Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam da li je ovo adekvatna tema, ako nije neka mod. premesti :)
Znači taj Lifam nije za preporuku?Uh, umalo ga nisam kupio, vec sam u fazi dogovaranja oko slanja.Video sam da postoje i 'Odžaci' za dva klipa..ali mi nekako staromodno izgleda.Ako je zaista krunjač/prekrupač Odžaci bolji, onda cu uzeti njega, jer je cena od 200evra više nego dobra,a toliko ceni i ovaj što prodaje Lifam..mada je u dobrom stanju, ne mogu da provalim da li je farban ili ne..tako dobro izgleda,a 'Odžaci' su ili viklovani motori ,ili prefarbani,a ako nisu prefarbani, izgledaju onako stari i prljavi..da se uplašiš.Ne mislim za te pare nov, ali bar da je očuvan.
ja sam kupio odzaci prosle godine polovan za 230eu nista mu ne fali,kruni 90% bolje nego Lifam znam jer zivim u selu gde ima i jednih i drugih zato sam izabrao odzaci jer mozes da okrunis solidnu kolicinu za malo vremena,ja sam krunio 2-3t u toku dana ali ne celi dan za vecu kolicinu treba i veliki krunjac,ima tih krunjaca koliko hoces najvaznije je da bude ispravan da ne klima i da mu nisu zubi pojedeni a motor nije bitan:osmeh: on ili je ispravan ili nije. ovo ti pisem iz licnog iskustva ali nemoras da me poslusas
 
Zašto te ne bih poslušao..ako je Lifam toliko lošiji od Poljostroj Odžaci, onda ću gledati takav jedan da uzmem.Za moje potrebe ,što se kukuruza tiče, ne verujem da ću ikada preći granicu od 1-2tone.
Kako misliš da ne 'klima'..da su mu nogari u libeli? Pa to je valjda već fabrički odradjeno..a ja ću kod mene kući da podešavam.Video sam da ima i 4 rupe gde može da se zašrafi za beton.
Zubi na delu gde kruni? Kako se to vidi da li su pojedeni ili ne..?Mislim, šta se podrazumeva kada su pojedeni?Video sam na slikama kako izgleda taj deo (vreteno sa tim zubima) gde se stavlja klip..ali ja to ne mogu da procenim da li je pojedeno ili ne,jer na slici ne izgleda da jeste.

Reci mi što se tiče prekrupača..šta sve treba da ide uz njega,koliko sita?

Da li taj Poljostroj Odžaci može da okruni i kokičar kukuruz (uz obzir da mu je zrno dosta manje).Posejao sam oko 3ara kokičara,a sledeće godine ću i šećerac, pa me interesuje ,osim standardnog zrna kukuruza, može li i kokičar ( i taj šećerac..mada šećerac ima krupno zrno) da okruni?
 
Zašto te ne bih poslušao..ako je Lifam toliko lošiji od Poljostroj Odžaci, onda ću gledati takav jedan da uzmem.Za moje potrebe ,što se kukuruza tiče, ne verujem da ću ikada preći granicu od 1-2tone.
Kako misliš da ne 'klima'..da su mu nogari u libeli? Pa to je valjda već fabrički odradjeno..a ja ću kod mene kući da podešavam.Video sam da ima i 4 rupe gde može da se zašrafi za beton.
Zubi na delu gde kruni? Kako se to vidi da li su pojedeni ili ne..?Mislim, šta se podrazumeva kada su pojedeni?Video sam na slikama kako izgleda taj deo (vreteno sa tim zubima) gde se stavlja klip..ali ja to ne mogu da procenim da li je pojedeno ili ne,jer na slici ne izgleda da jeste.

Reci mi što se tiče prekrupača..šta sve treba da ide uz njega,koliko sita?

Da li taj Poljostroj Odžaci može da okruni i kokičar kukuruz (uz obzir da mu je zrno dosta manje).Posejao sam oko 3ara kokičara,a sledeće godine ću i šećerac, pa me interesuje ,osim standardnog zrna kukuruza, može li i kokičar ( i taj šećerac..mada šećerac ima krupno zrno) da okruni?
veruj mi neznam koliko sita ces dobiti trebalo bi tri a sto se tice kokicara nisam siguran moze li ili ne,nisam probao neznam tacno da ti kazem sto se tice klimanja mislio sam na zupcanike u krunjacu,tj. lezajeve bitno je da budu dobri a sto se tice kvaliteta samog krunjaca u to nemoj da sumnajas,ako naletis kupi ga slobodno neces se pokajati za tvoje 2tone kukuruza bice odlican.mozda kasnije povecas proizvodnju kukuruza :osmeh: nikad se nezna :osmeh:
 
Znači, ono što je bitno je da obratim pažnju da li su zupčanici na krunjaču Ok, tj nisu izlizani..da ležajevi ne klimaju.Što se tiče motora gledaću da nije viklovan, znači u principu ako radi,a većinom po oglasima piše da je original Sever Subotica..
Hvala na informacijama.Malo je falilo da kupim danas Lifam prekrupač/krunjač.

Postoji li ovde na forumu neka tema vezano za krunjače,prekrupače..jer ovde se govori o kukuruzu za 2013.god. :)
Tražio sam, ali nisam mogao da nadjem.
 
Evo ga kukuruz sejan 08.06.posle grada.Za sad mu vreme odgovara.U pitanju je hibrid Midix,juce ospartan.
fotografija10041.jpg

fotografija10051.jpg
 
Juče su mi u institutu rekli da nema potrebe da ga ogrćem.Posejao sam par ari za moje potrebe,za početak, kasnio sam sa setvom oko 25.maja sam posejao ZP434 hibrid i za sada je sve Ok.Bacio sam mu i KAN 27% azot, na vreme..kise koje su padale su ga bas lepo poterale.Samo jednom sam frezirao izmedju redova i tada je i ošpartan,i do sada ga nisam dirao.Trava nije nešto velika tu i tamo imaju trave..pa sam mislio da ga jos jednom išpartam izmedju redova i ogrnem zagrtačem,ali su mi rekli u institutu da za to nema potrebe jer nema efekta.A vidim da vi to radite.
 
Bogami, 704 ce uskoro na "zar" :osmeh:

Prosto mi je neverovatno koliko je izrastao! Nalet leptira je prosao i kako je okolnim njivama, kod mene nije uzbuna jos uvek, mada me je uplasio dosta prosle nedelje :sta:

ran8jr.jpg


A 505 je za 30% nizi (mozda je takav hibrid) ali se solidno drzi i rangu je sa ostalim kukurizima sejanim krajem Aprila:

2ez19n6.jpg


Ako padne jos jedna kisa... :kisa: bicemo na konju :sjasi:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh