Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sad mi sinu jedna ideja , kad spomenuste kašnjenje "brade " na kukuruzu . Naime dal slučajno il ne , ali zadnje dvije godine (a prošla je bila isto strašna suša) , najbolje mi rodile parcele gdje sam posijo restlove od svih hibrida izmiješano . Zanimljivo je da je isti slučaj bio kod druga koji je ozbiljan i iskusan proizvodjač.
Možda je razlog različitog vremena metličenja pa je uvjek bilo polena dostupnog za oprašivanje . I ovde su neki pisali da idu npr 2+2 reda različitih hibrida
ja sam posejao jednu parcelu ima4-5 i dobro izgleda ali i ta njiva je fantasticna,nije ni osetila susu,a na drugoj parceli imam 2reda sycoru a 2 640 to sam sa namerom posejao i 640 je apsolutno podbacio,klip mu je sitniji i nema dobru oplodnju,ja u sustini nase hibride ne sejem ali imao sam malo semena pa sam probao da bih otklonio neke dileme.
 
Ja sejem po dve sorte (2+2)uglavnom FAO 600 i 6xx znaci samo par dana razlike ali nikako sa 300 i 600.To sam jednom uradio sa 434 dok je jos bio probni i 684 i brao beracom.te godine sam imao cokanja u kotobanji nenormalno a glodara na njivi nevidjeno tako da to vise nikad nisam praktikovao.
 
Cuo sam da je i deo iza Idvora, Farkazdina, pa tamo oko zrenjanisnskog puta kod Cente i prema Perlezu isto dosta lose.
Mene nervira kada pored puta vidim oglede, koji su po pravilu bolji do okolnih njiva, da li oni za oglede daju posebno seme, kojeg nema u prodaji ili sta ?
I kod mene je na 7 kj koji su poslednjeg dana sejani, sa svim i svacim i sa razlicitim grupama zrenja, u pocetku izgedao jako lose, nejednako nicanje, cak i mesec dana kasnijeje neko seme izaslo, a sada je tamo najbolji kukuruz.
 
Mnogo je loseg, ali kod Sajkasa je sav suv, u delu kad sidjes sa auto puta. Takodje i na ulazu u Srbobran je tuga jedna, inace danas je visoka temperatura pa mnogi lose izgledaju.
 
Sutra krećem u nabavku semena kukuruza(što ostalo od ove godine).Bojim se za kvalitet novog i rešio da kupim ovogodišnje seme.Sad je i puno jeftinije a možda i kvalitetnije.Molio bi sve koji znaju neke zalihe da mi jave gde ima i naravno i cenu ako znaju, može i na PP.Napomena:Nebitno koji je hibrid u pitanju.Hvala unapred.:ppozdrav:
 
I kod nas su se dali u jurnjavu za semenom od ove godine.
Tako posle prošlogodišnjeg takmičenja Pionira i Dekalba svi su još u decembru nabavili seme DKC-a.
Malopre u centru druigar mi priča da je bio u obilazak i da 25 jutara može odmah da potarupira.
U pitanju je Dekalb i mislim samo jedan hibrid.Stari nauk je da se treba koristiti više semenskih kuća i više FAO grupa,jedan kad omane onda sve ode u dođavola.
 
Slažem se da će biti i originala iz uvoza,ali cena mogu da zamislim koja će biti(da se ukakiš).:ppozdrav:
 
Jel može da prepozna neko ovaj hibrid? Susjed iz sela ga ima na par hektara ali nece da kaže o kojem se hibridu radi.

e9t9v9.jpg
 
Aco u pravu si ,kad sam se vraćao s mora prošle nedelje pa preko kovin-pančevo -kovačica šajkaš od perleza do nas sve gore .I onaj koji nije izgoreo 100% unura nema ni jedan klip.KO Šajkaš ima oko2400ha zemlje od tega polovina kukuruz kada bi svi skinuli "rod"nebi nakupili 10 vagona zrna,više ni stočari neće džabe da siliraju pa će biti zanimljivo kako će se ljudi snalaziti za uklanjanje ostataka jer u selu niko nema tarup a 80%njiva nema ni jedan klip.
 
Bice da je Dukat PKB tip 4,ako je imo bordo svilu posle odsecanja on je.Ima i specificna pera na vrhu klipa,inace podnosi susu i de ima osoke i stajskog bije i po dva-tri klipa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh