se ne zna.. zemljiste prve klase, strniste, sklop je bio oko 80% proletos je bilo problema sa zicnjakom, sve sto se kasnije patilo bilo je jalovo, krajem aprila mraz ga oprljio ali sta je tu je...
Sve njive su jesenas dobile 100 kg mapa a u prolece 150 kg uree po kj,sve je sejano 1 i 2. aprila na 21 cm...
sejano je da rodi vise, ocekivanja su bila veca ali sa obziom kako smo prosli sa padavinama i kako izgleda atar moram biti prezdovoljan..
 
Poslednja izmena:
Ma daj Kish gde si i sa 3,5 tone klipa po kj.???Još će ispasti da je proseravanje imati 3,5 tona klipa po kj.,ne valja ni taj prinos kod vas a ne valja ni ovaj,tako da ništa bez 8 tona po kj. ne valja a to ćemo sačekati još jedno vreme.:ppozdrav:
 
Ma daj Kish gde si i sa 3,5 tone klipa po kj.???Još će ispasti da je proseravanje imati 3,5 tona klipa po kj.,ne valja ni taj prinos kod vas a ne valja ni ovaj,tako da ništa bez 8 tona po kj. ne valja a to ćemo sačekati još jedno vreme.:ppozdrav:
Na ovu godinu reci da je los nekome ko nema nista od kukuruza,je po meni cisto proseravanje,a ti misli kako god hoces.
 
Ja i dalje mislim da nevalja ni jedan ni drugi prinos,valjao bi 3,5 tone klipa da je cena 30 din./kg. a nije...:ppozdrav:
 
Polako kjudi,vidim da nervoza polako uzima svoj danak.Strašno je kad neko kaže da je imao 2-3 t po kj,a još strašnije kad neko ima toliko sa hektara.Mislim da smo se sad svi uverili da su razlike među hibridima,a i sortama u soji,relativno male i da je ove godine samo pitanje da li je njiva zakačila koju kišu ili ne.Svaka čast ko je imao osrednji prinos i žal onima koji nisu imali ništa.Idemo dalje i bez dizanja tenzija.
Predlažem da moramo napraviti u novembru jedno druženje da se malo družimo,proveselimo,zaboravimo ove muke sa prinosom i utvrdimo ko je imao najmanji.
 
Svakome je svoja muka najteza.. Forum je tu da se razmenu iskustva i iznesu rezultati i zapazanja koja mozda nekome pomognu, a ne da se meri cija je pisa veca ili u ovom slucaju manja
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh