Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dkc 5031
20160602_172817_zps7iflkm42.jpg

20160602_172831_zpsan3pmik1.jpg

Dkc 5222
20160601_164416_zpshdn8nkhw.jpg

Kosad Lubazi
20160602_172358_zpse7sexepm.jpg

20160602_172431_zpsies7tiku.jpg
 
Prskano sa Laudisom u subotu.

img upload


Ovaj moj kukuruz je jedan od vecih u selu,a kad vidim ove slike iznad kao da sam sejao u maju,a sejan 12.04.

Prvi puta sam ove godine radio sa laudisom. Proslo je 17 dana od prskanja laudisom, ova boca, takve visine je bila i kod mene, 80% boce od vrha prema dolje se osusilo ali donji listovi su zeleni. Hoce li ona uginuti u potpunosti ili ce se oziviti/drzati tako? Doza je 2,15 litara po ha laudisa
 
@Vladimir92 umesto tvojih slika stoje mi samo sitne ikonice, a bas me zanima stanje kod vas. :sta:
Pa ne znam sto ne vidis,ovi ostali vide cim komentarisu.:sta:Probaj na drugi browser.

Prvi puta sam ove godine radio sa laudisom. Proslo je 17 dana od prskanja laudisom, ova boca, takve visine je bila i kod mene, 80% boce od vrha prema dolje se osusilo ali donji listovi su zeleni. Hoce li ona uginuti u potpunosti ili ce se oziviti/drzati tako? Doza je 2,15 litara po ha laudisa
Zavrsila je ona njeno.
 
Da,da Pako i Lucijus je bio_Ove godine nisam stedio na prskanju.Verovali ili ne uspelo mi je i prskanje na crno iako sam cisti protivnik te operacije,medjutim na nekoliko mesta sam preskocio nisam sastavio prskalice kao i na uvratinama gde sam se okretao ostali su trouglovi neprskane zemlje i tu je probila trava kao luda,najvise ambrozija i cicak.Nisam prskao pred kisu vec sam prskao kasnije ali na vlaznu zemlju po prvi put,uvek sam prskao pred kisu ili odmah posle setve i nikad nisam imao cistu njivu.Ove godine promenim agrotehniku i sad vidim da je uspesna 100%.Prskano je Terbis a negde i Telus.Kasnije dikamba,mezotrion,nikosulfuron,terbutilazin.

Najgore sam prosao na jednoj vecoj i jednoj maloj njivi sa nicanjem(blizu 2 hektara).AS73+640+6010+sve sto je ostajalo od semena.Fazani su bukvalno pojeli 50% a nesto nije niklo tako da je njiva prilicno gola.Nisam hteo presejavati,smucilo mi se a opet bi fazani povadili.Malo ce njiva da odmara:osmeh:
 
Malo se prosusilo,malo su se ocrtavali tragovi guma,uglavnom povrsinski sloj zemlje nije bio suv,malo vlazan cisto da se ne lepi za gume a da se nepravi sranj..u njivi.Ubo sam idealan momenat.Izgleda da je vlazna zemlja odmah uvukla hemiju i napravila pravi posao.Ako se radi pred kisu na suvu zemlju ubedjen sam da deo hemije ispari,nestane dok kisa ne padne.

- - - - - - - - - -

Lacin, svi kukuruzi su ti lepo ocisceni od korova. Video sam i pre neke slike, cini mi se da je Pako bio.:ppozdrav:
Pero,evo ga Pako slikan danas
zl59x5.jpg


A evo ga i Lucijus njiva pored
2rh48yd.jpg


Samo da se ovo vreme stabilizuje pa da mogu uci da spartam,djubrivo je spremno ali se plasim da ne preraste.

Zona
6xykj4.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh