Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam na dosta parcela išao 2.4d oko 3. pera pa i 4. ponegdje , skoro sve dkc ali osim 6089 na jednoj njivi ostalo su novi 4717 i 5031 . Nisam primjetio poseban problem . Na jednoj njivi sam išao u 3 pera pola 2.4d pola dikamba jedino što primjećujem da je dikamba bolje odradila na nekim korovima a kod 2.4d ima koji su i sad ni živi ni mrtvi . Kako misliš da se zamotava , jel se krivi ili dobije kao bič ?

Isti je simptom kao sto su prikazali Farmer II i Pedro. On je radio sa Matonom u maks 3 pera, ja sam prskao Pionir sa dikambom 7-8 dana kasnije i nemam nijednu takvu biljku koja se umotala.

@Farmer II
I mi mislimo da se nece otvoriti.

@Pedro
Isti su simptomi i kod nas.

@Farmer i @Pedro
Da li se secate momenta primene? Vece, jutro, temperatura?
 
8-ог априла је посејан, а прскао сам га у трећем листу, не знам који је то тачан датум био. Предвече прскам, а наишло је после прскања пар ноћи са температуром између 5 о 10 степени.
 
Meni samo nije jasno zašto forsirate te hormonce???Ja sam se već davno opeko sa njima i reko sam nikad više,nije vredno toga koliko štete ume da napravi.Bolje i malo korova imati na njivi nego sje.anih kukuruza. :ppozdrav:
 
Današnji posao . Bilo najavljeno i za nas veceras ovih pljuskova pa reko da prihranim ovu jednu njivu , nisu najkasniji koje imam a nisu ni najveći , možda srednji pošto ovde kasni dosta ove godine . Rasipačem naravno kao što sve kukuruze radim . Yarina urea sa dodatkom malo kana koji se zadesio u šupi . Bilo mi dosadno pa malo škljocnuo , slabiji snimak jer je telefonom . Kiša bi za ovaj slučaj legla ko budali šamar , bez leda ako može .

 
@MOMOSARIC

Koliko ides kilograma po ha? Koja je to yarina urea ( yara bela sulfan, yara bela extran ) ili neka treca?
Jel ne izgori kukuruz kada mu upadne urea u levak?
Hteo bih da probam ovako sledece godine jednu parcelu za pocetak pa da skupim potrebne informacije.
 
Ogled Pionir...taman zivnuli od komsijskog prskanja,doceka ih grad i poplava...ne vidi se najbolje,ali za vise od pola metra ih je grad "skratio"
s2d3ko.jpg
 
Ima li kod tebe Srdjane normalna njiva. Godinama sam na forumu i uvek imas nekih problema sa usevima.
 
@MOMOSARIC

Koliko ides kilograma po ha? Koja je to yarina urea ( yara bela sulfan, yara bela extran ) ili neka treca?
Jel ne izgori kukuruz kada mu upadne urea u levak?
Hteo bih da probam ovako sledece godine jednu parcelu za pocetak pa da skupim potrebne informacije.

Ne izgori ako ga prehranjuješ malo većeg i sutra dan odma ošpartaš. Špartač ga savije i rastrese,svo djubre ispadne iz točira ujedno ga zatrpaš i miran si,a najbolje je kad odma kiša padne.
 
Ima li kod tebe Srdjane normalna njiva. Godinama sam na forumu i uvek imas nekih problema sa usevima.

To je realnost Bojceticu...teska crnica,rit,od 3 klase pa navise-desi se da rodi lepo kad se sve odradi,ali dok dodjes do toga rodis mecku,i treba da te pogleda onaj gore...ili susa ili voda...ili pokradu.
 
Krenuli ste kao s flasom u oranju... :osmeh:
Bas sam hteo da postavim slike u vise tema, ali mi je muka gledati ove slike nasih sugradjana... pa ne bih sad postavljao te slike. Usevi mi nisu za guiness, ali prilicno dobro stoje, a ljudima kojima je led vrsio bili su bolji usevi - ne svima, ali mnogima - pa sad ne bi bio fer, da postavim slike gde mi njive nisu pipnute sto se leda tice, a nase kolege i ovako u mukama...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh