Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ali je realnija, ova od Slavka je dosta povoljna ....ne verujem u nju, mislim da je neka greška!?
 
Evo slike moje prikolice sa nastavcima
Koliko bi tone klipa stalo ovde, arnjevi su dosta visoki, ona je podignuta zbog kamionskih guma ??
Inace vucem 5200kg zita u njoj.... :ppozdrav:
U zrnu staje oko 4t suvog kukuruza. Sad koliko je u klipu preracunajte.
 
Ovo što je kanački postavio nije uopšte normalno , drugi komentar nemam . Evo na primjer za sušenje 10t sa 30% vlage , ovde uzimaju oko 350km , govorim o trošku sušenja a u ovoj tablici 2600kg kukuruza što je izmedju 2 i 3 puta više ??
 
Ne razumem se bas najbolje u ove tablice ali pogledaj malo bolje. Za 30% vlage na 8100 kg uzimaju tih 2600 kg, tj 32% pise gore su troskovi susenja. Znaci na 10000 uzimaju 3200 kg kukuruza?!znaci 16% se osusi kad mu spuste vlagusa 30 na 14% a 16% uzmu cisto za uslugu
 
Ovo što je kanački postavio nije uopšte normalno , drugi komentar nemam . Evo na primjer za sušenje 10t sa 30% vlage , ovde uzimaju oko 350km , govorim o trošku sušenja a u ovoj tablici 2600kg kukuruza što je izmedju 2 i 3 puta više ??

Normalno je to Momo normalno...em Srbija em Kosticev MK...halapljivi do krajnjih granica.Doslo vreme da se rod deli na pola sa njima.Cek da cujes ostale zajebancije koje imaju kad lagerujes
 
Prvo skinu sa 10t procenat do 14% , to je prva kolina , a posle skidaju troskive susenja do 14%.
Poslednja kolona je koliko ostaje robe na lageru , od predatih 10t.

Sto kaze FEAR , na 30% vlage , pola pola

Moguce da je tablica ovakva zbog onih ugovora na zeleno.
Dali pare unapred i sad mogu da deru.
 
Šta je cena za klip ove godine? Jel bilo trgovanja?

danas probao brati kukuruz, sve očisti, doslovno nema ništa u bunkeru, ali.....problem, nevaljaju noževi otkidačkih valjaka, pa se dosta mota na njih dok nezaguši, danas sam odmah skinuo, jedan puknut, a razmak između valjaka i noža barem 10mm, tako da moram otići to kupiti, našao sam kod termometala u Adi, jel valja to kod njih, trebam još i vijke tarupa, pa remen tarupa i vijke noževa od otkidačkih valjaka, pa možda sutra idem prema Adi, jesi zainteresiran i slobodan?

ja planiram prodavati po 8,5 do 9 eura za 100kg klipa
 
Ja sam dao 10 vagona kukuruza ALMEX-u vlaga je bila 23 posto, izasao me 15,5 dinara sa pdvom, kupovali su sirovi kukuruz do 30 posto vlage, sa 30 posto izlazio je 13,20 dinara.
 
Sa 23% vlage moze biti 14,50 sa pdv-om tablica na 15,5+pdv ali od juce je cena manja za 0.30 para tako da moze sa tom vlagom izaci oko 14,20 sa pdv proveri to.Pozdrav
 
Oko sat vremena a ispred su bili dva kamiona i 3-4 kao ja ide brzo kad je vlaga priblizna, gadno je bilo sto je moj bio suv pa ga posebno skladiste onda mora da se ceka jama da se isprazni, inace ide brzo, videcemo danas
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh