Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja išao danas u obilazak. Stanje na terenu sledeće:

9911, sejan 12.4. na 23,4cm

20160825-143120.jpg
[/IMG]
20160825-143205.jpg
[/IMG]

A evo i jedan video šetnje kroz 9911, da vidi Momosaric da i mi umemo da idemo kroz kukuruz... :ppozdrav:

P0704, sejan 11.4. na 23,4cm

20160825-172455.jpg
[/IMG]

P1114, sejan 11.4. na 23,4 cm

20160825-173442.jpg
[/IMG]

Svi kukuruzi su dobili samo u proleće pred setvu Uree 200 kg/kj, i to je to...
 
S jednog kraja je OK sve a kad odeš na drugi kraj već u džakovima i na gomilama pripremljeno sve.:ppozdrav:
 
Juče sam sreo ekipu garagana pri kretanju u atar.Nadgadnje na gumenim kolima od kubika fosne. :haha: Konj se ne vidi od prikolice.Ti gde upadnu biće veselo.Nadam se da neće kod mene.
 
@ Dr.I druze bas napisi zanima me koliko ce ta gustina dignuti prinos, mi smo pre 2 godine tog hibrida imali 8700kg po kj. sa 17,3 vlagom ali kasnije skidan pa se lepo osusio. ali je bio na 19 cm.
 
Cicimoric , ako imaš vremena da opišeš malo ono "gruberisano 3 puta " , kako je to išlo , šta je bio predusjev , kolko je bilo korova prvi put , zašto tri puta , kada koji prohod i slično .
 
Prvi put odmah posle skidanja psenice na dubinu od "4 prsta", drugi put krajem avgusta na dubinu od 12-13 cm a treci put rastureno djubrivo i dubina preko 20 cm.....................youtube kaze da je uploadovan video 23 oktobra pa znaci da je tih dana radjeno. U prolece na ovako uradjenim parcelama je dovoljan 1 prohod sa drljacom i nicanje kukuruza je idealno jer je njiva ravna jos od jeseni i vlaga je ravnomerno rasporedjena.

Korova skoro da i nema za vreme rasta kukuruza jer su provocirani prethodnog leta i nicali su i bili unistavani mehanickim putem. Ako je parcela zakorovljena sa palamidom i sirkom iz rizoma onda obavezno umesto prvog prohoda prskamo sa totalom.

Prvi put je bilo nesto sirokolisnih korova koji su cutali pod psenicom i cekali svoj momenat da krenu da rastu, drugi put je bilo samonikle psenice i sirka iz semena, a treci put kada je radjeno bilo je opet nesto samonikle psenice i malo sirka iz semena. Naravno bilo uvek pomalo sirokolisnih korova ali je to bilo zanemarljivo.

Na snimku se vidi koliko je bilo korova i samonikle psenice.



Verovatno ce mnogi reci da je skupa ova agrotehnika jer se potrosi dosta nafte. U pravu su ali.........

.........takve parcele u prolece izgledaju ovako ( ova parcela sa slike je bas ta gde je sniman gornji video ):

25g88oy.jpg


i potroseno je pola doze kopije Callista i prskanje me je kostalo 7-8 eura po Ha. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
A na mjestima gdje ideš totalom prvo , ako bude čisto , jel može odma dubina 20cm iz prve i kako to izgleda ? Šta se dešava u kukuruzištu jel ima snimak , ili neko drugi ? Jel počupa korjenje kukuruza , i kako bi tu išlo na paljenom kukuruzištu ?
 
Cici a jel ima razlike u prinosu u odnosu na ovakav nacin obrade i klasican plugom ?? Naravno ako si ovo radio i prethodnih godina :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh