Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Fala druže! Proučavao sam ja to,baš obimno! Za takve njive mi je to jedino logično objašnjenje! Gde nema belog peska ili vodoleža usled obimnih padavina,tu podbačaja NEMA! 2012.e je na takvim njivama u ritu bilo 4-6t/kj,dok u ataru bilo od 30-3000kg/kj,al u zavisnosti od fao grupe
 
Mindjusar je ponosan, uvek ima prinos za ponos,cak i kao na onoj slici.....:haha:
Off, ali covek stvarno ima dobre kukuruze, i ja bi se hvalio da ih imam dosta....
Samo da smanji cigare, i sve, mozda kukuruze malo naduva dimom, da lepse mirisu ..... :ppozdrav::haha::riba:
 
Matematika u poljoprivredi je gadna stvar,tacnije teorija i praksa uvek razlicite.Po teoriji ove godine bi ja trebao da imam 12 tona zrna po hektaru sto je za mene naucnafantazija,sve je lepo i obecava ali ja u tu cifru nemogu da poverujem.A Vojvodjani koji su dobili dobre kise a vecina je dobila i koji seju na 16-17cm pa puta bar 200grama zrna pa puta 2 klipa dolazi se do racunice da trebaju imati i do 20 tona po hektaru.Sad mi recite jel praksa moze da da toliki rod????
 
Ma jeb..vas svetski rekord u ameriki ili ko zna gde,pitam za Srbiju gde i (ne)zivimo od poljoprivrede:osmeh:



Da preformulisem pitanje posto ste poceli o svetskim rekordima sto mene uopste nezanima.Vojvodina,Srbija zemlja 1-2 klasa nadjubrena,imala dobre kise kad treba-Zanima me jel moze 75000 zrna posejanih,nicanje 100%,jedan klip 200grama zrna a pola ima i dva klipa(sto je ove godine normalno)da da 20 tona zrna.Digitron kaze da bi tako trebalo biti ali praksa obicno kaze NEMA SANSE?
 
Poslednja izmena:
Bas cu da pratim.

Kod mene sitacija u teoriji 45000 zrna je niklo i ima klip pa puta 200 grama(obicno je preko 250grama) a ima dosta dvoklipih dodje na preko 10 tona zrna po hektaru.Medjutim obicno u praksi to nije tako.Kise je bilo za izvoz.Ovu godinu cu bas da ispratim i sto se tice posejanih hibrida i berbe.:ppozdrav:
 
@Lacin......................svetski rekord je 33337 kg/ha. Da dobro si procitao 3 vagona 3 tone i 337 kg / ha.

Jeste kod Japanaca koji robotima presadjuju i navodnjavajau itd. A drugo papir i displej mogu mnnnooooggggooooo da rode:haha:.

- - - - - - - - - -

Može da da...:ppozdrav:

Samo pratite ove godine rezultate ogleda.:cvetic:


A i ti ogledi koje piskaraju u prodajnim katalozima su procjene koje racunaju a ne stvarna kolicina sa 1Ha na vagi i preracunata u suho zrno.
 
Dekalb 5031 , prošle godine tu mi isto bio kukuruz , a 8ha je parcela , i izgorio dobro , ove godine se uplašim i posijem najredje što sam ikad sijao , na 21cm , kad ono kišna godina , aj budi pametan . Ipak je dobar , čak odličan , nisu klipovi dugi 35cm , i nisu po dva , al opet dobro .




20160821_115831_zpsh9pq3qda.jpg


20160821_115857_zps43e4dmnm.jpg
 
I ja sam ga isto na 21 posejao jer sam se plasio suse koje su najavljivali, eto koliko oni znaju prognoze.
Isto, odlicno izgleda!
Nemoj puno ds se sekiras sto nije od 35 i sto nije sa dva klipa
nije ni kod mene, to samo profesionalci znaju :osmeh: !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh