Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pionir 9911 vlaga 16,6% (uzorak rucno uzet)
kada nebi bilo kiše za nekoliko dana bi se radilo ....
 
Poslednja izmena:
Danas zavrsena vrsidba kukuruza,barem zutog, posto beli ima jos vlage. Podbacio je prinos jedva 6,7 t po hektaru. Moja nadanja su bila oko 7,5 do 8 ali nije se nada ostvarila. V;aga 13,6 lom 3 posto cena nezna se ali je receno sigurnno ne manje od 15 din, pa videcemo.
 
Sad stigao sa njive. Vlaga oko 16% (kako koja prikolica), hl od 74.4-78, prinos se vrti oko 7t/kj ( na zavrsenoj parceli ide preko, dok na ovoj koju nismo zbog kvara zavrsili nesto malo manje). P0023 i N01.
 
Ti onda mora da si imao lošu sreću sa kišom ove godine. Baš si baksuz. Ja nastavio danas da sklonim jošjednu parcelu gdje je bilo diabrotice. Isto dkc 5031 ali već bolje. Oko 11t po ha. Na ostalim vlaga još previsoka pa neću više dok ne prodje kiša. Trebalo bi da bude samo više prinosa, a tako je i kod drugih u mom kraju. Rekordna godina. Sad vidim da bi moglo biti i rekorda. Žao mi je onih koji nisu imali pogodno vrijeme. Znam kako je to.
 
Danas obisao ZP 606. Predusev kukuruz, prskan na crno sa Koban T (petoksamid 300 g/l + terbutilazin 250 g/l ) i korektivno siran+agrodimark. Prkanje je uspelo ali je korov ponovo kasnije krenuo kao posejan. Prihrana sa 3kg uree po aru.
Slikano nasumicno na samom ulazu u njivu. Ubrao prva dva klipa zbog merenja vlage. Vlagomer pokazao 26,9 pa cu sacekati jos nekih 10ak dana.







 
Moj 606 je sijan 1 ili 2 aprila, planiram u prvoj sedmici oktobra da ga oberem.
 
Danas obisao ZP 606. Predusev kukuruz, prskan na crno sa Koban T (petoksamid 300 g/l + terbutilazin 250 g/l ) i korektivno siran+agrodimark. Prkanje je uspelo ali je korov ponovo kasnije krenuo kao posejan. Prihrana sa 3kg uree po aru.
Slikano nasumicno na samom ulazu u njivu. Ubrao prva dva klipa zbog merenja vlage. Vlagomer pokazao 26,9 pa cu sacekati jos nekih 10ak dana.







Skidaj to, ne cekaj.
 
Moj RWA ULYXXE ,sejan 04. aprila je 15,5 vlaga,rucno uziman uzorak za merenje vlage.Da li bih se mogao skidati u zrnu? Potrosio bih ga do kraja godine.
 
67aec0a3ff4507bbc6a8c96ed0ac4701.jpg


Juče započeo berbu, prvi u selu pa im malo čudno. Pionir iz FAO 300, zaboravio sam oznaku.
 
I ja uradio prvu parcelu ove godine. Iako sam zno da je najgora, vlastita zemlja, kvalitet vrh za kukuruz, al 30 godina monokulture je ovog puta uzeo danak. Totalno razočarenje na ovakoj godini. Diabrotica uzela 30% prinosa, na nizoj polovini poplava rijeke u maju uzela još toliko. Moja greška što kad se voda povukla nisam presijao, jer od kukuruza koji je bio u vodi i blatu par vrućih dana nema bukvalno nista. Još kad sam vidio da kombajner dolazi sa 4 reda adapterom smrklo mi se. Case je širi na točkovima 20akcm od adaptera a čovjek inače radi sa 5 redi inije znao da je kukuruz popadao od diabrotice 5 % zgazio. Nisam još vagao sutra ću ali po procjeni ukupan prosjek ovih oko 2 ha oko 7t po ha što je za ovu godinu baš slabo. Inače dkc 5031. Vadi me što je to dogovoreno da se raskrčmi po ekstra cijeni i što bi ovo trebalo da bude daleko najslabija parcel, zato sam i skidao prije kiša. Idemo dalje.
Moj kukuruz je plivao 3x po 10 dana bukvalno cela njiva. Padne 80l kise poplava,taman se povuce voda kroz desetak dana ono opet i tako 3x. Svaki kukuruz ima klip nigde pao nije.ali zato 300kg ana i 100map. Baceno./kj
Klipovi nisu nesto veliki. Ali je na 17cm posejan . sta ce biti cuce se kombajn kad udje

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
DKC5276 16,6%vlaga,rucno uzet uzorak.Hteo sam da ga vrsem,al kad sam video uslove odustao sam.Kazu lihvari,da na svaki procenat vlage skinu 3% količine,racunajuci ovo moje,dok jos prodje kroz kombajn ode minimalno 10% lopovima!!!
 
Moj kukuruz je plivao 3x po 10 dana bukvalno cela njiva. Padne 80l kise poplava,taman se povuce voda kroz desetak dana ono opet i tako 3x. Svaki kukuruz ima klip nigde pao nije.ali zato 300kg ana i 100map. Baceno./kj
Klipovi nisu nesto veliki. Ali je na 17cm posejan . sta ce biti cuce se kombajn kad udje

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Koliki je bio kukuruz kad se to sa vodom desavalo.?
 
Ja danas uradio 30t kukuruza. Pionir 0023 i 9911 juce rucno uzeti uzoprci 14,5% vlage,danas kad je proslo kroz kombajn 16%... A ovi na silosu ove godine troskovi susenja krecu preko 15% a prosle godine bilo tek od 16%,tako da sam se lepo zajebo i ostao kratak za 1t kukuruza na ovoj kolicini.
 
Poslednja izmena:
Ja danas uradio 30t kukuruza. Pionir 0023 i 9911 juce rucno uzeti uzoprci 14,5% vlage,danas kad je proslo kroz kombajn 16%... A ovi na silosu ove godine troskovi susenja krecu preko 15% a prosle godine bilo tek od 16%,tako da sam se lepo zajebo i ostao kratak za 1t kukuruza na ovoj kolicini.

Ne znas ti sta znaci zajebati se....Nosi u mk pa ces ostati bez pola roda jbs 1t
 
Juce i danas skidanje kukuruza.Rekord svih rekorda za nase krajeve.Rodilo kod mene a i kod svih ostalih.

Lucijus bacio 8000kg/h,sejan na 26cm.Sklop 99%.Izrazena dvoklipost.
jsezxj.jpg
9bbp13.jpg
35m1qg2.jpg

Agrimax Zona sejan na 28cm,sklop 80%,na hektar 4 full pune dubrave,kikinde to je 20 kubika.Racunam da je 7500kg/h ako ne i vise.Klipovi su 12-14 redova,tanak cokov a zrno bas krupno.
2501ieo.jpg
dd1g93.jpg
23ro6yw.jpg


Kad dodju FAO600 bice 10 tona po hektaru.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh