Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ove godine ima kukuruznog plamenca na svim sortama kukuruza i ima ga dosta.Sigurno ce naneti i on stete kao i ova susa.
 
Kukuruzi(DKC 5783) sejani 7.4. skroz izbacili metlicu.Ova kiša im došla u pravi čas.
 
Kod mene na AS72 jako mnogo kukuruza krenula sa 2 klipa, a ima ih i sa 3. Vrlo malo sam ih našao sa jednim klipom, očekujem za 5-6 dana da pusti metlicu.
 
Evo šta je radio mesec dana (od setve) .Danas će biti ošpartan.
P6200043.JPG

P6200044.JPG
 
Odličan tekst Savato, realan i utemeljen na naučnim istraživanjima pravih svjetskih instituta , a ne na nekim nedokazanim babskim pričama da je BT ili RR sjeme štetno za zdravlje.
Šta je štetnije za zdravlje :to što mi je u nekim njivama Diabrotica napala da je to strašno :zli:. Prethodno je moljac i buvač izbušio , a sada diabrotice ima toliko da ako pustim šteta bi mogla da bude 100% (ovo ozbiljno mislim).Od opreme imam samo prskalicu kojoj mogu brenere dignuti skroz visoko preko kukuruza .Sutra ili prekosutra ulazim u kukuruz sa insekticidima pa kolko god traktor polomi.I sad šta je zdravije , prskanje hemijom mjesec dva pred ževu i opet će biti budjav od kojekavih biljnih bolesti,ili GM sjeme , a Diabroticu i druge insekte ko nema ove godine imaće sledeće, ni ja nisam znao šta je to prošle godine.
P.S Koliko će se polomiti kukuruz visine 1.3m do 1.7m sa npr IMT 539 , šta raditi da šteta bude manja?
 
Evo ja juce slikao moj Lucijus koji je sejan 12 aprila.Ostetila ga susa ali za sada se drzi.Malo me zbunjuje sto je solidan sklop aon tera po 2 klipa,ali ako padne neka kisa i u nas kraj bice nesto od njega.Jedino sto je dosta poceo da podgoreva.
25g8gfp.jpg
swy0xj.jpg
2dkbdp3.jpg
oaye4i.jpg
 
Ne znam šta je dobro na toj prezentaciji. Posledice GMO hrane ćemo videti tek za par decenija. Inače u Americi je već počela borba protiv Monsanta i drugih multinacionalnih kompanija koje proizvode "industrijsku" hranu. Dugoročno će pobediti potrošači, ali koja cena će biti plaćena, videćemo. Već su isključena iz rafova mleka proizvedena od krava koje su tretirane rBST hormonom rasta.
Sve ovo mi liči na borbu protiv cigareta.
 
Citiram: paorpaor
Klipovi se vec po prilicno formiraju, ali nije dobro sto tera po dva klipa (na vecini biljaka). U pitanju su Pionir hibridi.

sta ja da kazem svuda uglavnom tri klipa a na jednoj parceli na par krajnjih stabala koje su u malo redjem sklopu po 4 klipa to tek ne valja u pitanju dkc-4888
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh