Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dragane u pravu si ,prolazio sam pre neki dan kroz bavanište gore izgleda uzivo.Kod nas još nije bilo leda ali ni jednog dana bez kiše i pogledajte problem .Rit gde se teško moglo i pre kiša im,a li šanse da laudis+ekvip u pjačanoj dozi izvuku nešto odavde?
sdc11974.jpg
[/IMG]
sdc11978.jpg
[/IMG]
Danas stigao da obiđem onaj neorani rit.Kad su prošle kiše prskano sa duplom ,a u trsci sa troduplom dozom laudis+ekvip.
Posle 10 dana špartanje i prihrana oko 100kg ureje ,kukurz se zbog nejednakog porasta negde lomio prilično ali nije bilo izbora.Hibrid kws3381tako nešto jer jedino njega bilo za 1 maj.
sdc12133.jpg
[/IMG]
sdc12134.jpg
[/IMG]
Kad ovj ovako izgleda ne trba se čuditi što na jesen cena neće biti pola od pšenice.Dođe čoveku da moli boga da ne rodi, sačuvaj bože gde živimo:zli:
 
neznam ni sam koji Fao je najbolji,ove godine je bilo dobro posaditi ranije hibride jer je kisa padala do pre neki dan a ti kukuruzi su sada u fazi nalivanja zrna i mislim da ce se izvuci,kod mene je situacija solidna,kukuruz je poneo dobro oplodnja skoro zavrsena do kraja vlage ima u dubini a zemlja vec puca jer je veoma nezgodna u susnim uslovima ali dobro zadrzava dubinsku vlagu,Kada uporedim proslu godinu kada je kukuruz vec bio izgoreo do pola pre nego sto je poterao klipove a kasnije je i isterao prilicno dobar rod za onakvu godinu sada sticem utisak da bi trebalo da se izvuce kukuruz sa nekom stetom od 20% ako nepadne kisa a kada bi pala imao bi sigurno 10th.ima jos dva meseca do berbe bice to paklenih dva meseca bez obzira sto je kukuruz u solidnom stanju ja mu nikad necu verovati sve dok ga nevidim u prikolici.nisam optimista sto se rekordnih prinosa tice ove godine mozda ce ih biti u dobrim parcelama ali u proseku nece biti slucaj kao sa psenicom.sreca je sto je temperatura 30c a da nije tako kraj bi bio tako blizu
 
Gogi mnogooo si druze veliki pesimista i ovde i na temi psenice...opusti se malo skodi zdravlju

Ono sto ja radim sam uvek optimista jer znam da cu to dobro odraditi!
Ali ono sto ocekujem od drugih, e tu druze nikako nemogu biti optimista jer sam se dosta puta razocarao! Sta drugo da ti kazem, covek se trudi, znoji i pokusava da opstane i neide mu za rukom ( ali u ovom slucaju zbog drugih kojima to odgovava) pa kako da bude optimista?!?
 
Ja danas bio da obidjem kukuruz kermes je u pitanju.Bilo nejednako nicanje pa onaj sto je prvi nikao ima lepe klipove,a onaj sto je kasnije nikao jos ih nije pustio.Jel ima neko jos takav problem?
 
Danas sam malo obilazio i atar u Backoj Palanci. Takvih kukuruza ima koliko hoces, izgledaju odlicno kad ih pogledas spolja ali unutra klip tek u zacecu. Predpostavljam da se radi o kasnijim fao grupama.
 
Posle podne smo komšija (član foruma ,Veštac) i ja obilazili deo atara koji je lepo pokisao u toku prošle nedelje.Ovo je jedna parcela gde su prošli naftaši.Iznenadio sam se koliko je kukuruz visok.Mislim da je ovo pionir Aquamax PO216.Veštac je visok oko 170 cm.



 
@belgrade red star,

И таквих код мене има доста. Данас сам мало гледао поред пута. И сунцокрет такође подгорео солидно. Све нешто мислим неће поново, међутим изгледа да се код нас понавља, јер кише нема ни у наредних 10 дана.
 
2013-07-19-200516.jpg
[/IMG]
danas obilzio kukuruz ovo je klip zp606 za sada se drzi dobro a na jednoj parceli su podgoreli po dva donja lista,neznam zasto jos ima vlage a mislim da je problem to sto je isecen od grada za sada mi je najbolji zp677 jeste dobra i njiva ali bilo bi veoma dobro kada bi pala kisa jer u suprotnom bice smanjeni prinosi.
 
Mene vec dva puta obilazila kisa....:zli: pada svuda okolo, a kod mene nista....njiva kao da je ukleta...sreca pa su temperature umerene, inace bi se ponovila prosla godina...
 
Mene vec dva puta obilazila kisa....:zli: pada svuda okolo, a kod mene nista....njiva kao da je ukleta...sreca pa su temperature umerene, inace bi se ponovila prosla godina...

Problem je sto nece biti kise a iza nedelje tropse temperature preko 35C...bice gadno za kukuruze jer po najavama moze tako i 20 dana..vrelo i suvo..
 
Ako ne padne za sv. Iliju mozemo se oprostiti od rekordnih prinosa (kako neki vole da kazu).
Oni hibridi koji nisu krenuli u nalivanje zrna ne znam sta mogu da ocekuju.
 
Ja danas bio da obidjem kukuruz kermes je u pitanju.Bilo nejednako nicanje pa onaj sto je prvi nikao ima lepe klipove,a onaj sto je kasnije nikao jos ih nije pustio.Jel ima neko jos takav problem?

ma nemaj brige samo ako vreme posluzi oni ce sve odraditi.. ako ne posluzi.. dzabe i ovi koji su na vreme nikli..
 
Ja sam ove godine na 80% površina išao fao 430-450.Na ostalih 20% imam fao 600 u vidu pionira f02.Za to sam se odlučio poučen prošlom godinom.U početku mi se činilo da sam se prevario i da će kiše biti dosta.Bio sam ubeđen da će me ukopati te ranije sorte u odnosu na druge koji su sejali fao 600-700.Kako dani prolaze sve sam srećniji što sam tako posejao i izabrao fao grupe.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh