Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kiše neće biti minimum sledeće dve nedelje.... šta će biti...čuće se....pratićemo razvoj situacije i izvoditi zaključke.
 
Na prvoj slici se jasno vidi da je ostecenje od crva Diabrotica Virgifera,to je specificnost da na jednoj strani ima kandze a na drugoj pojedene i uvek se na tu stranu i navrne.Ako je monokultura 100% je od crva a ako nije ne bi znao sta da ti kazem,mada sam dosta siguran da je Dijatrotika umesala prste!

pretpostavljam da je ovaj odgovor meni namenjen jel da?nije monokultura ovo mi je bio voćnjak star 20 ak godina proletos razoran a i pre toga nikada nije bio kukuruz ovde a i moji uopste nisu ni sejali u zadnjih 10 godina.a oko ovih njiva cak i nema drugih kukuruza samo voće i livade.meni stvarno cudno izgleda ovaj koren.kazem i prosle godine sam nalazio zavaljene i opet ove.ove godine sam i valjao posle setve.sad ih je ovaj vetar bas oborio.voleo bih da znam ako je plitka setva da podubim dogodine mene je strah da ih ne sahranim.mada sejao sam i usluzno ista dubina i ovo nisam kod nikoga primetio
 
najebali smo....a prognoze ni malo dobre...kukuruzi pokazuju tamnu boju a i to je znak nedostatka vlage,izrazito tamna boja...negde su vrhovi poceli da zute
 
Prolazio jutroz pored nekih mojih kukuruza , dekalb 4965 i 5276 počeli da metliče.Zašto se toliko plašite toplote u oprašivanju :sta:
Koliko se sećam uvek je vruće u ovo doba godine .
 
kermes
126d4rl.jpg

v641nd.jpg
 
Verovatno je svako ,bar nekoliko puta u životu nadrljao sa kukuruzom,ali i sa drugim usevima.Tako ti je to fabrika pod vedrim nebom i nema pravila.Naše je da odradimo najbolje što znamo a ostalo je već viša sila.
 
Moguće i za oprašivanje , ali rosa odn niske noćne temp su ključne u tom periodu i za ešto drugo . Neznam tačno šta je to , ali u vezi mirovanja nekih dnevnih procesa i proizvodnje šećera , tako nešto.
 
I ja sam slažem sa @Kiraj@ da je prerano za kukanje .On mora da izdrži ova dva meseca pa kako zna i ume .Sad dal će biti kiše , mislim da hoće ,ponekde, ponekad , pomalo i kako gde. U brdima naravno više a u ovim našim ravnicama naravno manje tj. kad svuda bude .Leto ko leto.Mada sada bi se vratio na ono moje pitanje od pre mesec ,koliko je kuk. duboo ukorenjen? Nekako 5 dana sunce a on se zavrće ko da nije bilo kiše 40 dana.Čini mi se da je pre toga bilo drugačije ,trebalo je proći puno dana pa da se počne uvrtati.
 
prof. malešević je na danima strnih žita u subotici govorio i o kukuruzu i rekao da su rezerve vlage u dubljim slojevima vrlo male i da to može biti problem kada kukuruz naraste. izgleda da se to i dešava.
 
ovo vreme nista nevalja,sada je kukuruzu najpotrebnija vlaga i nesto niza temperatura ali sta da se radi izgleda da ce bar kod mene kukuruz 2godine za redom podbaciti zbog suse,imao sam problema sa kisom u aprilu i maju,morao sam da pesadim jedan deo gde je voda poplavila,kisa je pala za celu godinu u aprilu i maju a sada kada je potrebno nema nikakvih izgleda da padne,pre par dana sam dodao jos vestackog djubriva ali izgleda dzaba sam se mucio.ulozio sam puno rada i para i emocija jer volim da uradim kvalitetno volim da napravim dobar rezultat ali sada sam potpuno nemocan da bilo sta uradim,razocaro sam se u ovu godinu.
 
Sto se tice kise,tek se mozemo nadati oko 10. jula za podrucje Vojvodine...do tad vatra..moj dekalb bi tada trebalo da metlici...bitno je da padne 10 dana pre ili posle metlicenja

UTORAK, 10.7.2012

32 °C
day_ic-l.png

18 °C
night_r-l.png


SREDA, 11.7.2012
33 °C
day_mc-l.png

19 °C
night_r-l.png


ČETVRTAK, 12.7.2012
33 °C
day_r-l.png

19 °C
night_pc-l.png


PETAK, 13.7.2012
31 °C
day_r-l.png

18 °C
night_ic-l.png



Vremenska prognoza za: Beograd Čačak Jagodina Kragujevac Kraljevo Kruševac Leskovac Niš Novi pazar Novi Sad Pančevo Požarevac Šabac Smederevo Sombor Sremska Mitrovica Subotica Užice Valjevo Vranje Zrenjanin
 
I kod mene ima kukuruznog plamenca koji samo reseta.Inace ima ga vise na singenti nego na Zp i Ns.Inace gura i po 2 "lutke" i nema za sad podgorelih listova.

 
Ja se plasim sto mi nemamo zalihu vode kao prosle godine koja je takodje bila susna. Kod mene se isto zavrce, ali sam misljenja bolje da se zavrce i samnjuje povrsinu sa koje isparava voda, nego da su rasireni listovi i voda suncu "na izvolte".
Jutrosnji komentar mog strica - "bez jeda, ako manje rodi, bice skuplje" :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh