Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni je komsija, inace promoter Pioneer-a, rekao da je negde najbolji razmak bas 21cm...ako neces da se kockas naravno, tako da i ja uvek sejem na toliko cm :ppozdrav:
 
Ja sam sejao 704 tako nesto onaj neki novi hibrid na 19.5 i zajebo se nema ni jedan naliven drugi klip pocet ali nezavrsen bilo je kise vlage uslova ali samo mislim da ga je gustina sjebala nedovrseni 80 posto drugi klip a stabljika otisla u tri lepe. A na drugom mestu imam pola pionir pola zp redja gustina ima skoro svaki dva klipa ali sejano na 24-25 . i dosta je manji klip mada dodje na isto sa zp kad se sabere kolicina zrna.
 
Moram da probam ja taj hibrid 704 sledece godine. Neka ima na razmaku 21cm 30-40% po dva klipa moze I nedovrsenih I ja sam vise nego prezadovoljan.
 
c515613b2f3d9d168951fe828d4e7d82.jpg
2c78f49e1c36ef9339474ccef8617b3e.jpg

Dkc 5276, Zp606, pioneer p0725 i n01.
 
Poslednja izmena:
Evo mog kukuruza koji je pretrpio ledenu oluju 13.7.
ZP606, nema nista od njega, procemo beracem da istarupiramo njivu, mozda se nadje par upotrebljivih klipova.




U drugom delu atara koji je manje pogodjen ce biti nekog roda, ali oplodnja nije bila najbolja, pa klipovi uglavnom nisu zavrseni do vrha ali nezalim se, ubrace se nesto.
ZP555
 
Au, koja tuga:udri::udri::udri:!!!Imas li parcela koje nije dirao led?Ovo je strasno, jos strasnije sto je ovako povoljna godina...
 
Sve sto imam je manje ili vise zakaceno olujom, negde ce biti nesto, a negde nista. Vest koja uopste nije propracena, a gradonosni oblak je bio ogroman, slobodne procene preko 15km u precniku, tuklo je od Sombora preko Obzira, Sv. Miletica, pa do pola puta prema Al.Santicu i Stanisicu. Stvarno strasno kako izgleda atar ove godine!
 
Sve sto imam je manje ili vise zakaceno olujom, negde ce biti nesto, a negde nista. Vest koja uopste nije propracena, a gradonosni oblak je bio ogroman, slobodne procene preko 15km u precniku, tuklo je od Sombora preko Obzira, Sv. Miletica, pa do pola puta prema Al.Santicu i Stanisicu. Stvarno strasno kako izgleda atar ove godine!
Kolega nisi jedini,ista priča i kod nas.
 
Kod nas nije bilo takve suse,relattivno smo dosta kise imali pa opet zp 560 nije do kraja zavrsen,dobio 150 kg 15ice i 130 kg uree.To mu je izgleda osobina.Ali su klipovi izuzetno dugacki.
 
Danas smo uzimali uzorke kukuruza i merili vlagu, tezinu zrna i racunali tezinu sapurine u procentima. Stavicu rezultat dva hibrida iz razlicite semenske kuce koji su najslicniji po FAO grupama. Rezultati su prosek sa 3 nasumicno uzeta klipa.

DKC 5276 ( FAO 470-480 ) sejan 11. aprila na 3x gruberisanom strnjistu. Jesenje djubrenje 200 kg MAP / KJ i 150 kg Urea / KJ u prolece. Setva na 20.5 cm, na svakoj stabljici po jedan klip sa 16-18 redi zrna, duzina klipa oko 20 cm. Teoretski bi trebalo da bude 69.682 klipova ali ja uvek racunam 20% manje.

Prosecna tezina zrna sa tri klipa je 328 grama ( po klipu ) sa vlagom od 34.6 %. Tezina sapurine je 13.6 % od klipa.



Pioneer P0216 ( FAO 510 ) ista agrotehnika i djubrenje kao gore kod DKC-a nije ista parcela ali je jako slicna zemlja, setva na 21.5 cm 12. aprila. Po jedan klip na svakoj stabljici sa 16-18 redi zrna a duzina klipa je 21-22 cm.

Prosecna tezina zrna sa 3 klipa je 323 grama a tezina sapurine je 16%, vlaga 31%. Teoretska gustina 66441 klipova.
 
Poslednja izmena:
Nece da bude dobro:osmeh:! Cim nema duzinu od 35 cm a ima samo po jedan klip nesto mi se tu ne slaze!
Neki od vas ne pricaju istinu:osmeh:
Preracunaj se ti Ervine i jos jednom pregledaj da se uveris da gresis! Mozda samo tu i tamo je po jedan klip!:osmeh::ppozdrav:
 
DKC 5276, setva 27.04. na 18 cm umesto planiranih 19,8 ne pitajte kako. Hvala Bogu na kiši! U jesen zaorano 300 kg/ha NPK 8:24:16 a u proleće 200 kg/kj urea. Ovo su tri prosečna klipa, ukupno 1.100 grama zrna, 35% vlaga.

[/IMG]
[/IMG]

Stabljika na uzglavnici sa 4 klipa. Ne pamtim da sam ikada video tako nešto. U njivi 99% stabljika sa sasvim dovoljnim po jednim klipom.
9fHDsQu.jpg
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
Znači silicijumska dolina u sred Vojvodine :) Elem, trebalo bi obrati par redova P9241 ovih dana, sejano kao rubni redovi oko silažnog kukuruza, pa ćemo videti kakav je. A jedna parcelica ostaje za vršidbu. Prilično je izgledao cele godine, mislim da će se sejati i dogodine.
Počela berba, ovo je 8 redova.

b30211b6fe12e3d28d1e85d3fcfd04bd.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh