Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene ce p9721 da se metlici za jedno nedelju dana.
 
qpdfCmk.jpg


AxM26L5.jpg


0KSQKRf.jpg

Evo ih i moji pioniri,1114 na prve 2 slike i 412 na trecoj.
 
Kolege, mozda sam pisao mozda nisam. Tema je Dekalb kukuruz i maton primenjen u 2.5 pera. Kod nekoliko ljudi u selu koji su primenili maton u PREPORUCENOJ dozi u PREPORUCENOM uzrastu su se zamotali kukuruzi u 25-30%. Na ostalim hibridima drugih semenskih kuca nema nikakvih pojava tog tipa.

Detaljno je pregledan teren i svaka njiva je gledana. Prijatelj i ja znamo tacno gde smo sta sejali (koji hibrid) cak i tamo gde je pofalilo Pionira pa smo nastavili sa DKC smo obelezili. Sustina je tacno se uzrastom i zamotavanjem razlikuje Dekalb prskan sa Matonom, dok kod Pionira je redovan kukuruz jednakog porasta i odlicne kondicije. Ako vam kazem da je kod prijatelja oko 40kj u pitanju gde je steta sigurno 25% a lokalno i vise STETA je OGROMNA.

Nece ostati na ovom samo. Ako neko jos ima ovakav problem nek nam se javi, radi daljih zajednickih koraka.
 
prica se i o ceni kukuruza rod 2016.da li neko ima neku informaciju?
cuo sam da ce da se krene sa cenom od 16 din/kg. to i nije tako lose kako ume da bude.nemam puno kukuruza ove godine, suncokret mi je prioritet ali ipak je bitno i to.
 
Ko ti moze reci cenu na jesen, kada se jos ne moze napraviti nikakva procena roda. Ima jos jul, avgust koji ce zavrsnu rec reci o prinosima na severnoj hemisferi.
 
Ja sam na dosta parcela išao 2.4d oko 3. pera pa i 4. ponegdje , skoro sve dkc ali osim 6089 na jednoj njivi ostalo su novi 4717 i 5031 . Nisam primjetio poseban problem . Na jednoj njivi sam išao u 3 pera pola 2.4d pola dikamba jedino što primjećujem da je dikamba bolje odradila na nekim korovima a kod 2.4d ima koji su i sad ni živi ni mrtvi . Kako misliš da se zamotava , jel se krivi ili dobije kao bič ?
 
tako sam cuo u zadruzi pored naseg sela.juce bio i cuo od vlasnika.kaze da mi garantuje i za kukuruz a za suncokret jos vise.ako tako bude za suncokret kao sto kaze 30 lanaca sunc x 1700 kg jusa x 48 din = LEPE RABOTE....
 
kaze garantujem ti zato sto vec ima odredjenu kolicinu kojju mora da spremi za izvoz.velika je zadruga u pitanju.
 
Kolege, mozda sam pisao mozda nisam. Tema je Dekalb kukuruz i maton primenjen u 2.5 pera. Kod nekoliko ljudi u selu koji su primenili maton u PREPORUCENOJ dozi u PREPORUCENOM uzrastu su se zamotali kukuruzi u 25-30%. Na ostalim hibridima drugih semenskih kuca nema nikakvih pojava tog tipa.

Detaljno je pregledan teren i svaka njiva je gledana. Prijatelj i ja znamo tacno gde smo sta sejali (koji hibrid) cak i tamo gde je pofalilo Pionira pa smo nastavili sa DKC smo obelezili. Sustina je tacno se uzrastom i zamotavanjem razlikuje Dekalb prskan sa Matonom, dok kod Pionira je redovan kukuruz jednakog porasta i odlicne kondicije. Ako vam kazem da je kod prijatelja oko 40kj u pitanju gde je steta sigurno 25% a lokalno i vise STETA je OGROMNA.

Nece ostati na ovom samo. Ako neko jos ima ovakav problem nek nam se javi, radi daljih zajednickih koraka.


Evo kolega imam slican problem, pisao sam u temi o herbicidima
http://poljoinfo.com/showthread.php?125-Herbicidi-u-kukuruzu/page332

post 6637, nije dekalb i maton, vec pionir i dikamba

Slikacu ponovo za koji dan, ja mislim da steta prilicna i da se ti listovi nece otvoriti
 
Kolege, mozda sam pisao mozda nisam. Tema je Dekalb kukuruz i maton primenjen u 2.5 pera. Kod nekoliko ljudi u selu koji su primenili maton u PREPORUCENOJ dozi u PREPORUCENOM uzrastu su se zamotali kukuruzi u 25-30%. Na ostalim hibridima drugih semenskih kuca nema nikakvih pojava tog tipa.

Detaljno je pregledan teren i svaka njiva je gledana. Prijatelj i ja znamo tacno gde smo sta sejali (koji hibrid) cak i tamo gde je pofalilo Pionira pa smo nastavili sa DKC smo obelezili. Sustina je tacno se uzrastom i zamotavanjem razlikuje Dekalb prskan sa Matonom, dok kod Pionira je redovan kukuruz jednakog porasta i odlicne kondicije. Ako vam kazem da je kod prijatelja oko 40kj u pitanju gde je steta sigurno 25% a lokalno i vise STETA je OGROMNA.

Nece ostati na ovom samo. Ako neko jos ima ovakav problem nek nam se javi, radi daljih zajednickih koraka.

Код мене је рађено са матоном, а сејао сам нс 6102 и зенит. Захладило је после прскања, ваљда се због тога и деси ово са листовима.
1787d2490657072.jpg
[/URL] [/IMG]
128784490657143.jpg
[/URL] [/IMG
090bd5490657214.jpg
[/URL] [/IMG]
 
E to je delo cistog hormonca odnosno maton-a od tog kukuruza ko sto rece kolega Matic nema nista porasce mozda jos 20cm i bez klipa!
 
Imao sam taj slučaj 2014 godine.Na oko što se tiče izgleda i kondicije same biljke nije bilo razlike dok se nije ušlo sa kombajnom u tu parcelu.Onda se pokazalo pravo lice u vidu nikakvog prinosa.
 
И мени се чини да ништа неће бити од тих што су се увили. Ал' опкладите се ви, неће ми бити тешко да усликам те кукурузе и пред бербу :)
 
Nemoj opklade,i prnjavor3 izgubi opkladu zbog kukuruza,priznaj jesi rekao da ce se oporaviti a ono PRC:osmeh::osmeh:
Pa eto i meni je čudno , još nisam sreo mali kukuruz da se nije oporavio od mraza a imao sam to više puta . Nisam pričao napamet i dalje nema objašnjenja , jedino da je jako plitko sijan a mraz da je bio nenormalno jak . Aj Pedro će pratiti pa javiti .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh