KUBOTA

Moji drugovi kupili kubotu od 108ks za setvu i prskanje traktor je fenomenalan anjslag velik lako se okrece udoban a motor smesno koliki je ko u putnickom autu tih i mali potrosac. I sto je bitno otisli uplatili ga i za tri dana im ga isporucili,a inace hteli su da uzmu JD-a i posle uplate kapare cekali su vise od dva meseca i nisu ga ni dobili!
 
Prije godinu i po kupili smo novu Kubotu, malu, od svega 32ks, sa 3 cilindra, jer nam je trebao tako mali traktor za radove u povrtlarstvu. Kad su nam rekli da joj u radu nije ravan traktor jači za 10ks, nismo vjerovali. Sad vjerujemo. Traktor je vrhunski, izuzetno male potrošnje, funkcionalan. Japanci daju garanciju od 3000 radnih sati jer garantiraju za kvalitet, svaki dio je made in Japan, nema suradnje sa drugim firmama kao kod evropskih proizvođača. Naročito smo bili zadovoljni sa uvjetima isporuke...danas uplata, sutradan je traktor točno u sat kako je bilo dogovoreno, bio u dvorištu. Japanci također inzistiraju da se kod isporuke ispuni upitnik kako smo zadovoljni sa uvjetima kupnje, isporuke, osobljem. Na tako nešto smo naišli prvi put i bili iznenađeni jer smo kod kupnje velikog traktora jedne evropske firme imali problema...po sistemu daš kaparu a onda moliš pa prijetiš dok ti traktor ne isporuče. Iako je nešto skuplji od drugih traktora, vrijedi svaku paru.
 
Sada na sajmu daju garanciju 3 godine ili 3000 radnih časova, što čini mi se ni jedan drugi proizvođač traktora nije dao. Ispravite me ako grešim !
S obzirom da KUBOTU u Srbiji zastupaju dve različite firme (neću da ih imenujem) za istu CENU traktora u jednoj firmi su tegovi prateća oprema a u drugoj se doplaćuju 100 evra komad kao dodatna oprema !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Garancija je takva jer garantiraju kvalitet, stoje iza svog rada. U Hrvatskoj zastupstvo ima samo jedna firma, ljude sam dobro upoznala i stvarno su korektni i profesionalni. Ovdje je problem što je Kubota došla na ovo tržište tek prije nekoliko godina i ljudi ne znaju o kakvom se traktoru radi...mnogi misle da se radi o još jednom kineskom traktoru, iako ih cijena malo zbunjuje. Ljudi misle da je kvalitet samo u poznatim evropskim ili američkim imenima, a ne znaju da Kubota po svojoj kvaliteti može stati uz Valtru, Lindnera...mogu slobodno reći i Fendta...sam vrh.
 
Ima kod nas jedna Firma u selu koja ima 108 ks. vidim da radi ok jedina zamerka kju sam Video da je boja posle par godina skroz matirala (izgubila sjaj) doduse uglavnom je Traktor napolju.I imali su jedan Problem sto nije hteo u pocetku da ide pa su ugradjivli neki predfilter posto voli jako cistu naftu.
 
To su savremeni i izdržljivi motori, pod uvjetom da se pridržavamo tvorničkih preporuka, a to je da se koristi isključivo kvalitetno gorivo. Znam ovdje neke koji su uništili nove traktore jer su u njih sipali plavu naftu koja je izuzetno loša. Smiješno je uopće da netko ulupa nekoliko desetaka hiljada evra u traktor a onda štedi na gorivu.Mi u naše nove traktore sipamo isključivo evrodizel; skuplja varijanta, ali dugoročno višestruko isplativa. Prije nego su uopće došli na ova tržišta, Japanci su testirali naša goriva i pošto su vidjeli da su loša, u pojedine modele su ugradili predfiltere.
 
Ima kod nas jedna Firma u selu koja ima 108 ks. vidim da radi ok jedina zamerka kju sam Video da je boja posle par godina skroz matirala (izgubila sjaj) doduse uglavnom je Traktor napolju.I imali su jedan Problem sto nije hteo u pocetku da ide pa su ugradjivli neki predfilter posto voli jako cistu naftu.

Da, ima kod nas u sapcu jedna starija 108 i potpuno je matirala boja.......dobar traktor ali mislim da mu je za nase prilike jaka cena, nedavno sam zvao da pitam za 9960 je bila cena 40950+pdv, za 95 37200+pdv a za 108 40850 eura + pdv............a nemaju npr ni sediste za suvozaca u kabini......da dam 50 000 eura za traktor i budem rob celog veka, neka hvala..........
 
vlada015............a nemaju npr ni sediste za suvozaca u kabini......da dam 50 000 eura za traktor i budem rob celog veka je napisao(la):
Umesto suvozača dobiješ "muziku" i klimu ............:haha::haha: Malo šale nije na odmet
Ako ćemo realno cena jeste JAKA ali moramo gledati i šta se nudi za te pare pa da to uporedimo sa nekim renomiranim proizvođačem pa da tek onda izvučemo zaključak. Mi što ne posedujemo te mašine možemo samo nagađati dali je nešto dobro, loše, funkcionalno, lepo, skupo..................a u stvari nedostaju nam inf. iz "prve" ruke da bi mogli da sagledamo realnu sliku o tom (tim) traktoru:ppozdrav:
 
Ovi traktori dolaze direktno iz japana, po recima njihovog prodavca zato su skuplji nego da se sklapaju u EU.
 
Ovi traktori dolaze direktno iz japana, po recima njihovog prodavca zato su skuplji nego da se sklapaju u EU.

Ja bi pre rekao da su naša predstavništva ALAVA pa nemaju meru kad zaračunavaju maržu, rabat...........ne samo za KUBOTU već i za neke druge proizvođače !!!!!!!!!!!!
 
Ostao sam duzan napisati sta je pazareno...i stigla je kubota 8540.
Za njega smo se odlicili prvenstveno jer je dosta pregledna,ajnslajng za nepoverovati, a i pre svega kvaliteta,barem po nekom nasem misljenju i uporedjivanju,iza cega mislim i da stoje jer daju 3 god. ili 3000r.c. Sad,videcemo,vreme ce pokazati... Mogu reci samo da je traktor ostar na gasu,a ostalo,kad ga budemo isprobali u radu. Od opreme ima ono sto su imali izlozeni na sajmu,sinhroni menjac sa 6 brzina,sa cepacem,i 3 redukcije(puz,kornjaca,zec),ukupno 36/36 napred/nazad,sa hidraulicnim reversom. Prednji tegovi i donja poteznica,koji su doplaceni.
Gledali smo i noviju seriju,tj.vozili 9960,ali je prodat,a da se poruci 8560,treba da se ceka isporuka od 60-90 dana,sto nam je bilo mnogo(8540 imaju na lageru),a i razlika u ceni je nesto preko 4 000e,sto nije malo...moze se kupiti neka prikljucna masina.
I mogu reci ovo da je Milurovic stvarno covek,kod njega smo prvi put gledali,a sledeci put dosli odlucili za kupovinu i dali kaparu. Covek,nam je rekao da mozemo da teramo traktor,dace nam tablice sa svog tarktora i saobracajnu posto su isti,zbog policije,a njih samo to i interesuje. Nismo hteli,mnogo nam je da vozimo oko 150km,pa smo rekli kad uplatimo pare i ako stignu da srede papire da ga posalju,tako je i stigao juce,sa podrivacem koji je uzet samo na probu.
IMG_20130918_154151.jpg

IMG_20130918_154111.jpg

IMG_20130918_144025.jpg

IMG_20130918_144010.jpg

Edit: Posto slike nekad nece da prikaze,mozete ih pogledati na ovom linku http://www.4shared.com/folder/mvCvvFnO/kubota.html
 
Poslednja izmena:
Hvala vam,ko god bude bio u prolazu,neka svrati na cast ::vino::
Traktor je izasao 42 000 sa pdv-om. Spustili su cenu traktora sa lagera za 1000 evropljana :D Cisto da napisem ako je neko zainteresovan,pa mozete uzeti tegove za taj popust.
Za sad ne mogu nista reci,jer je ovo novo za nas,a ni nema ih u selu,mada ne sumnjam u kvalitet japanaca.

E,da...povecali su mu servisni interval,sa svakih 250r.c. na 500 r.c.,ali ipak,mi cemo insistirati na svakih 250 r.c. promena. Ipak,nije kod nas kvalitet goriva i ulja,kao sto je kod japanaca,nemaca....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh