Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Garant si kupio najmanji BiC upaljac :D . Kish po meni je pobedu odneo AS 72 , ima vise redova zrna, zrno je zbijenije klip normalne velicine ni predugacak ni premali.

cek da izadje voda pa da vidimo suvu materiju!
 
Sad sam caskom obisao moje njive,nisam samo jednu sa NS-om 6010.Najzalosnije izgleda klip NS-a 640,a najbolje njiva gde je mesavina 606 i 666. Definitivno na godinu necu sejati 640,sad cekam da vidim kakav je 6010.Na oglednoj su mi bolji 606 i 666 od 684 tako da je i on kod mene odsvirao karijeru.
S lava na desno je jedan iz mesavine 606i666,pa 505 i 341 na istoj njivi pola pola i desno su 2 klipa 640.
24kzjaq.jpg

25f7gvb.jpg
 
al bi mi leglo sad to ladno PIVO.... dobar je ovaj prvi.... Moram vam otkriti jednu tajnu vezanu za te starije hibride... zasto su iz godine u godinu losiji, da li neko ima pojma?
 
Sad sam caskom obisao moje njive,nisam samo jednu sa NS-om 6010.Najzalosnije izgleda klip NS-a 640,a najbolje njiva gde je mesavina 606 i 666. Definitivno na godinu necu sejati 640,sad cekam da vidim kakav je 6010.Na oglednoj su mi bolji 606 i 666 od 684 tako da je i on kod mene odsvirao karijeru.
S lava na desno je jedan iz mesavine 606i666,pa 505 i 341 na istoj njivi pola pola i desno su 2 klipa 640.
24kzjaq.jpg

25f7gvb.jpg


Ovaj "tvoj" hibrid je najbolji!
Jesi razmišljao da počneš proizvodnju semena?:osmeh:
 
Necu da se slepam,a sto se tice navoda u slikama ne govori se o samoj velicini klipa po tome bi moj 505 trebao da ima veci prinos od ovog miksovanog i ima 2 reda zrna vise,ali nece imati.
Jedino ako se gleda klip iste velicine pa je jedan zbijen a drugi krezav,tu i lud moze zakljuciti kakav ce prinos biti.


@Vojvodjanin na lekovima sam sad koji dan,al 19og Sidska slava pa cu samostalno da prekinem terapiju.
 
Ok....svako neka radi sta zeli, ovde ne mozes ni prokomentarisati... radite kao sto je Vas Baabo radio to je ono najbolje!
A to sto su na hibridima koji su bili standard za priznavanje novih hibrida, kao sto je i izmedju ostalog bio i NS640 , smanjili ili bolje receno srozali kvalitet , govori samo o interesima pojedinih doktora nauka koji su morali da se dovijaju na najgore moguce nacine da bi napravili neke hibride , a sve to da bi opravdali pare koje dobijaju od drzave.
 
Pa vidis ne slusam baaabu,nego zato i sejemo oglede i idemo da vidimo gde nam je najbolje ulozeno-vraceno.
Sto se tice hibrida negde su doktori dobili pare da ga naprave pre mnogoje ljet,a sad "izvesne cike" imaju pare,kupe ime semenske kuce pa upakuju u te vrecice onaj sto ni zivina nece da jede.
 
ovo je druga godina da sejem 8 razlicitih hibrida, videcemo kakvi ce rezultati biti u odnosu na prethodnu godinu pa cu objaviti ovde, imam neki hibrid, sada ga prvi put sejem, malo sam ga proredio, sejao sam na 28 i imam na svakoj stabljici od 2-4 klipa, i to dva dobra i jedan ili dva polovicna, nesmem nista da probnoziram unapred ali mislim da ce prinos na toj njivi biti odlican, inace to je neki hibrid za krunjenje.
 
AS hibridi jesu zastarela americka genetika koja nije uopste u planu americkim geneticarima zato su je i prodali...ali i takva zastarela je u rangu ako ne i bolja po nekim karakteristikama od ove jos starije americke genetike koju su nasi strucnjaci selekcionisali .
 
Pioneer je Brend i nije prodat miskovicu drugo je sto miskovic mulja ali to je opet druga prica a i zna se ko stoji iza miskovica i ko mu je to dozvolio da radi , DRZAVA....protiv drzave se ne moze.. Svako zna sta je najbolje za njegov kraj ,zemljiste,mikroklimatske uslove i stvarno je apsurdno da dva buduca agronoma uopste i polemisu oko ovakvih stvari.
 
Jos je apsurdnije Dragane,da ti kao buduci kolega blatis rad starijih kolega.
 
Ok....svako neka radi sta zeli, ovde ne mozes ni prokomentarisati... radite kao sto je Vas Baabo radio to je ono najbolje!
A to sto su na hibridima koji su bili standard za priznavanje novih hibrida, kao sto je i izmedju ostalog bio i NS640 , smanjili ili bolje receno srozali kvalitet , govori samo o interesima pojedinih doktora nauka koji su morali da se dovijaju na najgore moguce nacine da bi napravili neke hibride , a sve to da bi opravdali pare koje dobijaju od drzave.
istina, bio sam na sancevima prosle godine 5 dana, ono je genocid sta rade... bitno je da plate sebi stave u dzep i idu kuci srecni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh