Krompir

Verujem da bi ovaj zemljisni insekticid trebalo ubaciti pre sadnje ili u toku sadnje. A sada ne znam da li imas mogucnosti da ga zalijes fobosom ili talstarom? Ne znam ni da li bi smelo zbog karence ali proveri, mozda to pomogne...
 
Ako ide krompir za kasnije onda slobodno moze, baciti i po povrsini, kisa ce ga spustiti dole kod krtola.
 
dscn0260.jpg

dscn0262.jpg

dscn0263.jpg

malo sličica
 
vosi, par pitanja: kako ti obradjujes ovaj krompir, jel mozes da udjes traktorom u ovu masu ili rucno? kolika ti je ova povrsina od krompirom?
cini mi se da imas vise sorti?
evo i mog krompirica, juce slikano

:)
 
tu ima negde 10 ari (50x22m)zagrtao sam ga sa tomo vinkovićem,imam 2 vrste pa kad povadim raniji onda mi ostane put za prskanje sa tomicom,a sad ga prskam sa ledju
 
Pocetnik sam sa krompirom pa bi mi trebao savet oko djubrenja. Posejao sam oko 30-40 ari i pre setve bacio 300 kg eurofertila+37 sta bi trebao dalje da bacam i kad , inace malo kasnije sam sejao 12.04
 
Dusane, i ja sam pocetnik ali sam prosle godine upoznao jednog holandjanina i imam njegove savete oko uzgoja krompira. Po njemu, nakon startnog djubrenja, treba baciti 100kg azota po hektaru, recimo KAN-a (oko 300kg/ha) kada je krompir visine oko 25cm. Sad, zavisi da li si posadio 30 ili 40 ari...ja imam oko 6 ari u 2 parcele, posadjene u drugoj polovini aprila, od kojih je jedna 5 m od V.Morave, i od nedelje je mozda vise ne bude...
 
Dusane, i ja sam pocetnik ali sam prosle godine upoznao jednog holandjanina i imam njegove savete oko uzgoja krompira. Po njemu, nakon startnog djubrenja, treba baciti 100kg azota po hektaru, recimo KAN-a (oko 300kg/ha) kada je krompir visine oko 25cm. Sad, zavisi da li si posadio 30 ili 40 ari...ja imam oko 6 ari u 2 parcele, posadjene u drugoj polovini aprila, od kojih je jedna 5 m od V.Morave, i od nedelje je mozda vise ne bude...

I ja sam dobio slicne informacije pa cu najverovatnije da bacim jedno 100 kg kana pre zagrtanja
 
Миланче,дај кромпиру фолијарну "инфузију"одмах а иза тога нагрни прво на огољену страну биљке мало земље да корен не буде на светлости.Потом пажљиво колико се може подигни и нагрни и страну која је на земљи.При овој операцији се користи запрега или лаки трактор.Брзина у овом случају није врлина.Ако имаш двострани загртач било би идеално.
Ко зна може бити и да ова операција да и корист.
 
Mislim da je to samo mučenje , krompiru koji je bio pod vodom nema pomoći .Juče sam probao da izvadim malo krompira koji je bio pod agrilom u doljama u kojima se malo zadržala voda (desetak sati) krompir je satrulio , a i ovaj drugi mislim da neće bolje proći.
 
moj Rudolph i Arizona su pod vodom trenutno, Morava poplavila jutros. Verovatno ce tek sutra voda da se povuce.

Jel ima ikave sanse da se izvuce?
Sadjen je pred prvi maj, dakle jos je mlad, manja stabljika nego kod Milancheta, slika u postu #825.
 
Nazad
Vrh