Kukuruz 2014

Koje su trenutne cene NS i ZP hibrida?

Imas par odgovora na ovo pitanje u temi "Cena semenskog kukuruza".

Institutske cene mozes naci na njihovim sajtovima. ZP noviji hibridi su 4900 din,dok su NS noviji hibridi 4000,plus imas na deset vreca jednu gratis.

Sto se tice poljoapoteka cena ti je umanjena za 500-800 din zavisno od hibrida. Verovatno je jeftinije zbog rabata, proslogodisnjeg semena i ko zna kojecega jos..
 
jel sejo neko "NS-Aleksandra" kukuruz fao 500 za silazu i u zrnu
Potencijal za prinos mu je iznad 16 tona suvog zrna po hektaru.
 
Stigla ekipa:
DKC
4590
5007
5276
SINGENTA
pako
heliko
PIONIR
n01
v74
RAGT
ulixx
CAUSADE
lubazi
EURALIS
antaliya
attachment.php
 
Upravu si Kiš, ove naše će da bere, nije bilo mesta na slici za ove naše kad je DKC zauzeo pola slike.:haha:
 
Juče kompletirano seme za predstojeću setvu.Uzeo N.S Radan,Z.P 434 i B.C Pajdaš.Z.P i B.C zaštićeni dok ću N.S sam farbati.
 
Gde si Matiću uzeo Radan od pre neki dan u NS prodajnom centru svo seme je tretirano insektecidom a cena je ista kao i ranije 4000.oo din/s.j.
 
Upravu si Kiš, ove naše će da bere, nije bilo mesta na slici za ove naše kad je DKC zauzeo pola slike.:haha:
:haha: Tako je, zp606 je u gepeku floride, bilo je kasno da ga vadim vec sam poredjao vrece na kapiji.

- - - - - - - - - -

A ni jedan veci od fao 550.
:haha:
Na I i II klasi sejem soju, u pesku ne vredi kasnije grupe zrenja, pogotovo sto im zadnjih godina raspored padavina ne ide na ruku, a plan je i da se sve adaptira pa ce ranije grupe obezbediti bezbednije skladistenje u sopstvenoj reziji :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Jel to cena za Floridu, ili za DKC seme?
Hehe, zanimljivo pitanje...!
 
Za ovu godinu nabavljeno seme kukuruza: za krunjenje dkc 4590, 4795, 5275 i pionir N01, i za kotobanju NS 6030.
 
Kako teku pripreme . Hoćemo li uskoro da počnemo da sejemo. Kod mene se setveni sloj zagrejao na nekih 16-17C. Ja bih da krenem sa setvom. Neznam šta kažu vremenske prognoze dali će biti nekih promena u pogledu pada temperature.
 
Ja planiram tamo od 05.04 da krenem u setvu necu ranije e sad i to zavisi od vremenskih prilika. Ne go me buni sklop biljaka ne znam na koliko da sejem. Imam ploce sa 22 rupe pa sam planirao na 22.5 da sejem kukuruz Pionir N01. Ne znam ni sam sta da radim, dal je gusto ili retko ni sam ne znam, ali bojim se i gusce i redje da posejem
 
Ja planiram tamo od 05.04 da krenem u setvu necu ranije e sad i to zavisi od vremenskih prilika. Ne go me buni sklop biljaka ne znam na koliko da sejem. Imam ploce sa 22 rupe pa sam planirao na 22.5 da sejem kukuruz Pionir N01. Ne znam ni sam sta da radim, dal je gusto ili retko ni sam ne znam, ali bojim se i gusce i redje da posejem

Konkretno N01 je namenjen za gustu setvu, genetski pravi manji klip. Redjom setvom on NECE imati veci klip i automatski se gubi na prinosu.
Ima tamo na deklaraciji preporuke za setvu, sta i koliko.
Moj savet ti je: pridrzavaj se tih preporuka....
 
Nazad
Vrh