Krompir

Pozdrav.

Krompir mi jos nije nikao a mnogo je kise palo, njiva je strasno natopljena. Postoji li mogucnost ta istrune krompir u zemlji?
 
Pa malo je suncanih dana bilo da ugreje zemlju i da on krene, bar ja tako mislim, a tako pricaju i ljudi koji dolaze kod mene u radnju.
 
pozdrav ljudi, danas sam u krompiru primetio par zlatica i isod nekoliko listova naisao na jaja koja su polozile ono sto sam nasao sam uklonio. Pretpostavljam da ih ima jos pa me interesuje sta i kada valja oprskati protiv nje kao i koliko je karenca jer mladi krompir samo sto nije...hvala unapred na odgovoru.
 
A evo kako su izgledale moje gredice polovinom marta, jedna od dve parcelice...


Krompir zasadjen druge polovine aprila, videcemo ga tek uskoro

Idemo sa sistemom stalnog traga (u sredini) zbog prskanja, primenjen Zanat nakon sadnje
Posadjene sorte Rudolph (35/55) 100kg i Arizona (45/55) 50 kg, obe Agrico sorte iz Holandije
 
Poslednja izmena:
pozdrav ljudi, danas sam u krompiru primetio par zlatica i isod nekoliko listova naisao na jaja koja su polozile ono sto sam nasao sam uklonio. Pretpostavljam da ih ima jos pa me interesuje sta i kada valja oprskati protiv nje kao i koliko je karenca jer mladi krompir samo sto nije...hvala unapred na odgovoru.
Aktara 25 wg karenca 14 dana 1 gr 5 litara vode.
 
kod nas je dosta njiva koje su u ravnici stradalo,na krompiru opada list ostaje golo stablo,mislim da ni ostale neće bolje proći čm ogreje sunce
 
pozdrav ljudi, danas sam u krompiru primetio par zlatica i isod nekoliko listova naisao na jaja koja su polozile ono sto sam nasao sam uklonio. Pretpostavljam da ih ima jos pa me interesuje sta i kada valja oprskati protiv nje kao i koliko je karenca jer mladi krompir samo sto nije...hvala unapred na odgovoru.
ako ces ga vaditi uskoro kao mlad onda nema potrebe da se prska,a ono sto ostavljas za kasnije prskaj kad se mladi izlegu,moze aktara i jos par drugih
 
16ktnhh.jpg
Moj krompir sinoć ogrnut
 
Treba mi pomoc,posadio sam krompir u rano prolece i sada sam vadio mlad za jelo i primetio sam da je krompir busan od rovaca i zicnjaka,a u setvi nisam stavio nijedan zemljisni insekticid niti sad krtole tretirao prestigeom,mogu li nekako sad da se izborim sa zicnjacima i rovcima jer ce mi krompir koji je planiran da se vadi u jesen biti sav izbusen?Hvala
 
Nazad
Vrh