Kukuruz 2014

I sad po kisi jedu lisce :sta: Djubradaaa... Mrzim bubeee
 
Tako bi bilo kad bi se zajebavali.Kukuruzi posejani 29-30.03 i 01-03.04. su se uredili samo tako.

Baš tako, evo Ga BC Klipan sijan 01.04., slikano je 18.04., danas nisam išao ali je sigurno porastao jer je od juče mnogo toplije a danas je bilo mnogo sunca i temperatura je bila 20 stepeni.

2en91si.jpg
 
I ja sam napravio glupost na jednoj njivi . Nisam dobio sve tretirano što sam tražio i ono dosad što sam sijao a što nije bilo tretirano nisam ničim ni doradjivao . Sinoć što kaže diklofen na jednoj njivi šlog žičnjaka kolko oćeš . Jedan dio dkc 5276 , taj je već skoro sav niko šta će dalje biti vidjećemo , većina pionir f58 katastrofa , nije niklo ni pola , od ovih što nisu neki su tu da izadju ali ima dosta da ga uništio žičnjak . Tako da bolji je i semafor i ostalo nego ništa . Znam da nema ništa namjenjeno kasnije protiv žičnjaka , al utješite me dal ima neki insekticid koji ima ikakvo dejstvo na njih a da se prska sada . koristim inače Pinto ( piretroid bifentrin) ako ima sovice , možda će i nje biti , navodno on ima neko dejstvo rasplinavanja po dubini , dal neko ima iskustvo da je piretroidom smanjio dejstvo žičara?
Još zanimljivost , da 5276 zajedno sijan isto nije tretiran al skoro da nema štete zasad a f58 već se vidi da će možda biti i presijavanje??

Čudno da žičar tako rano radi, probaj sa nekim preparatima za inkorporaciju, pirineks, talstar, pa pred samu kišu isprskaj a možeš i da ga ošpartaš polako.
 
@sale , pogledaću imal talstar ili kao što mi je @miskobrba rekao u pp (hvala) da probam perfection ili nešto slično pa da još kiša spere možda bude nešto. Od špartanja nema ništa kolko je vlažno par dana teško bi i prskalica ušla .

@prnjavor , mislio sam pintom da idem sad prskanjem , a na sjeme tu nisam ništa tretirao .
 
Tuga jebote...au,ne daj Boze!Obratite se opstini,ministarstvu da vam daju besplatno seme i gorivo da kad uspete da udjete u njive barem to ne stetujete! Toliko se reklamiraju sve semenske kuce,ajde sad da ih vidimo,kad je frka i govna do guse...neka se pokazu kako se bore za svoje potrosace!
 
Nazad
Vrh