Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zanimljivo je kad si već spomenuo prskanje, parcele na kojima je odradjeno prskanje odmah posle sjetve su mnogo više oštećene od onih koje nisu prskane. Kombinacija hladnog vremena, ogromne vlage i totalnog nedostatka svjetlosti (kod mene bukvalno nije bilo sunca nekih desetak dana) sa herbicidima imala je izrazito negativan uticaj na kukuruz. Imam 32 godine, nisam sad nešto mator ali ne pamtim da je u ovo doba godine kukuruz bio ovako malen i nerazvijen.
 
Cicimoric,jesu ovakvi?

IMG_20160527_180754.jpg
 
Ovakvi su:

2hdz89f.jpg


I na tim parcelama je kukuruz neravnomeran - talasast. Na nekim mestima se oporavio i sasvim je normalan a par desetina metara dalje je ostao isti kao na slici. Te parcele mi izgledaju kao ostrva u moru. Ponegde su ostva oporavljeni kukuruz a ponegde zaostali kukuruz.
 
Nema to veze s prskanjem ja sam pred deset dana prskao 6,4 posijao i nikakav a kakvih ima u mom kraju je vrhunski
 
Naletim pre neki dan u Rekolti na dvojicu iz eliksira ,malo kroz priču o tom hladnom vremenu i o prskanju,ja sam takođe oko 15 maja prskao (kalisto+ekip ) punu dozu a posle 10-ak dana špartao ,nema nekih posledica kažu oni da je dobro podneo baš zbog SS.E sad budi pametan,nisam ostavio kontrolu.
Kažu da ima baš puno "zaostalog" po Banatu.
 
Koliko duboko treba spartati kukuruz u 10-om listu?I generalno da li postoji nesto cime treba da se upravljam kadavodredjujem dubinu spartanja?
 
Imam kukuruze i u problematicnim parcelama koje sam bas bas prskao. Zemljisni herbicid necu ni da nabrajam. U prvom prskanju kada je bio u 3-4 lista puna doza Talismana + Bonaca, u drugom prskanju puna doza Mezatrona+puna doza Equip-a i oni su skroz normalni nikakvih posledica nije bilo. A ovi nesretni ne mogu da se oporave od pola doze Mezatrona tako da definitivno nije do prskanja vec do hladnoce.
 
Samo da dodam da sam danas u tvom (Cici) ataru prskao soju i ima mnogo soje koje "zaostaju" za nekoliko takvih znam da su prskane punom dozom ,stric i ja samoradili pola pre 10-ak dana i nema simptoma zaostajanja.
 
Mislio sam da ce moci da se osparta jos jedanput...ali tesko...kisa pada...dosta mu je od nas.preko kojeg uploda radite slike,tiny ne radi (bar kod mene vise) a ovako bude mala slika?


Ja preko imgura postavljam slike, ili ako telefonom onda tapatalk. I kod mene je situacija šarena što se tiče visine i boje kukuruza. Dosta ima malog i bledjeg. Ali kako je bilo sunce tako se izjednačuje.
 
Kod mene 606 izgleda vrhunski dok 427 deluje kilavo kao i prošle godine što sam pisao o njemu.Nikako da se otme.
 
ZtTSV7b.jpg
[/IMG]
m31TcrK.jpg
[/IMG]
aIKSqd8.jpg
[/IMG]Evo i kukuruza iz kasne setve 23.5. as507, olt mehanička sejalica dvoredna, prolećno oranje nađubreno pilećim stajnjakom, 300 kg 8-16-16 po hektaru uneto sejalicom, bez zemljišnog herbicida. Nikao je za sedam dana a ovo je slika od 1.06. uveče dok pada kiša po njemu. Biće zanimljivo poređenje ovog mog kasno sejanog a imam i jedan posejan 30.5. i ovih kukuruza iz aprilskih rokova setve.
 
Aleksandre koliko prikolica pileceg stajnjaka i kad stavljate po kj? Jedan covek kod mene radi imam neku ponudu (4 prikolice po kj pa da kao ne djubrim naredne tri godine) a nisam imao iskustva sa stajnjakom do sada. Bojim se da nije previse. Izvinjavam se za off topic. :)
 
Po analizi zemljišta mi je preporučeno 30 tona stajnjaka po hektaru e sad pilećeg verovatno manje ja sam ovde izvukao na 80 ari sedam jednosovinki bez nastavaka jer nisam imao više.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh