Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
qjCxqBD.jpg


rxTdIkC.jpg

Pionir 1114.Na istoj njivi imam i 412 akva maks,nije jos merena vlaga ni kod jednog,ovih dana cu.
 
Danas skinuto preostalo k.j P9486 za kucne potrebe. Vlaga 13%,zrno srednje krupnoce prinos zadovoljavajuci sobzirom na fao grupu. Danas izmerio vlagu na 0023AQ(17,5%) i 9911AQ(15,5%) i zaprepastila me cinjenica da je na 9911 manja vlaga za 2% u odnosu na 0023,isti dan setve ista agrotehnika ista njiva.
 
Merio juce vlagu na zp606 28,2% ,valjda nece biti kasno da ga berem u nedelju?
Ja FAO 600 necu brati pre 5.oktobra a sejan je oko 12-13.aprila.Vlagu nemam s cim da merim,sve od oka.Nisam skinuo ni Lucijus(fao330)nikako da stignem,suv je kao barut,berac je spreman a i kisa je spremna,malo je veceras nakvasila.
 
Metodom "valjda je za branje":osmeh:sto kasnije skidam sve je suvlji i bezbedniji za skladistenje:osmeh:

Kod nas su vecinom betonski cardaci kao i moj,dole betonska ploca a oko suplji blokovi.Burazer ima taj vlagomer i ovakav cardak,kaze tek kad vlaga padne ispod 20% moze da se skladisti,sa 25%+ mu svaki put propadne kukuruz.budj.
 
Metodom "valjda je za branje":osmeh:sto kasnije skidam sve je suvlji i bezbedniji za skladistenje:osmeh:

Kod nas su vecinom betonski cardaci kao i moj,dole betonska ploca a oko suplji blokovi.Burazer ima taj vlagomer i ovakav cardak,kaze tek kad vlaga padne ispod 20% moze da se skladisti,sa 25%+ mu svaki put propadne kukuruz.budj.

takvu metodu kod mene svi koriste :D ja mislim da kod mene u osptini nema niko vlagomer. vec se ceka da uzri stabljika, visne korenje, i da se neko prvi preyeba da obere, pa onda svi jurnu :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh