Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni nije jasno kako se klipovi formiraju a metlica nije izbacena,za 4-5 dana?Uglavnom i uvek taj proces ide zajedno
 
33u8xmg.jpg

strasno

Ista situacija ikod mene. Ako sutra nebude kise naj....smo. A za drugu polovinu nedelje najavljuju 33-35 C takoda..................................................................................
 
Koliko dana traje oplodnja kukuruza, odnosno kad je najintezivnija nakon izbacivanja metlice? (Juče je bilo na oko 60% biljaka izbačena metlica.) Ovo pitam jer se za vikend (a po svemu sudeći i posle njega), očekuju tropske temperature od 35 i više stepeni, i mislim da će baš onda biti najintezivnija oplodnja, pa može da se desi da zbog tih visokih temperatura oplodnja bude slaba.
 
Ne da moze nego ce i biti manja oplodnja. Za prinos kukuruza je jako bitno da se oplodnja obavi pri velikoj vlaznosti vazduha i temperaturi od 20 do 25 C.
 
Kod nas je u Junu palo preko 200 litara kise,sto je 1/3 godisnjih padavina i opet je zemlja zedna,u julu jos ni kapi...A vidim i juce i danas nas obilazi u sirokom luku.Kukuruz jos uvek odlicno izgleda ali dokle ce videcemo
 
Proslogodisnje seme maisdoura,sejan 23.04,u rudini ljutovo,gde je stojala voda,samo 2x ispremirano i u spartanju baceno oko 200kg/kj an-a.
photo0006.jpg

Al' je pre nego sto ce uci voda,bila lucerka.
Prijatelj je visok nekih 170 cm.
 
Kod mene je strašno koliko je izbušen kukuruz. Više je izbušen AS nego Pioniri.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh