Kriza u Ukrajini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Covece boziji... Sta sve ovde moze procitati... Ukrajinci koji su Madjari, Basanci ne postoje, Hrvatska nije postojala (kao ni Ukrajina) pre velikog rata...
Ne znam samo kako moze neko da misli, da je "u redu" i sasvim ok sa strane Rusije da udje vojska negde gde zive Rusi, a "vice" da "Kosovo je Srbija" gde 90+% stanovnistva nije Srbin... a on je Srbin, iako je bio kroz par100 god. pod turcima, a ovi gde je vladala druga sila na par10 god. nisu ono sto oni kazu... pa valjda nacionalnost zavisi od toga ko sta misli o sebi (!!) a ne zavisi od toga sta ti mislis o njemu...
A vredjati jednu (ili 2-3-4) naciju u jednom postu... mislim stvarno...
Нација није битна док се не деси Јасеновац, Јадовно или док не бомбардују колоне цивила које су протерали (мислим на Хрвате). Или док се не деси рација и бацају Србе под лед (знаш на кога мислим? Ако не знаш, мађарска окупациона власт у другом светском рату).

А кад си већ навео Космет, тамо српска деца живе окружена бодљикавом жицом и Срби су изложени и даље терору.

„...pa valjda nacionalnost zavisi od toga ko sta misli o sebi (!!) a ne zavisi od toga sta ti mislis o njemu...“

У горе наведеном се не ради о мишљењу о себи него о поступцима према другима. Осим ако не мислиш да за Србе нема везе шта им се дешава и може под лед...



ПС

За време док су Срби у логору на Космету, село Велики Трновац није у бодљикавој жици и смета им што су у Србији и што Србија не улаже у њихов развој. Па улагала је Србија и у Космет и још плаћа њихове кредите...

Исто је и са Бошњацима у Новом Пазару. Развијају турски барјак, али да Србија даје паре (и они кукају што недовољно улаже...за шта да им даје, да купују оружје).
 
арпаде дали је неко рекао да непостоје украјинци нико то није тврдио то је чињеница да ли су срби русофили да и то је чињеница да ли су срби имали користи од руса да јесу кад је русија била снажна и србији је било лакше То око нације није исто код мађара и срба у мађарској нацији реално имаш пшно страног елемента словака хрвата срба немаца јевреја сви који су свама су постали политички мађари док је код нас срба пошто једно време нисмо били слободни црква очуваласрпску нацију а то нас је коштала одбацивања муслимана срба и католика срба значи само православци могу бити срби да ли је то било паметно или не ко зна

Mislim da jeste, rekao pre par stranica - kao i u vezi hrvata.
Ne znam sta znaci "pšno". Imamju i madjari slicnu situaciju.
Ne znam sta je razlika. Svakako - i madjari i srbi i hrvati - su druge vere nego turci (i u ono vreme). U tome nema sumje, i ja mislim da srbin je pravoslavne veroispovesti (doduse ima i ateista, kao i "svugde"). Koliko mi se cini "jugosloveni" ne postoje (posto se drzava zvala tako, a takva nacija ne postoji).
 
ево пример код тебе у милошеву има назарена Они су скоро пре130 година напустили православље да ли си приметио да их нико не зове србима него назарени ако сам случајно погрешио овде у бачкој су назарени српских корена незнам како је у банату али сам то дао као пример ја јесам националиста али људе делим на добре и лоше међу свима има и добрих и лоших
 
Нација није битна док се не деси Јасеновац, Јадовно или док не бомбардују колоне цивила које су протерали (мислим на Хрвате). Или док се не деси рација и бацају Србе под лед (знаш на кога мислим? Ако не знаш, мађарска окупациона власт у другом светском рату).

А кад си већ навео Космет, тамо српска деца живе окружена бодљикавом жицом и Срби су изложени и даље терору.

„...pa valjda nacionalnost zavisi od toga ko sta misli o sebi (!!) a ne zavisi od toga sta ti mislis o njemu...“

У горе наведеном се не ради о мишљењу о себи него о поступцима према другима. Осим ако не мислиш да за Србе нема везе шта им се дешава и може под лед...



ПС

За време док су Срби у логору на Космету, село Велики Трновац није у бодљикавој жици и смета им што су у Србији и што Србија не улаже у њихов развој. Па улагала је Србија и у Космет и још плаћа њихове кредите...

Исто је и са Бошњацима у Новом Пазару. Развијају турски барјак, али да Србија даје паре (и они кукају што недовољно улаже...за шта да им даје, да купују оружје).

Mislim da je bitna nacija i bez Srebrenice...
Mislis "okupacija" na teritoriji koja je pripadala istoj preko 1000 godina? Mislis posle onih stvari kad je regularna vojska usla, a - danas bi rekli - teroristi ih napali na sve nacije, a posle ih krili na tavanima? Mislis li na to sto su u istoriji jedini (i dotle i "odonda") koji su jos u toku rata kaznili te osobe koji su bili odgovorni za to?
Sad ne razumem sta je problem u vezi Kosova. Sto tamo nema srba (> od 10%), a u Vojvodili ima, ili sto je tamo prodana zemlja, ili sta vec?
Ovo u vezi nacionalnosti... ipak mislim da se radi o tome da ne smatram da je neko turcin ako je bio pod turcima kroz 500 god., znaci nema veze o postupcima prema drugima.
P.s. malo mi se cini da je konfuzan. Sad logor ili drzava? Srbima smeta što su u Srbiji? A ono drugo... secamo se kad smo "dobrovoljno" morali ulagali u Kosovo...
 
obrazovanje bi trebalo biti pod broj jedan svake nacije a tu svakako spada i istorija koja se falsifikuje u poslednjih 100godina gde god da se okrenes,posto sam ja spomenuo bosnu i cuveno izlaganje kisindzera o istoj,davno u skoli se ucilo o banovini bosni,tvrtku kotromanicu itd gde nije bilo muslimana bosanac nego bosanci hriscani,a bosanski muslimani "nastaju" u 16veku pod osmanskim carstvom i onda je posle 4 veka dosao bosanac Alija koji se preziva na Ic i zeleo da stvori novu drzavu i naciju Bosnu

pa to je komunizam,izmislio naciju i drzavu Jugoslaviju koja nije postojala

Kosovo je takodje komunizam oteo od Srba al to sad opet nije za ovu temu o krizi u ukrajini
 
ево пример код тебе у милошеву има назарена Они су скоро пре130 година напустили православље да ли си приметио да их нико не зове србима него назарени ако сам случајно погрешио овде у бачкој су назарени српских корена незнам како је у банату али сам то дао као пример ја јесам националиста али људе делим на добре и лоше међу свима има и добрих и лоших

Kod nas ima par porodica - neki su imali i salas prema Tisi... - nazareni, ali mislim da su srbi, bar oni tako misle o sebi. A ko sam ja da im "vezem" naciju za veroispovest. Ako kaze da je srbin is xy veroispovesti, ja mu "verujem".
Tako je djubreta ima svugde.
 
obrazovanje bi trebalo biti pod broj jedan svake nacije a tu svakako spada i istorija koja se falsifikuje u poslednjih 100godina gde god da se okrenes,posto sam ja spomenuo bosnu i cuveno izlaganje kisindzera o istoj,davno u skoli se ucilo o banovini bosni,tvrtku kotromanicu itd gde nije bilo muslimana bosanac nego bosanci hriscani,a bosanski muslimani "nastaju" u 16veku pod osmanskim carstvom i onda je posle 4 veka dosao bosanac Alija koji se preziva na Ic i zeleo da stvori novu drzavu i naciju Bosnu

pa to je komunizam,izmislio naciju i drzavu Jugoslaviju koja nije postojala

Kosovo je takodje komunizam oteo od Srba al to sad opet nije za ovu temu o krizi u ukrajini

Znaci delimo misljenje da ne postoji "jugosloven", kao sto je i Jugoslavija bila "konstrukcija", da ne kazemu "nuzno zlo" (kao i CCCP, kao i Cehoslovakija)... i sve te drzave su raspale - ne bez razloga...
Po ovoj logici komunizam je (sadasnjoj Srbiji) dao Vojvodinu - ako je oteo Kosovu.
 
арпаде кад је војводина прикључена србији 6 година после косова и једно питање лично јесили црвен округласт или плав то је у вези оних1000 година
 
Ipak malo o temi - oprostie na ovim off topicima gore.

Niko ne zna sta ce biti. Postoji civilna generacija koja se ne seca rata - mislim na te teritorije. Ova tenzija - kao ekonomska, tako i ova - je jako opasna. Neko je spominjao Kubu... stvarno je slicna situacija, koliko mi odavde mozemo proceniti. (Doduse ima i jos jedna paralela, ali ne bih o tome sad... iovako necu biti bas popularan, a bas i nije mi sve jedno... :p :) )
 
Mislim da je bitna nacija i bez Srebrenice...
Mislis "okupacija" na teritoriji koja je pripadala istoj preko 1000 godina? Mislis posle onih stvari kad je regularna vojska usla, a - danas bi rekli - teroristi ih napali na sve nacije, a posle ih krili na tavanima? Mislis li na to sto su u istoriji jedini (i dotle i "odonda") koji su jos u toku rata kaznili te osobe koji su bili odgovorni za to?
Sad ne razumem sta je problem u vezi Kosova. Sto tamo nema srba (> od 10%), a u Vojvodili ima, ili sto je tamo prodana zemlja, ili sta vec?
Ovo u vezi nacionalnosti... ipak mislim da se radi o tome da ne smatram da je neko turcin ako je bio pod turcima kroz 500 god., znaci nema veze o postupcima prema drugima.
P.s. malo mi se cini da je konfuzan. Sad logor ili drzava? Srbima smeta što su u Srbiji? A ono drugo... secamo se kad smo "dobrovoljno" morali ulagali u Kosovo...
Чини ми се да си рекао да сам ја мало конфузан а огвориш о 1000 година. Не знам о коме се уопште ради (мислим, ја знам, али би да ми ти потврдиш па да ти покажем твоју конфузију).

ПС

За Космет врло добро знаш на шта мислим. Хоћеш да кажеш да ја мислим да је Космет логор иако га сматрамо неотућувим делом државе Србије...не добро знаш да то није тако него се правиш бл..ав. познато ти је да је Србима онемогућено кретање по окупираној територији Србије.

Такође знаш колико су дуго Срби протеривани са Космета.
 
арпаде кад је војводина прикључена србији 6 година после косова и једно питање лично јесили црвен округласт или плав то је у вези оних1000 година

Kojih 6 godina?
Od 895-896, koliko mi se cini... do 1918 (1920)... (jeste bili su i tu kroz 150 god. turci)...
Nesto mogu nadoknaditi, ali nisam placen da sve nadoknadim :)
 
Znaci delimo misljenje da ne postoji "jugosloven", kao sto je i Jugoslavija bila "konstrukcija", da ne kazemu "nuzno zlo" (kao i CCCP, kao i Cehoslovakija)... i sve te drzave su raspale - ne bez razloga...
Po ovoj logici komunizam je (sadasnjoj Srbiji) dao Vojvodinu - ako je oteo Kosovu.
Исто тако није дао комунизам Војводину Србији него је Војводина пришла Србији 1918-те. Али јесте комунизам направио две покрајине уставом из 1974-те. Што није направио аутономне покрајине у Хрватској, БиХ или у Македонији?
арпаде кад је војводина прикључена србији 6 година после косова и једно питање лично јесили црвен округласт или плав то је у вези оних1000 година


За тих 1000 година није сигуран
 
Mislim da o tome stvarno ne bih sad vise. To sto vi niste sigurni, za to nisam ja duzan. (Na videu se vidi 1000 bas zbog vere (kralja) a ne od 895/896).


Sto je takodje oduzeo 1988... znaci bas i nema nekog znacaja... a krajnji izhod znamo i u vezi Vojvodine i u vezi Kosova.

Svakako je interesantan taj dvostruki standard, sto "koristite", da je ok sto rusi (ruska armija itd.) udju u teritoriju gde zive rusi, a u vezi Kosova isto to je okupacija.
 
Covece boziji... Sta sve ovde moze procitati... Ukrajinci koji su Madjari, Basanci ne postoje, Hrvatska nije postojala (kao ni Ukrajina) pre velikog rata...

Наравно прво је била Кнежевина Угарска до 1000-те године, а потом Краљевина Угарска, негде до новембра 1918-те.

Али питам због твојих двоструких стандарда (које, видим, приписујеш мени). А тај двоструки стандард је што си се ти супротставио тврдњи да Хрватска није постојала пре великог рата (ево твог мишљења). Наравно да није постојала као самостална држава него као покрајина у Краљевини Угарској.

Имаш то и на карти

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Краљевина_Угарска

Али ти то не смета него се „бориш“ да докажеш да је рација и бацање под лед било оправдано...јеси ли ти при себи. И сматраш да то није била окупација суверене државе...шта онда рећи о твојим стандардима. Ти овде као против национализма, али би изгледа опет неке под лед.

ПС

И хвала, али мени не треба некакав видео са јутјуба да бих понешто знао...
 
Poslednja izmena:
на овом видеу фале хасбурзи од 1690 до аустро угарске нагодбе 1867 овде су владали хасбурзи звало се аустријско царство
 
Mislim da o tome stvarno ne bih sad vise. To sto vi niste sigurni, za to nisam ja duzan. (Na videu se vidi 1000 bas zbog vere (kralja) a ne od 895/896).


Sto je takodje oduzeo 1988... znaci bas i nema nekog znacaja... a krajnji izhod znamo i u vezi Vojvodine i u vezi Kosova.

Svakako je interesantan taj dvostruki standard, sto "koristite", da je ok sto rusi (ruska armija itd.) udju u teritoriju gde zive rusi, a u vezi Kosova isto to je okupacija.
Krajnji ishod zna samo onaj ko ga dozivi. Ti budi siguran da ga ne znas, a doziveti ga neces sigurno,iako imas srece da zivis u drzavi gde su oni koji su ubijali civile vršili teror nad djecom, zenama itd, imaju pravo da pisu slobodno i ponasaju se isto tako slobodno oko svega toga. Mozes ti misliti da znas krajnji rezultat al takvi kao ti koji svoj rezultat cekaju i nadaju mu se mogu samo na tome da ostanu, ili da traze novu domovinu. Tesko da ce uspeti opet pod led nekog bacati.
 
арпаде кад је војводина прикључена србији 6 година после косова и једно питање лично јесили црвен округласт или плав то је у вези оних1000 година
Dva velika slova imaš u niku al u rečenicama ni jedno.Ne zameri ali konfuzno za čitanje,bez take,zareza....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh