Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
janecu sejati ni ns ni zp vreme je da imam i ja kukuruz.. :)
 
Za klip i zrno sam odlucio-Kws Korimbos,Kerbanis, Luce, 3381,Pioneer FO2,Ns 640 ultra,Syngenta Pako,Sincero, ali nikako da odlucim sta cu za silazu.Ljudi preporucite nesto, jos bolje ako je neko imao vise hibrida i kom daje prednost.
 
Ja glasam za AS160,iako kod mene prosle godine i nije dao neke rezultate ali bilo je i mnogo lose vreme.I pored enormne suse vidi se da je hibrid namenjen silazi i daje dosta mase.Doduse zrna je malo bilo ali i susa bese nevidjena.
 
Prvi i jedini put sam ga imao prosle godine a godina je bila takva da nisam uspeo da izvucem neki racionalan zakljucak o AS-u!Poslusacu savet jer se kod vas mnogo vise hibrida seje , kod mene u selu se jos uvek silira Ns 640 i Zp 704.
 
Taj stari zp 704 je nekako neunistiv hibrid i za silazu a i za zrno.Na jugu Srbije mislim da je najcenjeniji od svih hibrida.Jedne godine iako ga ja nisam sejao,prolazio sam pored parcela gde se on nalazi sa zitnim kombajnom Z135 i bogami on je bio za pola metra vislji od kombajna a kombajn je oko 3.5m cini mi se.Nisam mogao da verujem.Kao suma.Moj dzakaros i ja smo danima pricali o tome.Svi ostali hibridi bili su daleko nizi.
 
Ako sam dobro obavesten Turtopa nece biti ove godine, valjda zbog lose proizvodne godine za semenski kukuruz.
 
za kiselo zemljiste sta je bolje baciti? kilo ureju ili kilo ipo kan?bacio bi linzerov kan Kvlitetniji je.e sad kolko on drzi vlagu dobro leti to me malo buni:sta:
 
Danas uzeo DKC 6089 i 6120 seme kukuruza. Interesuje me još Pioneer seme koje da uzmem Fao 600 grupa od prilike,koji uspeva najbolje u Srbobranu i okolini?Hvala na predlozima unapred.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro obavesten Turtopa nece biti ove godine, valjda zbog lose proizvodne godine za semenski kukuruz.
Vitorino ako se ne varam je naslednik turtopa,mi smo teli da probamo turtop al navodno ga je nestalo jos 2011 godine tako da prosle godine ko je i nabavio bilo je staro seme kako je meni objasnjeno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh