Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odavno nisam imao ovako lose kukuruze kao ove godine. Otprilike pola povrsina pod kukuruzom je uhvatio neki hladan talas oko petnaestog maja i ti kukuruzi ne mogu da se oporave. Jedva su nesto rasli od tada i jos uvek su zuti i beli. Bas sam u to vreme prskao sa pola doze Mezatrona i izgleda da je kombinacija tog herbicida i hladnoce bila ubitacna ( kaze jedna zastitarka iz moje okoline da je bilo jedne noci u talasima-flekama -0.5 stepeni ).

Slikacu ih kada se prosusi od ove kisurine koja je pala pa cu postaviti slike.



Pocinju da se oporavljaju ali nikad nece biti normalni. Verovatno ce pomoci malo i spartanje koje cemo raditi cim se prosusi malo. Ovako izgledaju:

2whh79c.jpg
 
Ja sam pokusao da pokrenem kukuruz sa folijarnom prihranom, radio sam sa slavolom, bioplantom, novalonom , naravno ne to sve odjednom u prskalicu, ostavljao sam i kontrolu i iskreno nisam video da je oprskan kukuruz napredniji u odnosu na kontrolu. Primenjivao sam preporucene doze po ha. Razmiljao sam jos i da probam sa 3x15, ostalo mi nekoliko dzakova, ali ne znam da li bi zapusavalo dizne i koliko kg/ha.
Posle spartanja se malo popravio
 
Ja sam pokusao da pokrenem kukuruz sa folijarnom prihranom, radio sam sa slavolom, bioplantom, novalonom , naravno ne to sve odjednom u prskalicu, ostavljao sam i kontrolu i iskreno nisam video da je oprskan kukuruz napredniji u odnosu na kontrolu. Primenjivao sam preporucene doze po ha. Razmiljao sam jos i da probam sa 3x15, ostalo mi nekoliko dzakova, ali ne znam da li bi zapusavalo dizne i koliko kg/ha.
Posle spartanja se malo popravio
3x15 nemoj pokusavati kroz prskalicu ,zacepice ti sve zivo .Jedino urea moze skroz da se rastopi i da prodje kroz dizne.
 
Imam kukuruze i u problematicnim parcelama koje sam bas bas prskao. Zemljisni herbicid necu ni da nabrajam. U prvom prskanju kada je bio u 3-4 lista puna doza Talismana + Bonaca, u drugom prskanju puna doza Mezatrona+puna doza Equip-a i oni su skroz normalni nikakvih posledica nije bilo. A ovi nesretni ne mogu da se oporave od pola doze Mezatrona tako da definitivno nije do prskanja vec do hladnoce.

Brate koliko ti hemije potrosi , ja samo monsun activ i samo zemlja i kukuruzi na njivi bukvalno spalio sve , sirak,palamidu,cicak itd . bila botanicka basta. Od sad samo sa njim radim
 
Da sam se na prvoj slici pomerio jos 4 reda u levo tacno bi bio na sastavu levo je dkc 4717 a desno pionir 0023.. za sada je razlika jedva primetna.. sve sejano na 21
 
Moj NS 640 je bas zakrzljao od hladnoce u maju, bas je bio zut i bedan, kad je ogrejalo sunce, on se povratio, dobio boju, i krenuo da se razvija. Pre 4 dana je dobio 150kg uree kroz kultivator, i dejstvo uree je krenulo. Ocekujem totalni oporavak od hladnoce.
Posle ce dobiti jos jedno spartanje, i jednu dozu KAN ili SAN-a od 100kg.
Korova nema, herbicidi su dobro odradili posao. :osmeh:
 
Poz,imam za vas jedno pitanje:eek:prskao sam ns 640 ultra sa Focus Ultra herbicidom,pre nedelju dana protiv zubace,koliko moram minimalno da sacekam sa spartanjem da dobro deluje na rizome?dosta je pobegao kukuruz pa se plasim da necu moci ospartati...moja pretpstavka je da kao sa totalom,znaci 14 dana...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh