Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dulka, opusteno, ja sam flasa od Fanta Sokate 0,33l. :osmeh:
Svako od nas dobro poznaje taj osecaj. Strasni prizori, zaista. Da ironija bude veca, kukuruz je jos i u najboljoj situaciji, u odnosu na ostale ,,ovrsene'' useve.
 
Nema problema, samo sam objasnio zasto ne postavljam sad slike.
Kukuruz najbolje podnosi, ali je gadno za gledati (mada je kukuruz jedini usev od ovih, najcescih kod nas, koji ce bar ulaganje - mozda - vratiti, suncokret sigurno nece)...
 
@MOMOSARIC

Koliko ides kilograma po ha? Koja je to yarina urea ( yara bela sulfan, yara bela extran ) ili neka treca?
Jel ne izgori kukuruz kada mu upadne urea u levak?
Hteo bih da probam ovako sledece godine jednu parcelu za pocetak pa da skupim potrebne informacije.

Nije ni sulfan ni extran , nego baš urea , zove se yara vera eura 46

20160621_110440_zpstfqfeznu.jpg


Idem oko 150 do 179 kg/ha , predsjetveno je išlo isto toliko . Ljudi iz yare kažu da je baš namijenjena za površinsko prihranjivanje navodno ne gubi skoro ništa stojeći do kiše , a stvarno je ekstra , zrno kao klikeri leti ko ludo pokrivam oko 24 reda odjednom a moglo bi i više . Ostavlja minimalne ožegotine , tako radim više godina ali najviše mi se svidja sa ovim djubrivom . Kod nas je oko 410e/t a udžambo vrećama je jeftinije ali nije bilo sada . Nema veze ako ostane u fišeku , bude ožegotine ali novi listovi izrastaju zdravi . Ovaj kukuruz sam ovako prihranio prije 10ak dana , na drugoj slici se vidi šta je Laudis uradio od pirike , za ovu godinu neće praviti problema , a na prvoj se vide ožegotine na rubovima listova ništa posebno .

20160621_130711_zpsmf9bdwfm.jpg


20160621_130653_zpsv20smvxv.jpg
 
Poslednja izmena:
Da . Kod nas su inače sva djubriva prilično skuplja , nego tamo pa i Ruska urea . Nego probaj da baciš džak na vagu , ovde je bilo prilično manje kila na nekim djubrivima nego što piše .
 
@MOMOSARIC

Hvala na detaljnom odgovoru. Ja mislim da kod nas ( u mojoj okolini ) i nema Yara vera eura 46 ali raspitacu se, imam fore sada skoro godinu dana.
 
Gume 16.9 34 ulaze ali nema mnogo prostora , mora se biti pažljiv , to je kumov traktor uzo sam ga jer je njiva jako duga a treba mi oko tone djubriva ,ili se moram vraćati sa pola , inače radim to sa 558 al se ne snalazi baš sa tonom na grbači :svinja:
 
Nejednakost kukuruza izrazena skoro kod svih ali ok je
Konsens 13.04.
2lsazo1.jpg

28ajgbq.jpg

i1lab6.jpg


Pionir p7025 oko 30 cm visi od kws-a...sejan isto 13.04 identicna agrotehnika

1zl7laf.jpg

2lwpyzk.jpg

34fog2q.jpg
 
Danas ospartao AS73 i Becar+prihranio sa 350kg/h,mnogo lose izgleda,sve ga snaslo,lose i nejednako nicanje,hladnoca,fazani,zicar....fali ga preko 30%.Neka mu je bog na pomoci,ja sam svoje obavio_Od trave ima malo zubace,inace cista njiva,nema konkurencije ali mnogooo sareno raste.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh