Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi, koja vam je agrotehnika kad vam je kukuruz takav? Ili vam je ipak zemlja izrazito plodna, bice da je to..:osmeh:
Za agrotehniku za ostvarivanje dobrih prinosa pogledaj u odgovarajucim temama. A parcele su sa razlicitim klasama zemljista od 1 do 7 klase. Najvise je do osobe koja obradjuje to zemljiste. Dakle dobra agrotehnika i dobar trud uz Boziju pomoc rezultati su neizbezni.
 
Kako je Maton odraio posao na parcelama gde ima ambrozije?
Dali vredi tretirati sa njim?
 
sikora i 640

attachment.php
 
sutra ako vreme dozvoli uradio bi korektivno prskanje CALLISTOM . Kukuruz je 11 list pa bi umesao i 10 kila kompleksnog Kemira djubriva po hektaru folijarno. Moje pitanje je da li toliko djubriva moze da skodi kukuruzu jer mi je zastitar preporucio od 3 do 5 kila ali sam trenutno u mogucnosti da mu dam i malo vise od toga.
 
@DR...Zavisi odakle si,ima velike razlike izmedju Severa,Juga i Istoka i Zapada...U Juznom Banatu do 20-25 maja mogu da stignu i rane FAO 600 ali da ima sunce-kisa-sunce tokom juna i jula a ako upece 50% upola rodi...Najsigurnije ti je Fao 400 i stize bez problema...Za 7 dana izadje i ako je jaka njiva da ga gura,stize...
 
Tu ima više biljaka nego da su vrste prave što i nije tako loše kad svi kukamo na loše sklopove.
 
Ovde se masovno pojavljuje problem sa onim crno-sivim crvima koji sijeku kukuruz , pogotovo kasnije sijani . Kojim insekticidom prskati ako ih ima dosta ,imate li iskustva.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh