Kruška

Danas obrao krušku junsku ili julsku lepoticu,mala sitna i bez neke slasti,sledeca koja stiže isto pod tim imenom je ipak vrh kruška,krupnija,žuta i veoma sočna.
 
Kad zri Karmen? Ima razlicitih informacija po netu...Imam jednu sad zrela, trebala da bude Vilijamovka... Pa sumnjam da je Karmen
 
Kakav je oblik vilja ima taj neki prepoznatljiv, a kod mene je jos zelena nece skoro rekao bih imam jedno drvo opstalo pored abe fetel koja posle nje dolazi

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Vilijamovka sigurno nije. Vreme zrenja joj je kasnije.
Karmen moze da bude , izrazena crvena strana ploda (suncu izl
kruska-karmen_6.jpg
ozena). Jednogodisnji mladjari takodje kod nje tamno crveni.
 
Nije bas zacrvenela ali ipak moguce da je Karmen ili neki varijetet junske lepotice... Prosle godine posadjena a sad prorodila... Pogledacu mladare kad sledeci put idem...A mislis da im kora crvena?
 
Junska je sada koja je eventualno ostala na drvetu zuta i prezrela.
Ako je izduzena moze da bude Karmen (gore na slici)a ako je zdepasta moze da bude Butira.

Da crvena kora kod jednogodisnjih mladjara-Karmen.
 
Zašto na nekoliko stabala imam crnih grana i manje lišća? Ne verujem da je Ervinija jer to crnilo je samo spolja. Šta je to i čime da prskam?
a4215b6b589d46b24c04307e94521e69.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
da70fb0a44532b01061812c4b8975fe8.jpg
 
Мени ово личи на озбиљан напад крушкине буве....
Као да заштита није добро одрађена.
 
Junska je sada koja je eventualno ostala na drvetu zuta i prezrela.
Ako je izduzena moze da bude Karmen (gore na slici)a ako je zdepasta moze da bude Butira.

Da crvena kora kod jednogodisnjih mladjara-Karmen.
Ta sto mi bila nepoznata izgleda nije karmen a blize je junskoj lepotici nego li vilijamoki... Sledece godine je 3. godina valjda rodi opet pa bude jasnija situacija... A ni kora nije crvenkasta.... To je prva slika...

Evo dve karmen sto smo nasadili ove godine...2. i 3. slika su Karmen...Inace danas kupio u ideji 2 kg karmen dosta nema crvenilo na strani jednoj ali ko zna mozda nisu bas zrele ili nisu imale sunce ali svidja mi se ukus...

Photo0089.jpg
Photo0090.jpg
Photo0091.jpg
 
Poslednja izmena:
Kupih danas na pijaci... Koja je sorta i iskustva? Ako nadjem neko mesto da nasadim...


DSC-0129.jpg


DSC-0130.jpg
 
Ovih dana sam 'upoznao' santa mariju krušku. Lep, veliki plod ali ne preterano sladak mada možda i nisam pogodio pravu zrelost ploda.
Kažu da nije loša ni za rakiju.
 
Santa marija se nemože porediti sa butirom, džaba joj krupnoća. Za rakiju ništa posebno, tuje vilijmovka na prvom mestu.
 
Nazad
Vrh