Krompir

Kakva je cimina i koja je ovo sorta? Trebao si ga i raseci i slikati presek
 
Ako nije bio na suncu, a izgleda da nije, nema zelenila, mozda je jaka plamenjaca? Ako nije plamenjaca, mozda je vadjen i kupljen duze vreme po velikim vrucinama? Ako nije to onda jos mozda neko virusno oboljenje mi pada na pamet kojima su neke sorte podloznije, mislim da tome nema leka... Ja sam pre dve godine izbacio sortu faluka, jer je dobijala neobjasnjivu trulez na povrsini, gde sam kasnije raspitivajuci se shvatio da je u pitanju virus Y. Evo ti slika pa uporedi:

extreme-y-resistenz_Potato_Virus_Y_BTN.jpg


Potato%20Virus%20Y%20%28PVY%29.jpg
 
Kod mene krompir ponovo cveta, i pravi neke kuglice zelene.Sta je to? Prvi put radim krompir pa neznam inace sadjen sredinom aprila

To je znak da ćeš imati dobar rod

- - - - - - - - - -

Moj je kompir nesto pokazao neke crne tacke koje su i leplive jel zna neko od sta moze da bude.....hvala vam


- - - - - - - - - -

Dali su ovi crni pačati nastali posle vađenja ili su bili dok je krompir bio u zemlji ?
 
Poslednja izmena od urednika:
otkad je izvden,....a najverojatno je od sunca posto sam ga vadio i na veliku vrucinu od 12 do 4 saat nije sav ovakav samo po neke krtole druge su ok ovo je najverovatnije posto je mlad pa gde nema kozicu uhvati ga jako sunce napravi ovake modrine....tako barem mislim
 
Bok te mazo, umalo kisa da me klepi u prskanju od plamenjace/bube/trave :) Evo, sat vremena od prskanja, oblaci se muljaju ali nema kise!!! :))
 
Kako mislis kasno? Ja imam dosta poznog krompira, agrije i dezirea, ima to jos da guli ihaj :) Narocito ova godina mu pogoduje zbog cestih perioda temperatura nizih od 30 stepeni. Cak mi jako rane sorte imaju solidnu zelenu masu... Mislim da ce ova godina biti rekordna sto se mene tice, verovatno cele Macve.
 
probaj da ga do kraja isforsiraš pa će biti i keša ,kod nas krompira u avgustu neće imati
 
Da li je bolje vaditi krompir po vrucini ili ujutru po ladovini?Ovde kod nas sam cuo da je bolje po suncu ali sad vidim da se javlja problem na krtolama,hvala
 
Ja sam par godina imao problem sa truljenjem krompira, otprilike tamo gde ga malo nagruva vadilica, dok nisam presao na vadjenje I kupljenje iskljucivo kada je dan prijatan, oblacan ili sl. Vaditi i kupiti krompir na 30+ po meni je glupost ne samo iz tih razloga...

Danas isao malo u obilazak, i na delu de sam sejao moju Kleopatru nadjem par krtola vire iz zemlje, cimina vec skoro sva stradala, i reko de da ga izvadim da malo proprzim i probam robu... Na moje iznenadjenje, kuca je ponela podosta, izmereno 2.7 kg, a druga reprodukcija. Steta sto sam se pravio pametan pa nisam uzeo semenski, kao da ustedim posto sam nesto ulozio prosle godine, jer bi prinos bio veci sveukupno bar za 30%.

IMG_5908_1.jpg
 
Jedno malo pitanje za forumase. :bravo:
Da li bih mogao posle jesenjeg Kupusa da sejem krompir. Znaci kada na jesen sklonim kupus, pa onda kada dodje vreme da sejem krompir. Mislim da li je neko mozda tako vec radio, da nema neka negativna delovanja zbog hemije ili neceg drugog....?
Kao i to hteo bih da kupim automatsku sejalicu za krompir, da li bih neko mogao da mi preporuci neku koja provereno valja? :ppozdrav:
 
Sale ja sadim vec drugu godinu u jesen,nema izmrzavanja i prvi u ulici jedem mladi krompir,moze i posle kupusa,naravno posle obrade zemlje
 
Naravno da sam mislio posle obrade zemlje, ali ne znam da li mozda nece biti nekih negativnih delovanja, pa da ne nadrljam :sjasi:
 
Nece biti nista,samo sadi,inace u jesen ja licno malo dublje sadim,i izmrzavanja nisam imao,mozes i mali slame d astavis u odzak ili vrstu ali nije obavezno,ja sam sadio i sa i bez slame i nisam imao izmrzavanja
 
Sve se to u teoriji moze, moze i u praksi ali samo za svoje potrebe,posto bi na vece povrsine bilo rizicno jakkkko rizicno
 
Nazad
Vrh