Kukuruz 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kod nas se kaze retka kukuruza i cesta zita se ne plasi..
kaze se a vremena se menjaju kao i hibridi i njihova namena . kod mene je ove godine fao 6oo na 20 a fao 400-500 na 18.setvene norme.
imacemo mi jos do dobrog roda plamenac i ostala zgadija uzimaju danak videcete sta cemo vrti , a i ova nevremena mogu uzeti danak
 
Mislim da ti gusti sklopovi i nisu bas toliko bitni za dobar prinos, moj je posejan na 27 jer je takvo podnevlje, svako stablo nosi po 2 dobra klipa, juce je dobio ogromnu kisu i ako sve bude u redu do kraja prinos ce mi biti isti kao da sam sejao na 20 cm, da nije bilo kise opet bih imao sta da naberem a da sam u startu posejao na 20 mogao bih da se slikam ako je susa. 22-24 je ok ko ima zemlju za to ali 15,17 i slicno je ipak previse optimisticki bez navodnjavanja.
 
Mislim da u ovim situacijama kada su povolji agroekoloski uslovi, gust sklop itekako ima prednosti u odnosu na redji.
 
Pionir V52
a2alj7.jpg
 
Mislim da u ovim situacijama kada su povolji agroekoloski uslovi, gust sklop itekako ima prednosti u odnosu na redji.
a ko u setvi zna kakvi će agroekološki uslovi biti te godine :sta: stari kažu " ne boj se čestog žita i retkog kukuruza " jer češ ređe posejani kukuruz uvek brati a gusto posejano samo u kišnoj godini :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Ja sam samo odgovorio na gordnji post da gusti sklopovi nisu bitni za prinos i rekao da mislim da gusti sklopovi jesu bitni za prinos, da li pozitivno ili negativno pitanje od godine do godine. Dovoljno je da godina bude prosecna i gust sklop je u prednosti.
 
Ja sam mislio na nenormalno guste sklopove, normalno je da ce komercijalisti uvek preporucivati sto gusce jer tako trosis vise njihovog semena i obecavati prinos od xxx tona po h, a kad nastupi susa onda ...
 
danas sam obilazio njive i mogu sa sigurnoscu reci da nece biti rekordna godina jer kod nas kukuruzi podgorevaju vec 2-3 lista,u zadnjih mesec dana palo cca 10 lit kise jedina je sreca da nije strasno toplo inace bi se ponovila prosla godina
Kukuruzi formirali vecinom po 2 klipa sto i nije dobro jer samo crpi vlagu i hranu a dole vec podgorevaju
Za sada najbolji ZP606
i sto je interesantno cini mi se da i nema tako puno Diabrotice tu i tamo sam video po neku i to u kukuruzu u monokulturi,prosle godine je bilo ...sacuvaj boze...
 
danas sam obilazio njive i mogu sa sigurnoscu reci da nece biti rekordna godina jer kod nas kukuruzi podgorevaju vec 2-3 lista,u zadnjih mesec dana palo cca 10 lit kise ....
Гледајући извештаје о залихама влаге, неће бити код вас и нас у неким деловима атара. Нисам сигуран како је Бечеј прошао са овим задњим падавинама. А сигуран сам да ће многи од форумаша имати рекордне приносе, гледајући распоред падавина и слике. Очекујем код многих приносе и преко 12 т/ха. Можда ово чак и буде рекордна година, и ако је мање посејано.
 
Kod mene ovamo , kako stvari stoje , biće stvarno rekordna godina . Kukuruz izgleda ili dobro , a uglavnom odlično kod svih. Ovde je čak i više posijano čini mi se . Poklopilo se malo da seljaci , (kao i u okruženju) , rade bolje nego ranije , ali važnije od toga je idealno vrijeme sad u oplodnji , i to što je jadni seljak , povučen dobrom cijenom zadnjih par godina , dosta i uložio u sjetvu .
 
Sto se tice vlage evo stanja sa terena.Dva dana zaredom dobili smo izuzetno obilne padavine,nemam kisomer i necu da nagadjam ali to su bili potoci po ulicama.Danas smo razorali jednu livadu,menjacemo kulturu.Oranje nikad gore,negde 10 cm,negde 25 cm,negde i 30-tak cm.Ono sto je ocigledno to je da vlage gotovo da nema ni na jednoj dubini.Zemlja se rasipa suva kao da mesec dana nije videla kise.Medjutim stanje u polju je zasad odlicno,ali vlage kod nas fali i to mnogo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh