Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Naravno da nemam ništa protiv. Da, taj je prinos na tih 8 rubnih redova koji su uvek lošiji od ostatka ( više korova, slabiji sklop, itd.) A za ostatak ćemo ipak sačekati još malo.
 
Kod mene je pre 20-ak godina za hektar kukuruza bilo potrebno 10 ljudi da obere.
10*2000 din = 20000 din

A berac od 12000 do 15000 din, kako gde.

Jedino ako vas ima desetoro u kuci...
 
Moze se nesto kukuruza obrati rucno, moj otac plati berac za parcele gde ce sijati zito u jesen i parcele koje su udaljene od kuce, svake godine bude nekih 1h-1,5h blize kuce i lagano obere rucno, nije vremenski ogranicen a u kasnu jesen nema mnogo posla pa bolje ustedeti koji dinar nego gotovim parama placati berac.
 
Kolko je 2016. dobra za kukuruz , kad niče i gdje nije posijan . :haha:

20160826_080526_zpsxqc60o0c.jpg
Momo, kakva je agrotenika ako nije tajna?Koji je hibrid?Vidi se da nije podgoreo al mi se ne svidja mnogo visok raste!
 
Merena danas vlaga na dve najblize parcele, testirao drugar vlagomer. DKC 5276 29.4% i Uliks 30.2% setva 6.4
 
Djubrenje golubiji stajnjak , oni su i posijali vjerovatno . To je sve od agrotehnike , hibrid neznam koji je al jako visoko nosi klip i visoko rodan je vjerovatno .
 
Juce je jedan covek koji ima ogled ZP kukuruza blizu mene kombajnirao 4 reda ZP 341, koliko sam video, imao je jednu prikolicu od 3 tone,ali nzm koliko je bilo ispunjeno,... inace su redovi dugacki mozda 200m, a vrsidba je radjena sa Zmaj 142 kombajnom....
 
lg 30.389,fao 410 setva 12.april,merena juče vlaga 26,2%.Gustina setve 19,6,nicanje odlično.Prosečna težina na 8 ubranih kukuruza u nizu je 246 grama.U nizu jedan nije nikao.Vremenski uslovi idealni,kiše na svakih 7 dana.Ne smem ni da izadjem sa procenom prinosa.Po meni oko 20 septembra vršem.
 
Te racunice biljaka puta grama puta tona...ubrisati sstraznjocu sa njima...

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Klipovi kukuruza koji je bio polegnut nije zlatica svi su tu i ne fali im ništa
Photo0121.jpg

P0725 puno ne završenih klipova
Photo0119.jpg


Ove godine ranije grupe imaju bolju oplodnju na P0023 i P0423 klipovi popunjeni svi do kraja
 
Danas isao da obidjem P1114.Nabrano i okrunjeno 7 prosecnih klipova,2200 gr.,tj. prosek je 315 gr. klip.Koliko ce jos grama izgubiti do vrsaja?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh