Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sada mu je lakše .Sava ponese zmajkevu i napuni je .
A kod nas pre neki dan malo pratim sa kraja njive dok Paša kombajnira ,vratili se njih par prema selu sa dve prikolice ali samo je prva punjena neke čak ni do kraj.(sedeo sam gore na prikolici pa vidim).
Veliko je to razočarenje kad odeš sa dve a ne napuniš ni jednu.
Odoh malo da berem.
 
Sada mu je lakše .Sava ponese zmajkevu i napuni je .
A kod nas pre neki dan malo pratim sa kraja njive dok Paša kombajnira ,vratili se njih par prema selu sa dve prikolice ali samo je prva punjena neke čak ni do kraj.(sedeo sam gore na prikolici pa vidim).
Veliko je to razočarenje kad odeš sa dve a ne napuniš ni jednu.
Odoh malo da berem.
Ja nikad ne raskacinjem pa i kad idem 1 lanac da vrsem uvek idu obe.
 
Došao sa branja i istovari kukuruz,jednu prikolicu od juče i današnje dve(5-otonke).Nisam odavno toliko lopatao.
AS 72 jako malo crvlji i jako malo skoro neprimetno pokvarenih zrna.Ne kruni se skoro ništa ima idelnu vlagu za branje.
Ujutro nastavk.
 
Završeno za ovu godinu, još se svode računi ali otprilike najbolji su bili N61 - jedna parcela oko 5000kg/kj (znaću sutra tačno) ostalo oko 3000kg/kj, 5276 - 3500kg/kj i R10 u tom rangu, i oni su za ovu godinu zadovoljili, onda F38 i B08 između 2000kg i 3300kg po kj kako gde, nekoliko DKC sa prosekom 800 kg/kj (5783 i još neki) i pionir T36 kao ubedljivo najgori kojeg je greota što smo krunili.
 
Ja završio sa kukuruzom za ovu godinu.
Na nekih 45 ari koliko je imalo da se bere obraodve prikolice trotonke u klipu, ja prezadovoljn u odnosu kakva nam je godina bila...pozz
 
Ovro sa 5 kj AS72. Vlaga 16.0%, a prinos posle svih odbitaka iznosi 2308 kg/kj.

Dosta klipova je ispalo iz ljuštike na zemlju, a sličnu priču o tom ispadanju iz ljuštike sam čuo večeras na silosu i za NS 640. Da li je još neko imao tih problema i sa kojim hibridima. Interesuje me da li je to povezano sa sortimentom, ili je krivac isključivo ova loša godina...
 
Isto se desilo i mom komsiji, zalio mi se da AS ispada iz komusine. On je skidao sa vlagom 17.5% . Po slobodnoj proceni kombajnera, na jedan prohod s kombajnom(6 vrsta) ima 2 kotarice klipa.
 
danas skinuo ns 6010 sa 4,5 kj imao sam 9 kiperki sa podignutim stranicama (kakva godina ja prezadovoljan) samo je bilo jako puno bolesnoga oko 60 do 70 posto
 
klipovi ispadaju zbog ekstremne suse,to je najveci razlog,meni su ispadali na as-u 72 a to je hibrid koji veoma cvrsto drzi klip uz stablo ali problem je visoka temperatura. ima veze i sa sortom jer napr. 640 ispada veoma lako to je kukuruz idealan za rucno branje a za masinsko treba se obrati malo ranije,imao sam i kermes ove godine on jednostavno nepoznaje susu,tesko se lomi klip i kada je susa i kada je kisa.
 
Prinos AS54 je bio dosta loš, 8 koševa iz SIP Tornado 40 na dvije parcele u brdu (ukupno 0.9ha), AS72 na parceli uz rijeku od 0.7ha 11 koševa, AS72 na parceli od 0.5ha dao 8 koševa. As54 sijan 1.04. a AS72 sijan 02.04., obrani u razmaku od 15 dana (naravno AS54 prvi). AS72 se pokazao nevjerovatno dobro s obzirom na sušu, neobično je otporan, klip veliki i savršeno razvijen dok me AS54 jako razočarao, bio je slab, bolestan, nikakav, klip sitan iako je agrotehnika bila na visokom nivou (potpuno ista za oba hibrida). Za sledeću godinu sijem sve pod AS72, AS54 nikad više, ako budem imao potrebu za nekim ranijim FAO tražiću drugi hibrid.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh