Kruška

ubovicratko

Član
Učlanjen(a)
8 Okt 2011
Poruka
1.955

Sorta je kazu visoko kvalitetna za rakiju - odgovara joj krecnjacko zemljiste za razliku od mnogih drugih sorti to ti je jako bitna stavka
Pored nje kifer je sorta sa kojom isto neces imati problema u banatu, boskova, klapova, jerbasima - generalno sorte krusaka koje na plodu nemaju crvene boje sam primetio da nemaju problem hloroze

mali paor

Član
Učlanjen(a)
22 Jan 2012
Poruka
690
Jucerasnji posao, orezivali nas zasad u 4 godini, viljamovka, karmen i santa marija.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока

davidk

Novajlija
Učlanjen(a)
15 Apr 2011
Poruka
18
Kako da nateram donji sprat, tj prvi da krene?

Sent from my MI PLAY using Tapatalk

Da li da odsečem vrh i zasečem-prstenujem pupoljke koje hoću da aktiviram? Da li je dovoljno ili mogu još nešto da uradim?

Poslednja izmena:

kanački

Član
Učlanjen(a)
29 Jun 2011
Poruka
2.686
Ako pitas bas za ovu sa fotografije ,nema potrebe da zasecas koru, kolko vidim ti tu imas pupoljke koji ce krenuti. Zasecanje se radi ako imas "spavajuce" pupoljke, mada kod kruske oni slabo krecu i posle zasecanja ,iz mog iskustva.
Vrh, ako imas dovoljno duzine za produznicu , 30-40cm , ti je prekrati na bocni pupoljak, moze i tu gde si obelezio, i prekrati te bocne grane na dva tri pupoljka do stabla, da kad krene vegetacija ,dok se ne aktiviraju ti slabo razvijeni pupoljci gore , krenu ovi nize. Ove dole ne diraj.

davidk

Novajlija
Učlanjen(a)
15 Apr 2011
Poruka
18
Ako pitas bas za ovu sa fotografije ,nema potrebe da zasecas koru, kolko vidim ti tu imas pupoljke koji ce krenuti. Zasecanje se radi ako imas "spavajuce" pupoljke, mada kod kruske oni slabo krecu i posle zasecanja ,iz mog iskustva.
Vrh, ako imas dovoljno duzine za produznicu , 30-40cm , ti je prekrati na bocni pupoljak, moze i tu gde si obelezio, i prekrati te bocne grane na dva tri pupoljka do stabla, da kad krene vegetacija ,dok se ne aktiviraju ti slabo razvijeni pupoljci gore , krenu ovi nize. Ove dole ne diraj.
Ja se plašim da kad krene vegetacija ona ne nastavi da gora sve gore pa da prvi sprat ne napravim na 90 cm umesto na 50.. a ti bočni donji mi liče na cvetne, da li će kad otkinem cvet nastaviti list da raste?

petarZMAJ

Novajlija
Učlanjen(a)
11 Apr 2013
Poruka
4
Pozdrav svima.Nov sam u vocarstvu.Posadio sam krusku(3700sad.)nesto jesenas,nesto ovih dana, pretezno Viljamovka i 25%oprasivaci.Pola je na dunji ba 29(3,5×1.5)a pola na div.krusci(3.5×2)
Jel moze savet neki oko orezivanja i preporuka za uzgojni oblik.Hvala

davidk

Novajlija
Učlanjen(a)
15 Apr 2011
Poruka
18
Ovih par procvetalih su Boškova bočica, bili su beli baloni kad je pao sneg. Koliki minus može cvet da izdrži? I nije mi jasno, boškova bočica je uzeta kao oprašivač, a kako je oprašivač ako cveta ranije? Ostale kruške su viljamovke i nisu još procvetale.

Vrh