Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo neka slika od jutros AS 72 na 20cm razmak sejan 03.05.2012
fwt4rm.jpg
ka42z4.jpg
Kermess i Korimbos na 22,7 26.04.2012 setva
8wfeid.jpg


- - - - - - - - - -


- - - - - - - - - -

Moram reci da je AS 72 skoro zelen do dole do gore ali je klip manji i zavrsen.Ima dosta crvljivog,kvarnog ali u sustini ima puno klipova i bice nesto...Kod ovog snimka Kermess i Korimboss parcela je 6.5 k.j i ovakav kukuruz je uglavnom svugde.E sad,ima parce od jedno 2,5 k.j gde je i sniman ovaj snimaka koji je od starta isao bolje,brze...sustigao je i ranije sejane i sve na vreme odradio.Klipovi zaista impozantni,lepo naliveni,teski ali od ove suse sto je sad nastupila,naglo je pocela stabljika da se susi pa tako i klip da zre.Ponegde se moze naci i da stabljika zbog velicine klipa ne moze da drzi i obesila je klip koji je dosta vlazan-sirov,ti svi klipovi sto vise su zaista lepi i nisu mali-pabirci,uglavnom su najveci! Mislim da ce za 15-20 dana moci da se bere ovo sto sam snimao!
 
Jutros počela berba u klipu radio uslužno komšiji na 37 ari puna dubrava sa nastavcima dakle oko 3t. polegao kukuruz jako težak za branje.
http://
 
Ovako izgleda njiva pod Lg Poncho...vidite belu saricu(njegova osobina),i zakljucite koji ce biti prinos...


Uploaded with ImageShack.us

Srdjane...... ulozio si ( posejao ) jedno zrno i dobio duplo vise ( 2 zrna ). Zar to nije dovoljno? :osmeh: .................naravno da se salim i nemoj se ljutiti. Nisam mogao da se ne smejem kada sam video dva zrna, mada je to za plakanje

jbt ovo je strasno, strasno, strasno
 
Kako vam izgledaju B23, D12 i LG Poncho ove godine? Imam ponudu za oko 3000din po dzaku za 25.000 zrna pa mozgam da resim taj problem jer sledece sezone ocekujem znacajno poskupljenje semena. Nadam se da nije pravilo da je kod svih los Poncho kao sto je kod Srdjana.
 
Srdjane...... ulozio si ( posejao ) jedno zrno i dobio duplo vise ( 2 zrna ). Zar to nije dovoljno? :osmeh: .................naravno da se salim i nemoj se ljutiti. Nisam mogao da se ne smejem kada sam video dva zrna, mada je to za plakanje

jbt ovo je strasno, strasno, strasno
osim dva zrna dobio si i gratis šapurinu koja će jedino da ti ostane pošto će država da ti uzme ta dva zrna
 
Kako vam izgledaju B23, D12 i LG Poncho ove godine? Imam ponudu za oko 3000din po dzaku za 25.000 zrna pa mozgam da resim taj problem jer sledece sezone ocekujem znacajno poskupljenje semena. Nadam se da nije pravilo da je kod svih los Poncho kao sto je kod Srdjana.


Meni B23 i D12 izgledaju najbolje ove godine, a u startu je imao nejednako nicanje.
 
Kako vam izgledaju B23, D12 i LG Poncho ove godine? Imam ponudu za oko 3000din po dzaku za 25.000 zrna pa mozgam da resim taj problem jer sledece sezone ocekujem znacajno poskupljenje semena. Nadam se da nije pravilo da je kod svih los Poncho kao sto je kod Srdjana.
Prosle godine sam imao LG Poncho,lep kukuruz,lepo rodi...Klip krupan sa 16 redova,zrno duboko,sapurina tanka...bela,gde ces lepse!Sledece godine cu posejati jedno 3 k.j LG Poncha...
 
Prosle godine sam imao LG Poncho,lep kukuruz,lepo rodi...Klip krupan sa 16 redova,zrno duboko,sapurina tanka...bela,gde ces lepse!Sledece godine cu posejati jedno 3 k.j LG Poncha...
Pa nismo ga ni mi sejali zbog lepe sarice...mi ga sejemo vec duzi niz godina,ali ovakve godine nije bilo ni u najavi...ocigledno,iako rodan hibrid,ne podnosi dobro(nikako) ovako ekstremne uslove.
 
e ljudi mi toliko lupamo smo gledam.te ovaj ne podnosi te onaj ...Mnogo zavisi kad je sejan i koja je vegetacija...pa po tome mozemo da sudiimo,mozda mu se oplodnja desila bas kad je bilo nesnosno vruce pa je zato los.Sto se tice DKC on je bas pokazao da je los u ovakvim uslovima..
 
Kod mene na jednoj parceli na kojoj je posejan B23 ima oko 70-80 % dobrih klipova,Cak sam izbrojao da na klipu ima 19 redi zrna

19 nema sigurno,mozda 20, a da je dobar verujem posto opstaje skoro najduze od svih Pionira...Ima tesko zrno i lako se bere,mada ga ja ne volim nesto! Na nasem podneblju najbolji je Kermess i to ce ti reci svako ko ga seje a probao je sve i svasta-ja sam jedan od tih!
 
Kako vam izgledaju B23, D12 i LG Poncho ove godine? Imam ponudu za oko 3000din po dzaku za 25.000 zrna pa mozgam da resim taj problem jer sledece sezone ocekujem znacajno poskupljenje semena. Nadam se da nije pravilo da je kod svih los Poncho kao sto je kod Srdjana.
Pa POnčo je i kod mene totalna 0 na 10 met jedan klip dok Agrister je za ovu godinu o.k
 
kermes nikada nece biti bolji od b23.u kisnoj kermes hoce da se pokvari kako na njivi tako i u ambaru.Vlaga mu je velika sto je karakteristika svih kasnih hibrida.Prinos je diskutabilan,meni se cinida je b23 i tu ispred.B23 mozzes i da vrses i da bers a kermes samo ovo drugo(beres)ako vrses odrace te za susenje.Kermes dugo zadrzava zelenu boju pa se cini da dobro podnosi susu,ali sam siguran da tu gde imas kermes i b23 bi bio isto dobar
 
Pardon ima 20 reda :osmeh:. Kod mene kermes vise ne udje u njivu.Prosle godine sam na 6 lanaca imao 6 prikolica od 5 t,sve su bili neki pabirci,i neka ga bolest napala...ma nije bio nizasta.A B23 sejem od kad se pojavio i do sad me nikad nije izneverio
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh