Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jedno pitanje,ima kukuruz na jednoj parceli u pitanju je 677,primetio sam na nekoliko struka da su se savili na pola neznam sta im je,kukuruz je prskan monsoonom pre deset dana ali od skoro je poceo da raste kao lud mnogi strukovi su pomalo nakrivljni od bujnosti ali ovih nekoliko je savijeno skroz neznam zasto,nije opasno ako ostane tako.gledao sam nema crv.
08062013028.jpg
[/IMG]
08062013029.jpg
[/IMG]
08062013035.jpg
[/IMG]
 
Ovi simptomi se javljaju upravo zbog monosana hormonski preparat, mnogo kise,hladnije nego obicno u ovo vreme pa mozda su preklopjeni redovi .Pregurace bez umanjenog prinosa, samo nezgodno je spartati jako pucaju stabljike cak i na manji dodir.Ja nekoristim te hormonske vec odavno naprimer Peak75wg odradi jos i bolje i ima produzeno dejstvo preko zemlje a nije ni skup
 
Mislim da je radio Monsoon activ Bayerov preparat...ili gresim?Za monosan mu je kasno po kukuruzu gledam,a Monsoon ne bi smeo da ima ovakve posledice posto je do 8 lista registrovan. Za Peak se potpuno slazem,majka mara za sve sirokolisne korove a tvrdim i preparat broj 1 u fazi do 6 lista! Renomiran proizvodjac,nije skup,produzeno dejstvo preko zemlje,sta ces vise...Mnogo ljudi se boji da radi sa njim,ne znam zasto?!
 
Mislim da je radio Monsoon activ Bayerov preparat...ili gresim?Za monosan mu je kasno po kukuruzu gledam,a Monsoon ne bi smeo da ima ovakve posledice posto je do 8 lista registrovan. Za Peak se potpuno slazem,majka mara za sve sirokolisne korove a tvrdim i preparat broj 1 u fazi do 6 lista! Renomiran proizvodjac,nije skup,produzeno dejstvo preko zemlje,sta ces vise...Mnogo ljudi se boji da radi sa njim,ne znam zasto?!

Ja sam prskao Moonsunom u sestom listu, i isto sam imao problema.
Kukuruz se nije iskrivio ali se sav zgrcio u tociru i stao sa rastom.
Bas sam se uplasio posto sam skoro sav kukuruz prskao sa Moonsunom.
Digo frku, zvao Bayer, kazu bile su hladne noci, oporavice se.
Nisam im verovao ali se ipak digao i oporavio i raste.
Mada na delu gde nije isprskan je veci bar 15 cm.
 
Mislim da je radio Monsoon activ Bayerov preparat...ili gresim?Za monosan mu je kasno po kukuruzu gledam,a Monsoon ne bi smeo da ima ovakve posledice posto je do 8 lista registrovan. Za Peak se potpuno slazem,majka mara za sve sirokolisne korove a tvrdim i preparat broj 1 u fazi do 6 lista! Renomiran proizvodjac,nije skup,produzeno dejstvo preko zemlje,sta ces vise...Mnogo ljudi se boji da radi sa njim,ne znam zasto?!
nisam napisao pravilno u pitanju je monsoon active,ima istu aktivnu materiju kao equip[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] + tienkarbazon. simptomi su isti kao kod equipa posle dva dana pojavljuju se zute tackice a to je desjstvo protektanta koji pomaze da biljka brze usvoji i razlozi preparat.kukuruz je bio 6-7 pero kada sam prskao a radio sam equipom 9 pera i nefali mu nista tackice su nestale i sada raste dobro.neznam zasto se ovaj 677 iskrivio znam da hoce od hormonskih preparata ali ja ih ne koristim a u pitanju su nekoliko struka kukuruza videcu kako ce se ponasati u buduce,za sada je dobro i poceo je naglo da buja.mozda je do sorte to sto se malo nakrivio.nisam dugo sadio 677 pa sam zaboravio[/FONT]
 
kish, koliko moze tone da istera po h? ako je sejan na 28, ja sam sejao ns 640, na 28, i izbacio mi je dosta onih kopilja(cak po 20 da li da skidam to posto moje parce3le nisu velike mogu da odradim a \ko je potrebno da se skinu
 
Mislim da je radio Monsoon activ Bayerov preparat...ili gresim?Za monosan mu je kasno po kukuruzu gledam,a Monsoon ne bi smeo da ima ovakve posledice posto je do 8 lista registrovan. Za Peak se potpuno slazem,majka mara za sve sirokolisne korove a tvrdim i preparat broj 1 u fazi do 6 lista! Renomiran proizvodjac,nije skup,produzeno dejstvo preko zemlje,sta ces vise...Mnogo ljudi se boji da radi sa njim,ne znam zasto?!

Peak jeste jeftin,bezbedan,dobar, ali ostavlja kerece grozdje, a posle Peak-a kad moras kupit Callisto za drugo prskanje u 8-10 lista onda vise neces ni da pomislis na kupovinu Peaka.Godinama sam prskao Peak-om, proizveo toliko semena da vec tri godine ne mogu da se resim kereceg grozdja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh