Kukuruz 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa slican mozda kasni 5-6dana zato sto je bilo repiste
 
ovo je 6010 sijam 01 04 auto sluzi za uporedbu
2ecnqfr.jpg
2psj8zt.jpg
 
Danas sam i ja isao malo u kontrolu

Sijan 03.05. , Pioneer PR36P85, malo sam ga zahebo sa prejakom dozom herbicida ali se oporavio, lijevo se vidi malo komsijin koji je bio vani kad sam ja sijao.

48cc08da.jpg


Sijan 03.05. , Pioneer PR36P85 (druga parcela)

d1fcf3b5.jpg


Sijan 20.04., Pioneer PR37M34

8b7bb6c3.jpg


Sijan 28.04. , Pioneer PR37M34

c4ad0666.jpg


Sijan 28.04. ,BC 354

c95e9f4a.jpg


Svugdje je baceno po jutru 175 kg uree predsjetveno, 200 kg 15-15-15 u sjetvi i 100 kg KAN-a u prihrani
 
Srdj.. , zavisi u kojoj mjeri tog ima , kod mene ima dosta u jednoj njivi.Pogledaj imaš li rupica u jednoj liniji na listu poprijeko (kao da je neko ispalio rafal :haha:)
 
Ljudi lepo vam kazem,imao sam toga dosta prosle godine i cudio se otkud to...rupice iste,cesto u nizu kao da je neko na isti razmak buskao rupe,ali ne brinite...Mislim da je neki crvic,najverovatnije plamenac prosao kroz njega dok je otvarao listove a nikakvu stetu necete imati osim leptira u cardaku,kao i svi uglavnom...
 
moj kukuruz će da pusti kitu u narednih 7-10 dana.
ako u tom periodu ne padne kiša, baj-baj dobar prinos...
 
Jutros sam isao u obilazak njiva da vidim jel u nekom delu atara palo stogod vise kise ali sam se razocarao,Sve je suvo kao u pustinji i jos gore diabrotika je pocela da dolazi do izrazaja.Na jednoj njivi od 18 kj pola kukuruza je u monokulturi i odprilike na nekih 6 kj kukuruz je poceo da poleze.Kise je sinoc jako malo palo a vetar neki severni duva tako da se kukuruz povio na jednu stranu.Samo dosta kise u narednom periodu ga moze spasti ali ako nastavi ovakva susa kao do sada bice jako lose.U drugom delu atara gde takodje imam kukuruza u monokulturi situacija je dosta bolja,nisam primetio neke stete od dijabrotike i kukuruz izgleda dosta bolje.U tom delu atara je i kise bilo nesto vise.
 
Identicno i kod nas,sreca pa mi samo na nekoj najmanjoj parceli sa kukuruzom dijabrotika ucinila stetu,ostalo za sad grmi...Stavicu slike,kukuruz je sav sejan 20.04 i 21.04 a ta parcela sa dijabrotikom postrno 11.05...bice i slike
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh