Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moj matori..(Kermess i Grecale)21.04.
2encil1.jpg
2sbrc69.jpg
2sbrc69.jpg


LG Poncho
27xj6ec.jpg
4s1is7.jpg


AS 72
r7ueir.jpg
wce3hz.jpg


KWS Kityy usled napada Diabrotike
2evz49d.jpg
 
Moze neko da mi kaze kakve su ovo "Bube" koje grickaju kukuruz i da li ce naneti vecu stetu?
o5bbyv.jpg
256hic6.jpg
fefg4n.jpg
Ja sam danas obiso moj as72 i jos gora slika ima crvica koji su na skoro svakoj biljci a video sam i tu bubu i neku crnu?Jel to onda plamenac nisam ja to kod mene video nesto do sada, a ima i kod komsija oko moje parcele,kod mene je predusev repa...
 
Nema pravila što se toga tiče.
Kod nas se svuda po ataru primećuju takvi tragovi na listovima.
 
Poslednja izmena:
savetodavna služba:
MASOVNA POJAVA KUKURUZNE ZLATICE NA PODRUČJU SUBOTIČKE OPŠTINE

Objavljeno Sre, 29/06/2011 - 09:30 od nikolao
Pregledom parcela pod kukuruzom utvrđeno je prisustvo kukuruzne zlatice-Diabrotica virgifera. Naročito velika brojnost imaga ove štetočine primećena je na parcelama gde je kukuruz sejan drugu ili čak treću godinu u monokulturi. Primećena su i karakteristična oštećenja od larvi u vidu povijanja biljaka u prizemnom delu stabla- guščiji vrat. Izuzetno velika brojnost imaga može biti veoma opasna za hibride kukuruza koji su izbacili svilu, kojom se hrani imago. Hraneći se svilom imago kukuruzne zlatice onemogućava oplodnju i takve biljke uglavnom ostaju bez klipa. Navedene aktivnosti kukuruzne zlatice u slučaju masovne pojave mogu dovestI do značajnog smanjenja prinosa.
 
ogled LG za sad obećavaju... vaga će pokazati pravo stanje stvari
2czoos1.jpg

2urtr1k.jpg


razlika između (levo 3reda) LG i (desno 3+reda) pioneer... oba hibrida su 500 FAO grupe...

e8adcm.jpg
 
pa nije nikakva razlika ali samo u boji a to ne znaci da ce biti bolji prinos pa na primer nasi domaci hibridi su uvek tamniji
 
Preko 2m?
A koliko je dobio kise pre toga?
Daj pogledajte malo realno stanje stvari,idite malo dalje od vaseg atara.
Kod nas su samo malo visi od ovih na slici.
 
Danas malo obisao kukuruze.
Zadovoljan izgledom i formom, ali ima malo kukuruznog plamenca.
Klipovi se vec po prilicno formiraju, ali nije dobro sto tera po dva klipa (na vecini biljaka). U pitanju su Pionir hibridi i trenutno im nema ravnih u ataru, mislim na pionir a ne samo moj.
N01, V52 i F38 su se sad podosta izjednacili i u ovom momentu im ovo vreme izuzetno odgovara zbog oplodnje (velika vlaznost i temperatura oko 25 C ).
 
Kako izgleda plamenac:sta:
Ja danas malo obišao kukuruze i primetio neko crvenilo na delu gde se spaja stablo i koren.(samo na kermesu)
 
moze li mi neko reci zasto mi na kukuruznim listovima ima bela pruga u sredini upitanju je pionir A24
 
Preko 2m?
A koliko je dobio kise pre toga?
Daj pogledajte malo realno stanje stvari,idite malo dalje od vaseg atara.
Kod nas su samo malo visi od ovih na slici.

Izgleda da pijemo iz iste case...nazalost ::jako_besan:: ::jako_besan:: Ni moje njive nisu dobili normalnu kisu ove godine.Prvog maja je bilo nesto al je to pi.... dim. Ono sto jwe u jesenskom oranju to izgledaju fantasticno (teraju percin) do sad (ali ako nebude ovih dana kise bice sve samo kukuruza ne). A sto se tice prolecnog tanjiranja da ne pricam... ako ovih dana nebude padavine on nece da raste nego ce da ide nazad u zemlju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh