Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cuo sam od jedne jako ozbiljne i upucene osobe,nije mi govorio o kojoj se semenskoj kuci radi ceka da otkriju jos detalja. Haos. ::samo bes::::samo bes::::samo bes::

Ja sam nesto cuo za neku zenu mislim iz Mladenovca,da mozes da kupis DKC GMO i da je oko 200e vreca verovatno 80000bilj e sad koliko je toistina :sta: mada ako sam ja ovde to slucajno cuo ne znam da li bi se usudila da prodaje za iducu godinu jer se za to ovde ide u zatvor.
 
U BiH se odavno sije GMO kukuruz, moj poznanik koji se bavi uslužnim djelatnostima (radi sve živo oko poljoprivrede) samo kod jednog čovijeka u mjestu 20km odavde prska nešto više od 50ha kukuruza - totalom. O GMO soji da i ne govorim, u mom selu se 100% soje prska totalom, niko neće da govori o kojim se hibridima radi ali je sasvim jasno da se normalna bilja (nijedna!) ne može prskati totalom i preživjeti.
 
Krunice se poprilicno. V74 je za kombajniranje u zrnu, sa vlagom preko 25 je podnosljivo brati ga beracem, sa 22 mislim da ce sigurno 10-15% da okruni.
 
danas poceli sa berbom, cale jutros nabrao 3 prikolice, hibrid heliko, duz 400m 14 vrsta trotonka...

attachment.php

attachment.php

skidanje bez komusaljke, berac ga nije krunio al bi mu komusaljka j... mamu, izgleda da ima dosta vlage al nastavljamo sutra...
 
Ako imas trotonku na 14 redi u 200 fati (380-400m) njivi, to mu dodje oko 3-3.2t/kj zrna. Takav prosek i ja predvidjam, tj 50% od prosle godine.
 
pozdrav komšije. nisam pronašao nigde da se spominje starinski domaći kukuruz koji se sije iz generacije u generaciju, isto sjeme. nema prinos kao renomirane sorte ali je po kvaliteti zrna u vrhu. kod nas izumire, ja i komšija sačuvasmo sjeme i sijemo male parcele za svoje potrebe. čisti tvrdunac, dali toga ima i kod vas?http:// Uploaded with ImageShack.us
 
@brankoh
Pokojna strina dok je bila u snazi je u basti imala dva-tri reda svake godine ovog kukuruza. Kad sam video slike prisetio sam se kako je to izgledalo pre 15 i vise godina. Jako je dobro sto ste sacuvali seme i sto ga odrzavate u zivotu reprodukcijom iz godine u godinu. :ppozdrav:
 
Upravo dosao sa silosa, merena vlaga za ZP 684 i iznosila 32,4. Sacekacemo jos 10-ak dana.
 
Cek malo ljudi, pricate o GMO kukuruzu a niko ni reci da kaze o najrasprostranjenijem novosadskom hibridu koji je genetski modifikovan (iako oni tvrde kako nije)!? Za neupucene http://www.nsseme.com/products/inc/corn/ns640ultra.php?width=500 .

@balkanac Ne bi trebalo da se toliko kruni, sve zavisi koji je hibrid u pitanju.
druže moj da te prvo dopunim NS ima dva hibrida za koi ti kažeš da je GMO a to su 444 ultra i 640 ultra a ZP ima 360 ultra i 684 ultra koi ja sejem već 3godine i ko god ta ji je rekao da su to GMO hibridi slobodno mu kaži da laže jer ove hibride napadaju sve bolesti kao i običan kukuruz stim da se može prskati sa FOKUS ULTRA herbicidom a ako probaš da ga prskaš TOTALOM proći će isto kao i svaka druga biljka UVENUĆE po tvome znači da su i svi IMI hibridi suncokreta GMO a to su NEOMA.ADAĐO.ITD PRVO SE INFORMIŠI PA TEK ONDA IZNESI INFORMACIJE
 
Poslednja izmena:
@pidikanac
Nije uslov tolerantnost na total da kultura bude GMO. Niko me ne moze ubediti da su prirodnom selekcijom dosli do kukuruza koji je otporan na Focus Ultra. U prosuri od ZP sam citao da su tretirali i sa 12l focusa po hektaru i nisu primetili znake trovanja kukuruza. Ovo sve govori da se neko igrao u laboratoriji.
Da ne bude zabune, i sam planiram da sejem Ultra hibride zbog ciscenja od uskolisnih visegodisnjih korova.
 
pidikanac@
To sto ga ti sejes ne znaci da nije GMO , i objasni mi proceduru prirodnog "oplemenjivanja" uskolisne biljke da ne reaguje na preparat za zubacu , pirevinu itd. koji sa koristi u sirokolisnim usevima.
I ponovo pitanje , zasto svi GMO manipulaciju odmah vezuju za total , kada sad postoji na hiljade genetski izmenjenih osobina od krompira kojeg ne napada zlatica pa do pirinca sa beta-karotenom koji nemaju nista sa prskanjem totalnim herbicidima.
bojcetic
bio si brzi...
 
Ko planira da bere,neka obidje sutra eventualno u nedelju njive i neka dobro udje i razmotri situaciju!Mislim da ce od 1 septembra uveliko poceti berba,posto kukuruzi neverovatno brzo odbacuju lisnu masu i vlagu,pa da se ne bi krunilo bolje na vreme poceti!Pogotovo ko je sejao u prvoj turi do 15-og aprila...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh