Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moj Maverik,bio je najlosiji a sad najbolji.Svaka biljka ima rod,nije se potpalio.Jedino ne valja sto ga imam samo na 3 ha.
Kermes je za nijansu losiji,a Heliko vise i ne gledam.Ako budem imao 1 vagon Helika na 3,3 ha bicu zadovoljan!
Ostalo mi je AS-72,koji je tu i tamo.
photo0518.jpg
 
Ns 6030 odlicno se drzi sobzirom da je kasnije posejan svaka biljka ima po 2 klipa i nije se uopste potpalio modro zelen i dalje.
Klip izgleda ovako.(moj pametni deda odlomio vrh)
dsc00010.jpg

dsc00011.jpg

Juce i nocas je palo oko 50l/m2 bice kukuruza.
 
Kukuruz ili ono sto je od njega ostalo, pionir K-67
2-016.jpg
[/IMG]Nisam slikao patrljke(klipove)
2-022.jpg
[Komsijin,neznam koja sorta (smrt nebira,ona ide redom)
 
Ratari su krivi
Ratari nisu poslušali savete stručnjaka
Beta – pre 7 sati
NOVI SAD, 25. jula 2012. (Beta) - Direktor Instituta za ratarstvo i povrtarstvo u Novom Sadu Boislav Kobiljski izjavio je u sredu da bi štete na usevima prouzrokovane sušom bile manje da su poljoprivrednici poslušali savete stručnjaka uoči setve.
"Govorili smo na vreme da su zimske rezerve vlage izuzetno niske, da se u proizvodnju ulazi sa nedostatkom od 65 do 75 procenata vlage. Bilo je potpuno jasno, a i analize su to pokazale, da će ova godina biti ekstremno sušna", rekao je Kobiljski agenciji Beta.
On je podsetio da je Institut savetovao ratare da kukuruz ove godine seju u manjoj gustini, jer je to biljka koja nema problem sa visokim temperaturama i može izdržati i do 50 stepeni celzijusovih, ukoliko u zemlji ima dovoljno vlage.
"Znajući procenat vlage u zemlji i rizik koji nosi proizvodnja u gustim sklopovima, Institut je za pojedine hirbide preporučio da se ne seje više od 60.000 zrna po hektaru, ali nismo poslušani po ko zna koji put, verovatno i zbog marketinških nastupa ljudi koji nemaju kompetenciju da govore o struci i nauci", rekao je Kobiljski.
 
mi smo sve hibride sejali na 24 cm, sto mu dodje oko 59500 biljaka po hektaru, plus sklop od 75-95%, i opet ima svega, i dobrih i losih... Malo ga preteruju, sada su svi pametni cini mi se... :osmeh:
 
Ne branim nikog,ali trebao sam slikati kukuruz koji je jedan stari deda posejao na 30+...ko u najboljoj godini!i mislite sad ko ce imati naber...u nicemu ne vredi preterivati!
 
Indijanci su krivi i Americke vlasti,sto im nisu dozvolili da ples za kisu odrade do kraja...bla,bla,bla....Poljoprivredna braco :"Jer taj Kobiljski zna da su izbori prosli..."
Bolje da nisam procitao taj post..... ... ...Hitna hirurska:sjasi:.
 
Kod nas se seje isključivo na 28 i 30 jer su jako retke godine da imamo povoljan raspored padavina.Ove godine ima onih koji su kukuruz ugustili kao tarabu i ti su odavno završili svoju karijeru dok ovi ređeg sklopa još uvek imaju neke šanse za koliki toliki rod.
 
Kod nas se seje isključivo na 28 i 30 jer su jako retke godine da imamo povoljan raspored padavina.Ove godine ima onih koji su kukuruz ugustili kao tarabu i ti su odavno završili svoju karijeru dok ovi ređeg sklopa još uvek imaju neke šanse za koliki toliki rod.

Moj je na 26 ns6030,nije osetio susu jedan list nije podgoreo.
 
Bio danas u Kumane obelezavao ogled,pa posle sa zetom u obilazak njiva i video svakojake anomalije na kukuruze....i stetocine...
my-nokia-271.jpg

my-nokia-272.jpg

my-nokia-274.jpg

my-nokia-275.jpg

my-nokia-276.jpg


---------- Poruka napisana u 23:18 ---------- Prethodna poruka je at 23:16 ----------

Sad vidim da nije dovoljno ostra slika.Ipak je to tel.sa 5 mgpx....
 
abcd0002.jpg
[QUOTE="Matic, post: 546449, member: 525"]Kod nas se seje isključivo na 28 i 30 jer su jako retke godine da imamo povoljan raspored padavina.Ove godine ima onih koji su kukuruz ugustili kao tarabu i ti su odavno završili svoju karijeru dok ovi ređeg sklopa još uvek imaju neke šanse za koliki toliki rod.[/QUOTE]

Jel ovako Maticu :sta:

A mozda je moglo i cesce :ppozdrav:
[IMG]http://www.dodaj.rs/f/W/by/18Eiz4Uh/1/abcd0015.jpg
 
Sad vidim da nije dovoljno ostra slika.Ipak je to tel.sa 5 mgpx...


@ farmer bob i ja slikam sa 5mgpx i budu jako lepe i ostre slike ,ima jedna opcija za automatski biranje fokusa tamo stavi nema vise problema za ostrinu slike.Ove godine sve i svasta je naostrio k.... na kukuruz.A plasim se unapred i zbog kradja::lose::
 
Kermes i Korimbos 3 meseca od setve-2 meseca bez kise do pre 2 dana ja pre,pre,prezadovoljan...
1z4d7hd.jpg
6hn9du.jpg
34qjpd1.jpg
10poh2b.jpg
najveci problem je napravila Diabrotika i ima par ogumaka gde je slika ovakva ali da kazem nista strasno...Razmak je 22,7 i nema ni jedan jalov klip.Kasnije je sejan 26-og aprila i dosta klipova je jos u fazi formiranja sa roze svilom i tu ce biti kukuruz kao u rodnoj godini posto je palo preko 80 litara kise!Ima mesta gde je njiva malo slabija i tu je podgoreo 3-4 lista tu su klipovi znatno manji ali nisu krezubavi vec manji i lepo naliveni.Jesen ce da pokaze!

---------- Poruka napisana u 14:27 ---------- Prethodna poruka je at 14:26 ----------

2hduxz8.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh