Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moje razmisljanje je da cu ici na razmak 24cm pionir f38, dkc 5276, pako i helico od sindzente. Mozda je to malko redje, a nadam se da prinos nece izostati u slucaju kisne godine.
 
ja pionire po knjigi +1cm a zp 606 na 23,5 ili 24 ne znam ni sam nisam ga nikad sijao.Inače ova godina je luda za ZP nema ništa iz grupe 500 u prodaji kod nas pa sam uzeo ovaj 606 za berbu u klipu,nadam se da se nisam zezno.Kakva su vaša iskustva sa njim ne gledajući sušu prošle godine jer ona nije mjerodavna za ocjenu hibrida.
 
Koliko dana treba kukuruzu (zavisno od Fao grupe) od svog prvog izlaska iz zemlje pa do oprasivanja odnosno oplodnje? Jel ima na netu neke tabele po ovom pitanju?
 
ja pionire po knjigi +1cm a zp 606 na 23,5 ili 24 ne znam ni sam nisam ga nikad sijao.Inače ova godina je luda za ZP nema ništa iz grupe 500 u prodaji kod nas pa sam uzeo ovaj 606 za berbu u klipu,nadam se da se nisam zezno.Kakva su vaša iskustva sa njim ne gledajući sušu prošle godine jer ona nije mjerodavna za ocjenu hibrida.

Ja sam prošle godine sejao ZP 666 (veoma sličan hibrid), i bio veoma zadovoljan. U svim fazama je lepo izgledao, nije bilo jalovih. Sejao sam ga na razmak od 24 cm, u drugoj polovini aprila. Prinos još ne znam tačno, pošto je u čardaku, ali cenim oko 3000 kg/kj (5200 kg/ha).
 
Prnjavor sejem 606 od kad je seme pušteno u prodaju i sa njim sam zadovoljan tako da svake godine ima kod mene rezervisane površine, inače sa njim sam ostvario i najveći prinos u 2011.

- - - - - - - - - -

Još jedno ispitivanje klijavosti ns 4023 i kws 3381.
 
sejem sve prema kataogu koja gustina pise za koji hibrid,uradjena i analiza zemljista i sve ispostovano ,pa uradim svoje a ostalo sta bog da
 
to kiš :ppozdrav: pusti ti preporuku semenskih kuća oni bi preporučili i na 15cm da se seje samo da bi prodali što više semena
 
ali ima ljudi koi bi sejali na takvu gustinu da ni jalova mačka nemože da prođe između dva struka kukuruza a hteli bi da klip bude ko kardan od berača :haha:
 
Peet , to zavisi od količine sunčeve svjetlosti , znači odredjeni broj sunčanih dana . Dalje opet zavisi od hibrida do hibrida , neki (svaka im čast ) u stresnim uslovima , suše i vrućine se zaustavljaju , ušilje se , odbace donje listove i čekaju hladnije noći da nastave . Takve obično svi otpišu i kažu izgoreli a oni na kraju ipak nešto nacure.
Znam što pitaš i mene to muči. Treba se truditi , pokušati "zaobići" paklenu sredinu jula . Kad bi FAO broj sve govorio bilo bi jednostavno , samo "kontra sijati" , znači rane fao rano a kasne kasnije , medjutim nije baš jednostavno .
Tamo gdje nemam navodnjavanja trudiću se da "prodjem suši iza ledja" jer vjerovali ili ne svake godine (bez obzira koja je stranka na vlasti ) 15 avgusta je noć skoro sat duža nego 15, jula .
 
Meni se je sigurnije resenja rani fao i rana setva, mada i susi s ledja je dosta uspesno (clan 8ubu seje u maju kukuruze).
 
Jes da je prošle godine Juni bio paklen i to je pokosilo rano posijane , ali to se ipak rijetko dešava , čak se i nepamti da je u junu bilo 40 ikada.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh