Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
[h=1]PR34F02 CRM 107 (FAO 600)[/h][h=3]Opis:[/h]
PR34F02-klip.jpg
Hibrid vrlo visokih prinosa. Lider prinosa u sušnim regionima. Stablo srednje visine, izuzetne čvrstine sa nižim položajem klipa. Klipovi krupni sa 16-18 redova zrna. Zrno u tipu zubana. U odnosu na svoju grupu zrenja vrlo brzo pušta vlagu u jesen. Odlične tolerantnosti na Ustilago (gar) i Fisarium(plesnivost klipa). Zadovoljavajuće tolerantnosti na Giberela (plesnivost). Vrlo dobre tolerantnosti na kukuruzni plamenac.
Prosečan randman, tj. udeo zrna u klipu u odnosu na kočanku, kod ovog hibrida za 2011. godinu iznosi 81,18 %.
Najbolji rezultati na dobrim zemljištima, mada dobro podnosi i nešto lošiji kvalitet. Može se sejati rano u proleće (početak aprila). Traži nešto gušću setvu u odnosu na hibride iz iste grupe zrenja.
[h=3]Preporuka:[/h]Za raniju žetvu i berbu sa znatno nižom vlagom od drugih hibrida iste grupe.
Vreme setve: zemljište 8 -10°C
Gustina kod setve: 71-68.000 bilj./ha (na 20-21 cm).
U dobrim proizvodnim područjima sejati gušće, a u lošijim ređe.
evo informacija :)
 
Ja sam se opredelio za PANCO, jel ima neko iskustva sa njim ?

- - - - - - - - - -

Porucen danas kukuruz,raiffaisen ulyxx i lynxx, dekalb 5276 i 5143 i singenta pako_Od pionira sam odustao zbog kvaliteta semena.

Ja sam se odlucio za Pako svi su mi ga manje vise nahvalili,jel imas neka iskustva sa njim ?
 
F02 prepakovan od prosle godine,proveri klijavost da znas zbog sebe!NS 6030 nije prepakovan,ali je ostalo ne doradjenog semena od 2011-te pa su ga sad ofarbali,proveri i tu klijavost! Samo da bude po jedna dobra kisa u junu,julu i avgustu...ima svaki da bude dobar!
 
Kako da seme kukuruza stavim u naklijavanje radi provere klijavosti semena (imam prošlogodišnjeg)
 
mene su u apoteci odgovorili od d11,kazu da ima jako slabu energiju i klijavost ove godine!i prosle godine u nicanju mi je bio katastrofa ali na kraju me izvukao,rod prva liga.mozda zato sto je ostao redji a mozda sto je sejan na najboljoj zemlji....za zamenu sam uzeo t56...
 
mene su u apoteci odgovorili od d11,kazu da ima jako slabu energiju i klijavost ove godine!i prosle godine u nicanju mi je bio katastrofa ali na kraju me izvukao,rod prva liga.mozda zato sto je ostao redji a mozda sto je sejan na najboljoj zemlji....za zamenu sam uzeo t56...
komsija koja cena kod vas t-56
 
kod nas 5250d .to je to i ako pricaju da se cene dosta razlikuju u zavisnisti od prodavca
 
danas i ja kompletirao seme za ovu godinu.. dkc 6089, pionir f38,p9494,n43 i od prosle godine sto je ostalo od ogleda d12, b23 i b08 (ima oko 7kg.. bice sve izmesano i posejano na jednoj njivi od pola kj da se ne baci :osmeh:)
 
Te njive sa mix semenom, budu odlicne :osmeh: 2011 na 2.5kj kod prijatelja i sa jedno 7-10 razlicitih hibrida od fao 300 do fao 700 bio rod oko 6.500kg/kj svedeno na 14 vlage. Svi hibridi pomesani u koritu kuci da ne bi prilikom vrsidbe bilo velike oscilacije vlage. Posejno i odlicno niklo, jos bolje rodilo :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh